Hakan Bayrakçı Kimdir? En Kapsamlı Hakan Bayrakçı Biyografisi

Siyasi partilerin devamlı olarak tanıdığı ve seçim zamanları anketleriyle göz önünde olan Sonar Araştırma Şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı, katıldığı televizyon tartışma programlarında yaptığı açıklamalar ile oldukça dikkat çeken bir kişidir. Zaman zaman yükselmeleri ve eleştirileri ile gündem olan Hakan Bayrakçı hakkında hazırladığımız en kapsamlı biyografi yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda Hakan Bayrakçı kimdir, nerelidir, kimin evlidir, ne iş yapar gibi merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulacaksınız. Hiç vakit kaybetmeden başlayalım…

Hakan Bayrakçı Kimdir? İş Hayatı ve Özgeçmişi

Hakan Bayrakçı, 28 Haziran 1960 (28.06.1960) yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesinin ismi Seniha ve babasının ismi ise Mesut Bayrakçı’dır. Baba tarafı aslen Erzurum anne tarafı ise İstanbul’dur. Eğitim hayatının ortaokul ve lise dönemlerini Saint Benoit ve Saint Michel Fransız kolejlerinde eğitim alarak tamamlamıştır. Üniversite tahsili için İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünü bitirerek mezun olmuştur.

Hakan Bayrakçı Kimdir
Hakan Bayrakçı Kimdir

Hakan Bayrakçı katıldığı tv programlarında takdim edilirken genellikle Sonar Araştırma Şirketinin Sahibi olarak lanse edilir ve 1988 yılında kurduğu Sonar Araştırma Şirketi, çok uzun yıllardır siyasetçilerin anket yaptırdığı bir araştırma şirketi olarak öne çıkmıştır. Hakan Bayrakçı aynı zamanda Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit gibi siyasetçilere de profesyonel olarak danışmanlık hizmeti vermiştir.

Siyaset konusunda bilgi birikim ve deneyiminin kaynağı olarak meslek hayatı boyunca 140 Belediye Başkanı, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı ve 7 Başbakan’a da profesyonel olarak danışmanlık hizmeti vermesi sayesinde elde ettiği tecrübeler gösterilebilir. Ek bir not olarak ta 2003 ve 2006 yılları arasında TRT 1 kanalında tarih programı da sunmuşluğu vardır.

Genel kültür seviyesi yüksek olan Hakan Bayrakçı, Fransızca ve İngilizce bilmektedir ve yine meslek
Özel hayatı konusunda ise Mesut Bleda Bayrakçı isminde bir oğlu olan Hakan Bayrakçı 10 Ocak 2021 tarihinde Çekmeköy Belediyesi Nikah Salonunda sadece 8 kişinin katıldığı bir nikah töreni ile Ece Bayrakçı hanımefendi ile evlenerek dünya evine girmiştir. Nikaha eşinin annesi babası, kendi kardeşi ve oğlu katılmıştır. Hakan Bayrakçı’nın Sırmahan Başbuğoğlu isminde kız kardeşi ve Mehmet Bayrakçı adında bir de erkek kardeşi bulunmaktadır.

Hakan ve Ece Bayrakçı 10 Ocak 2021 Nikah Töreni
Hakan ve Ece Bayrakçı 10 Ocak 2021 Nikah Töreni

Hakan Bayrakçı’nın araştırma şirketinde ki çalışmalarından hariç aynı zamanda yazmış olduğu kitaplar vardır. 4 kitabı bulunan Hakan Bayrakçı 1982 ile 1984 yılları arasında Çadırlar, Ortaçağ ve Türkler, Kırmızı Fırtına kitaplarını yazmıştır. 2013 yılında da son kitabı olan Bozkırın Oğlu Cengiz Han kitabını yazarak 4 kitabı olan bir yazar olarak ta kayıtları geçilmiştir.

Özel ve iş hayatı dışında kalan zamanlarında hobi olarak, çok sesli müzik besteleri ve resim yapmaktan keyif alan Hakan Bayrakçı, yine sanat tarihi, futbol, piyano, klasik Türk ve Batı müziği, felsefe ve sosyoloji alanlarına da hobi olarak ilgilenmektedir.

Hakan Bayrakçı denizi ve köpekleri de sevdiği bir çok fotoğrafında da belli olmaktadır.

Hakan Bayrakçı ve Köpekleri
Hakan Bayrakçı ve Köpekleri

Yaşamını İstanbul’da sürdüren Hakan Bayrakçı çeşitli dernek ve vakıflarda da yöneticilik olarak görev almaktadır.

Hakan Bayrakçı Hakkında Merak Edilen Sık Sorulan Sorular

Hakan Bayrakçı aslen nerelidir?

Hakan Bayrakçı İstanbul doğumludur, lakin babası Erzurum’lu olduğu için bir çok kişi dadaş olarak hitap etmektedir.

Hakan Bayrakçı kiminle evlidir, eşi kimdir?

Hakan Bayrakçı, instagram hesabından zaman zaman fotoğraflarını paylaştığı ve 10 Ocak 2021 (10.01.21) tarihinde Ece Bayrakçı ile Çekmeköy Nikah Dairesinde evlenmiştir.

Hakan Bayrakçı ve Eşi Ece Bayrakçı
Hakan Bayrakçı ve Eşi Ece Bayrakçı

Hakan Bayrakçı kaç yaşındadır?

Hakan Bayrakçı 28 Haziran 1960 doğumludur ve 2021 yılı esas alınırsa 60 yaşındadır ve 61 yaşından gün almıştır.

Hakan Bayrakçı alevi midir?

Hakan Bayrakçı alevi değildir. Sünnidir. Ancak alevileri çok seven bir kişidir.

Hakan Bayrakçı’nın annesi ve babası kimdir?

Hakan Bayrakçı’nın annesi Seniha Bayrakçı’dır, babası ise Mesut Bayrakçı.

Hakan Bayrakçı boyu ve kilosu kaçtır?

Hakan Bayrakçı’nın boyu 1.90 ve kilosu 90 olarak bilinmektedir. Oldukça fit bir görünümü olan Hakan Bayrakçı bir çok kişiye benzetilmekle birlikte bizler Steven Seagal‘a benzetiyoruz özellikle uzun saçlı haliyle iken.

Hakan Bayrakçı Boyu ve Kilosu
Hakan Bayrakçı Boyu ve Kilosu

Hakan Bayrakçı siyasi görüşü nedir, hangi partilidir?

Hakan Bayrakçı hakkında en kesin görülen yargı Atatürkçü oluşudur ve sert bir şekilde eleştirdiği ve sürekli seçim kaybetmesine neden olan durumları bazen kendisini kaybederek ifade ettiği parti olan Cumhuriyet Halk Parti (CHP)’li olduğu düşünülmektedir. Seçim sandığı başında kime oy verdiğini ancak kendisi bilir…

Hakan Bayrakçı ne burcudur, hangi burçtur?

Hakan Bayrakçı 28 Haziran 1960 doğumlu olmasından ötürü Yengeç burcudur.

Hakan Bayrakçı’nın darp edilmesi olayı nedir?

Hakan Bayrakçı’nın kendisine twitter üzerinden hakaret edilmesi sonrasında, hakaret eden kişiye yer ve zaman bilgisi verdikten sonra ben teke tek geleceğim, delikanlı isen sen de gel diyerek ve belirlenen yerde karşı tarafın 5 kişi gelmesi üzerine yaşadığı talihsiz bir durum. 60 yaşında olan Hakan Bayrakçı’nın böyle bir olayı deneyimlemesi üzerine bir çok gazeteci arkadaşı olayı kınamış ve aynı zamanda Hakan Bayrakçı’nın bu olayı neden ciddiye aldığını da eleştirmişlerdir.

Hakan Bayrakçı Darp Edildi
Hakan Bayrakçı Darp Edildi

Hakan Bayrakçı’nın oğlu kimdir?

Hakan Bayrakçı’nın oğlu Mesut Bleda Bayrakçı, Işıl Bayrakçı ile evlidir. 1 yaşında olan oğlunun adı ise Efe Bayrakçı’dır. 1 Nisan 1987 doğumlu olan Mesut Bleda Bayrakçı, CHP Sarıyer Gençlik Kolları Başkanlık görevini uzun bir süre yapmıştır. Fotoğrafa göre Hakan Bayrakçı’nın solunda kalan kişi ise kardeşi Mehmet Bayrakçı‘dır.

Hakan Bayrakçı, Oğlu Mesut Bleda Bayrakçı ve Kardeşi Mehmet Bayrakçı
Hakan Bayrakçı, Oğlu Mesut Bleda Bayrakçı ve Kardeşi Mehmet Bayrakçı

Yorum yapın