Otellerde ETahsilat Sistemi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Turizm sektöründe bazı tahsilat sorunları yaşanabilmektedir. Uzaktan gerçekleştirilen tahsilat işlemlerinde kredi kartı ile ödeme alınırken dikkatli olmak gerekir. Güvenli ve hızlı bir ödeme alınmasını sağlamak için etahsilat sistemi kullanılır. Etahsilat sistemi kullanmanın oteller için birçok avantajı bulunur. Peki bu avantajlar nelerdir?

Link ile Ödeme
Link ile Ödeme
  1. Mobilden Hızlıca Ödeme İmkanı

Tüketiminin mobil cihazlardan yapıldığı ve mobil teknolojilere olan bağlılığın daha da arttığı bu günlerde, mobil cihazlar ile ödeme alabilmek konaklama sektöründe ihtiyaç duyulan bir yeniliktir. Otel işletmesinde konaklamak isteyen misafirler, o anda bulundukları lokasyondan kolaylıkla ödeme yapabilirler. Etahsilat ile müşterilerin mobil cihazlarına gönderilen bağlantılar üzerinden ödemeler güvenle alınabilir.

  1. Farklı Ödeme Seçenekleri Sunar

Tek bir ödeme yöntemi yerine sunulan farklı alternatifler ile satın almak müşterilere daha da cazip gelmektedir. Tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmak ise konaklama işletmeleri açısından oldukça önemlidir. Check-in işlemlerini tamamlarken ödemeleri link aracılığıyla ödemeyi tamamlamak sıklıkla tercih edilmektedir. Bu da otel işletmeleri için bir referans olmaktadır.

  1. İşlemlere İtiraz Eden Müşterilere Son

Güvenle ödeme alabilmek hem müşteriler hem de şirketler için oldukça önemlidir. 3D Secure altyapısı ile alınan ödemeler iki tarafı da korur. Müşterilere SMS ya da e-posta içerisinde gönderilen linkler ile müşteri kart bilgileri saklı kalır. Kart bilgilerini paylaşmak istemeyen müşteriler için mahremiyetlerini koruyabilmeleri, otele olan memnuniyeti de artırır. Kart sahibinin bilgisi dahilinde gerçekleşen işlemler sayesinde müşterilerin işlemlere itiraz etme durumu son bulur.

  1. Memnun Müşteri Sayısı Artsın

Oteller her müşteri ile aynı ülke sınırları içerisinde bulunmuyor olabilirler. Farklı lokasyonlardaki müşterilere ithafen farklı diller de e-posta ve SMS’ler hazırlanabilir. Ayrıca farklı para birimleri ile ödeme alternatifleri sunarak etahsilat gerçekleştirilebilir.

  1. Tüm Ödemeler Kolaylıkla Alınabilir

Otelin alması gereken tüm oda satış, banket, etkinlik, cari hesap ödemeleri alınabilir. SPA, wellness gibi tüm ek hizmet ödemeleri de yapılabilir.

Yorum yapın