Ulusal Tv Kanallarının Sahipleri Kimler

İlk televizyon yayını Trt1 ile başladı ve o günden bugünlere birçok özel kanal ulusal medyada yayın yapmaya başladı. Peki bu özel tv kanallarının sahiplerini tanıyor musunuz, gelin hep beraber hangi iş adamı hangi kanalın sahibi görelim…

Star Tv Sahibi Kimdir

Star tv 2017 yılından beri Doğuş Yayın Grubu tarafından satılacak söylentileri ile ilgili haber olmakta, 2017 yılı için Katar’lı Bein grup tarafından alınacak haberleri çıktı, yıl 2018 olduğunda Bim tarafından satın alınacağı haberleri yayıldı, lakin yıl 2019 oldu ve Star tv halen daha doğuş yayın grubu yani Ferit Şahenk tarafından yönetilmektedir. Doğuş yayın grubu aynı zamanda NTV, Kraltv ve Eurostar kanallarının da sahibidir.

Show Tv Sahibi Kimdir

Erol Aksoy’lar tarafından kurulan Show tv, daha sonra Mehmet Emin Karamehmet tarafından satın alınan, Daha sonra TMSF’nin el koymasıyla TMSF’ye geçen, 2013 yılından’da bugüne kadar son sahibi Ciner Medya Grubu yani Turgay Ciner show tv’nin sahibidir. Ciner medya grubu aynı zamanda Habertürk Tv, Bloomberg HT, Show Türk ve Show Max kanallarının da sahibidir.

Kanal D Sahibi Kimdir

Kanal D ilk olarak Ayhan Şahenk ve Aydın Doğan tarafından kuruluyor, daha sonra Aydın Doğan’a devrolunuyor ve 2018 yılında Demirören Holding tarafından satın alınıyor ve şuan ki sahibi Yıldırım Demirören’dir. Demirören Holding aynı zamanda CNNTürk, Teve2, Tay Tv, Dream Tv, Dream Türk, Cartoon Network kanallarınında sahibidir.

Atv Sahibi Kimdir

Dinç Bilgin ile başlayan Atv kanalının yayın hayatı, Turgay Ciner, Mehmet Emin Karamehmet gibi bilindik isimlerden geçerek, bir dönem Ahmet Çalık‘a ve son olarak’ta Turkuvaz Aktif Televizyon grubuna geçmiştir ve 2013 yılından beri Ömer Faruk Kalyoncu‘nun yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Turkuvaz Aktif Tv tarafından yönetilmektedir. Grubun diğer kanalları ise A2 Tv, Ahaber, ASpor, Atv Avrupa olarak devam etmektedir.

Beyaz Tv Sahibi Kimdir

Beyaz Tv, bir zamanlar Ses Tv, 2010 yılından beri Beyaz tv olarak yayın hayatına devam eden kanalın sahibi eski Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek‘tir.

Kanal 7 Sahibi Kimdir

1994 yılında yayın hayatına başlayan Kanal 7, 25 yıldan beridir yayın yaparak ilk ulusal kanallardan biridir. Kanal 7, Yeni Dünya Medya Grubu tarafından kurulmuş ve halen daha yönetilmektedir. Zekeriya Karaman‘ın başkanlığını yönettiği Yeni Dünya Medya Grubu aynı zaman da Ülke Tv, TVT, Kanal 7 Avrupa kanallarının da sahibidir.

TV8 Sahibi Kimdir

MNG Medya Grubu tarafından 1999 yılında yayın hayatına geçen TV8, 2013 yılında Acun Medya tarafından satın alınarak yeni bir yayın dönemine girmiştir. TV8 kanalında, Acun Ilıcalı ve %30 oranında Ferit Şahenk‘in ortaklığı bulunmaktadır. Acun Medya’nın sahibi olduğu diğer kanallar ise TV8,5 ve TV8 İnt‘dır.

360 TV Sahibi Kimdir

2003 yılında SkyTürk olarak yayın hayatına başlayan kanal, 2012 yılında Skyturk360, 31 Aralık 2013 yılında 360 olarak isim değiştirmiş ve bugün halen aynı isimle yayın yapmaktadır. 360 Tv kanalı TürkMedya bünyesinde yayın yapmaktadır ve TürkMedya grubunun sahibi Ethem Sancak‘tır.

Fox Türkiye Sahibi Kimdir

1993 yılında TGRT olarak İhlas Holding bünyesinde yayın hayatında başlayan kanal 2006 yılında News Corporation‘a (Rupert Murdoch) satılmıştır, 2013 yılında 21st Century Fox‘a, 2019 yılında ise The Walt Disney Company‘e geçmiştir.

tvEM Sahibi Kimdir

2012 yılında emtv olarak Tek-Art Holding bünyesinde yayın hayatına başlayan kanal 2016 yılında tvEM olarak isim değiştirmiştir. Tek-Art Holding‘in yönetim kurulu başkanlığını ise Mehmet Ali Yılmaz yapmaktadır.

Uçankuş Tv Sahibi Kimdir

2014 yılında yayın hayatına “Hayata Hoş Bakanların Kanalı” olarak başlayan Uçankuş TV‘nin sahibi Can Tanrıyar‘dır.

Kanal B Sahibi Kimdir

2004 yılında yayın hayatına başlayan Kanal B, Başkent Üniversitesi bünyesinde yayın yapmaktadır. Başkent Üniversitesinin sahibi ise Mehmet Haberal‘dır.

Halk Tv Sahibi Kimdir

2005 yılında yayın hayatına başlayan Halk Tv‘nin sahibi eski Chp Genel Başkanı Deniz Baykal‘dır.

Ulusal Kanal Sahibi Kimdir

Yeditepe İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde 2000 yılında yayın hayatına başlayan Ulusal Kanal‘ın sahibi Yalçın Büyükdağlı‘dır.

TGRT Haber Kanalı Sahibi Kimdir

2004 yılında İhlas Yayın Holding bünyesinde yayın hayatında başlayan TGRT Haber kanalı’nın sahibi Enver Ören ve Ahmet Mücahid Ören‘dir.

TvNet Kanalı Sahibi Kimdir

2005 yılında Albayrak Grubu bünyesinde yayın hayatına başlayan TvNET kanalı sahibi Ahmet Albayrak‘tır.

Cem Tv Sahibi Kimdir

2005 yılında Cem Vakfı bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk Alevi televizyon kanalı olan Cem TV, Prof. Dr. İzzettin Doğan tarafından kurulmuştur.

24 TV Sahibi Kimdir

2007 yılında yayın hayatına başlayan 24 TV kanalı, ilk olarak Ethem Sancak, sonra Tevhit Karakaya, son olarak ta 2016 yılında Ethem Sancak‘ın sahibi olduğu Esmedya bünyesine geçmiştir.

Bengütürk Tv Sahibi Kimdir

2007 yılında yayın hayatına başlayan Bengütürk Tv‘nin sahibi Ahmet Turgut‘tur. Kanal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne yakınlığıyla bilinir.

Kanal 26 Sahibi Kimdir

1992 yılında Eskişehir’de yayın hayatına başlayan Kanal 26‘nın sahibi İlhan Yalçın‘dır.

Olay Tv Sahibi Kimdir

1994 yılında Bursa’da Nergis Holding bünyesinde yayın hayatına başlayan Olay Tv kanalı’nın sahibi eski bakanlardan Cavit Çağlar‘dır.

As Tv Sahibi Kimdir

Bursa’da yayın yapan ve Sönmez Medya Grubu bünyesinde yayın yapan AS Tv‘nin sahibi Sönmez Holding başkanı Celal Sönmez‘dir.

Kanal 32 Sahibi Kimdir

1992 yılında Isparta’da kurulan Kanal 32‘nin sahibi Mehmet Aybatılı‘dır.

TLC Kanalı Sahibi Kimdir

2015 yılında Cnbc-e kanalının yerine kurulan TLC kanalı sahibi Discovery Communications‘tır. Bu grubun bir diğer kanalı ise eski adı NTV Spor olan DMAX‘tır.

Yaban Tv Sahibi Kimdir

2006 yılında yayın hayatına başlayan Yaban Tv kanalının sahibi Melih Meriç‘tir.

Meltem Tv Sahibi Kimdir

1994 yılında yayın hayatına başlayan Meltem Tv kanalının sahibi Bağımsız Türkiye Partisi lideri Haydar Baş‘tır. Aynı zaman da Mesaj Tv, Av Tv, Sıhhat Tv, Kadırga Tv ve Köy Tv‘nin de sahibidir.

Türkiye’de yayın yapan ulusal ve yerel tv kanallarının sahipleri bu şekildedir. Öğrenmek istediğiniz kanal adını yorum olarak bize yazabilirsiniz.

Yorum yapın