Osman Gökçek Kimdir? En Kapsamlı Osman Gökçek Biyografisi

Türk siyasetinin renkli kişiliklerinden olan ve çok uzun yıllar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Melih Gökçek kadar siyasi bir aktör olan ve popülerliği gittikçe artan bir kişi daha var ki oda oğlu Osman Gökçek‘tir.

Biyografi serimizin bu sefer ki durağında Beyaz Tv genel yayın koordinatörü olan ve 15 Temmuz Darbe girişiminde canlı yayında yaptığı yayınla dikkatleri üzerine çeken Osman Gökçek hakkında en kapsamlı özgeçmiş niteliğinde ki biyografi yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda Osman Gökçek kimdir, nerelidir, ne iş yapar, özel hayatı, meslek hayatı ve merak edilen tüm konulara cevap bulacağınız bir yazı olacak…

Osman Gökçek Kimdir? Hayatı ve En Kapsamlı Özgeçmişi

Osman Gökçek 12 Ekim 1983 (12.04.1983) yılında Ankara’da doğmuştur. Babası İbrahim Melih Gökçek annesi ise Nevin Gökçek’tir. Gökçek çiftinin ikinci çocuğudur ve abisi Ahmet Gökçek 44 yaşındadır. Osman Gökçek eğitim hayatına Hamdullah Suphi İlkokulunda başlamıştır ve ortaokulu TED Ankara Kolejinde tamamlamıştır. Lise eğitimi için Samanyolu Koleji’ne giden Osman Gökçek, üniversite eğitimi için Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünden mezun olarak eğitim hayatını bitirmiştir.

Osman Gökçek Kimdir
Osman Gökçek Kimdir

Osman Gökçek, babası Melih Gökçek gibi aktif bir siyasal hareket ve dernek faaliyetlerinde bulunmuştur. İlk olarak 2002 senesinde kurulan Keçiören Gençlik Derneği’nin 9 Mart 2004 tarihinde yapılan kongresinde başkanlığa seçilerek aktif dernekçilik hayatına giriş yapmıştır. Keçiören ile başlayan dernek faaliyetleri, Ankara’nın diğer ilçelerinde de örgütlenmeyle devam etmiştir ve bu örgütlenme çalışmalarında aktif olarak görev almıştır. Daha sonrasında 15 gençlik derneğinin bir araya gelmesiyle oluşan Başkent Gençlik Federasyonunun kurulması için öncülük yapmıştır.

Yurt dışında da aktif siyasal hareket ve dernek faaliyetlerine de öncülük eden Osman Gökçek, 2003 tarihinden sonra Hollanda’ya ilk sivil girişimi sağlayan gruba da liderlik etmiştir. Türkiye aleyhine kara propaganda çalışmalarına karşılık yurt dışında ki bir çok toplantı ve seminere katılarak, lobicilik faaliyetlerine karşı mücadele vermiştir.

Osman Gökçek Biyografi
Osman Gökçek Biyografi

Osman Gökçek’in yapmış olduğu faaliyetler neticesinde almış olduğu ödüller ve yaptığı çalışmaları sıralarsak;

 • 2004 yılında Başkent Grubu tarafından verilen 81.Yılın Altın Adamı ödülü ve Başkent Son Haber gazetesi tarafından Yılın En Başarılı Dernek Başkanı ödüllerini almıştır.
 • 2005 yılında 1.Dünya Yerel Yönetimler Barış Konferans’ında, Türk gençliğini temsilen katılmıştır ve görüşlerini dile getirmiştir.
 • Kazakistan Gençlik Kongresi ile kardeşlik protokolü imzalayarak Türk ve Kazak gençliği arasında köprü kurulmasına vesile olmuştur.
 • Tv kariyerine ise Kanal 6 televizyonunda Var mı Gençlik Gibisi adlı programı ile 12 hafta boyunca yapımcılık denemesi olmuştur.
 • Gençlerin mesleki alanda geliştirilmesi adına Hacettepe Eğitim Vakfı ile protokol düzenlenmesinde aktif rol almıştır.
 • Güneydoğu Life dergisi tarafından 2006 yılında, gençlik için yaptığı çalışmalardan dolayı ödüle layık görülmüştür.
 • Eğitimde fırsat eşitliği olması amacıyla 10 binden fazla öğrencinin ücretsiz üniversiteye hazırlık kurslarına katılmasına öncülük etmiştir.
 • Çankaya Gönüllüleri Derneğinin 2006 yılında başkanı seçilmiştir.
 • Türkiye Gençlik Kulubü Federasyonu başkanlığını halen sürdürmektedir.
 • 2010 yılından beri Beyaz TV genel yayın koordinatörlüğü görevini icra etmektedir.

Osman Gökçek’in siyasi hayatında ki dönüm noktaları

Osman Gökçek, babası Melik Gökçek gibi basının ilgisini oldukça çeken bir kişilik. Bunlardan en dikkat çekenlerinden birisi 7 Haziran 2015 genel seçimleri için Ankara 1.Bölge’den milletvekili aday adayı olmasıdır. Kendisine bu başvurusunu soranlara “Ben milletimize hizmet etmek için bu göreve talip oldum” demiştir.

Osman Gökçek
Osman Gökçek

Yine geçmişte Çankaya Belediye Başkanlığı’na aday olması da oldukça çok konuşulan bir durumdur.

Son olarak ta Ankara Ticaret Odası (ATO) başkanlığına aday olduğu konuşulmuş ve bir takım siyasi çekişmeler ve bir takım haberlere konu olmuştur.

Osman Gökçek Hakkında Sık Sorulan Sorular Merak Edilen Konular

Osman Gökçek kaç yaşındadır?

Osman Gökçek 12 Ekim 1983 yılında doğmuştur ve 2021 yılı esas alınarak 37 yaşındadır ve 38 yaşından gün almıştır.

Osman Gökçek evli midir, kiminle evlidir, eşi kimdir?

Osman Gökçek iyi giyimli ve kendisine özen gösteren birisi olmasına rağmen henüz hiç kimseyle evlenmemiştir ve halen bekar olarak hayatına devam etmektedir.

Osman Gökçek ne iş yapar?

Osman Gökçek, üniversiteden mezun olduktan sonra derneksel faaliyetlerde bulunmakla beraber 2010 yılı itibariyle Beyaz TV genel yayın koordinatörlüğü yapmaktadır. Zaman zaman çeşitli Beyaz Tv ana haber sunucuları ile birlikte yer aldığı Sürmanşet adlı programda gündemde ki olaylara karşı açıklamalarda bulunmaktadır.

Osman Gökçek sevgilisi kimdir?

Osman Gökçek özel hayatını gözlerden uzak yaşayan biri en azından ulusal haberlere sevgilisi ile görüntülendi tarzından bir haber düşmedi. Bu yüzden Osman Gökçek’in sevgilisi var mıdır, var ise kimdir bu soruların cevabı bulunmamaktadır.

Osman Gökçek hangi partiden?

Osman Gökçek’in 2015 seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisinden (AKP) 2015 seçimleri için milletvekili aday adayı olmasını emsal gösterirsek Ak Partili olduğunu söyleyebiliriz.

Osman Gökçek hangi takımı tutuyor?

Osman Gökçek genel olarak Ankara futbol kulüplerini tutmaktadır.

Osman Gökçek nerede askerlik yaptı?

Osman Gökçek 319. Kısa Dönem olarak askerliğini Balıkesir’de yapmıştır.

Osman Gökçek aktif olarak twitter ve instagram hesabını kullanmaktadır. Twitter da ki hesabında an itibariyle 225 bin takipçi bulunmaktadır. Instagram hesabında ise 148 bin takipçisi bulunmaktadır.

Osman Gökçek biyografisi hakkında eksik veya merak ettiğiniz bir şey var ise yorum olarak bizlere yazabilirsiniz.

“Osman Gökçek Kimdir? En Kapsamlı Osman Gökçek Biyografisi” üzerine 5 yorum

 1. Osman Gökçek’in Ayşe Yıldız (Ayşestetik) ile ilişkisi olduğu doğru mu?

  Yanıtla
  • Böyle bir bilgiyi ilk sizden duyuyoruz, instagram adresine kadar yazdığınıza göre siz bizden daha iyi biliyorsunuz anlaşılan…

   Yanıtla
   • Çünkü bir dedikodu forumundan bir söylenti duydum (adını unuttum), bu yüzden sadece bunu merak ediyorum.

    Yanıtla
    • Çok fazla magazinsel olaya girmiyoruz. Bazen yazdığımız yazılarda kişilerin özel hayatlarına dair bazı bilgileri yayınlamıyoruz. Yine de bize vermiş olduğunuz duyum için teşekkürler. Belki başka birileri bu konu hakkında birşeyler biliyor olabilir.

     Yanıtla

Yorum yapın