Ofis Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde ofis hizmetlerinin yoğun olarak gerçekleştiği firmaların en büyük ihtiyaçlarından biri de ofis temizliğidir. Hem işverenlerin hem de çalışanların temiz ve hijyenik ortamlarda çalışması için ofis temizliğini profesyonel şekilde gerçekleştiren birçok firma mevcuttur. Belirlediğiniz saatlerde gündüz ya da gece dilediğiniz saatlerde hizmet alabilmeniz mümkündür. Ofisinizin havalandırmasından, odalarınızın temizliğine, halı koltuk temizliği, cam temizliği gibi hizmetlere kadar ofis temizliği talep edebilirsiniz.

Ofis Temizliğinde Hijyen Önemlidir!

Profesyonel firmalar eğitimli personellerle, sigortalı iş ve işyeri güvencesi ve çevre dostu malzemelerle yapılan ofis temizliği işinde hijyeni ön planda tutmaktadırlar. Ofislerinizin duvarlarında, tavanlarında, yer döşemelerinde biriken kir, toz ve lekelerden kurtulmak için özel dezenfektan malzemeler kullanılmakta ve ofis temizliğiniz tam hijyen koşulları sağlanarak tamamlanmaktadır.

Ofis Temizliğinde Dikkat Edilecekler

Ofis temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Ev temizliğinden daha kapsamlı ve zaman alıcıdır. Öncelikle zamanlama iyi yapılmalıdır. Ofisin hareketli olmadığı mümkünse mesai saatlerinin dışında planlanmalıdır.

Temizliğin kapsamı belirlenmeli doğru plan yapılmalı ve detaylandırılmalıdır. Masa ve dolapların iç ve dış temizliği, ortak kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi, mobilyaların hareket ettirilerek ulaşılması zor yerlerin temizlenmesi, pencere pervazlarının tozlarının alınması gibi. Temizlik ekibi doğru seçilmeli eğitim verilmelidir.

Ofis içerisinde zarar görmesi muhtemel elektronik cihazlar için çalışanlar doğru bilgilendirilmelidir. Kullanılacak ekipman tanıtılmalı, malzemeler temin edilmelidir. Bunun dışında ofis temizliği yapan firmaya ilaveten istenen hizmetler önceden iletilmeli bu doğrultuda karşılıklı memnuniyet sağlanmalıdır. https://www.bagcigrup.com.tr/ofis-temizligi/ sayfasında nitelikli bir hizmet sizleri bekliyor!

Yorum yapın