İç Giyimde Online Alışverişin Tercih Edilme Nedenleri

Bu yazıyı yazdığımız günlerde, Türkiye’de çok uzun bir aradan sonra ilk defa sokağa çıkma yasağı, 30 büyükşehir statüsündeki ile ve de çok fazla koronavirüs vakasına sahip olan Zonguldak’ta dahil olmak üzere toplamda 31 ilde uygulanmaya başlanıldı.

Aslında Türkiye’de ki ilk koronavirüs vakasının tespiti olan 11 Mart 2020 tarihinden beri insanlar bir şekilde izole kalmaya, evdekalmaya özen gösteriyorlardı. Covid-19 adlı virüsün tüm dünyada oluşturduğu pandemi yüzünden insanlar yeni bir yaşam tarzına geçiş göstermek durumunda kaldılar ve bunun ilk örneği ise, uzun yıllardan beridir kullanılan online alışveriş sistemlerine bu kez ilk defa kullanacak olan yüzbinlerce insanın eklenmesi dahil oldu.

Türkiye’de onbinden fazla e-ticaret sitesi bulunmakta ve bir o kadar büyük pazar yerleri her gün sanal ticaret yapan yüz binlerce ve belkide milyonlarca insan bulunmakta. 2020’nin başından beri ilk olarak Çin’de ortaya çıkan coronavirüs tehdidi, şuan 200’den fazla ülkede görülmekte ve tüm dünya bu salgın ile mücadele ederken evlerine kapanmış durumda.

Temel gıda ihtiyaçları, sağlık ve dezenfektan ürünlerin bugünlerde büyük talep görmesi ile günümüzün alışkanlıkları oldukça değişmiş durumda ve öncelikler ise hayatta kalmaya odaklanmış durumda.

Bugünleri konuşuyoruz ama aslında çok uzun zamandan beridir insanlar özel ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılamaya başlamışlardı. Bugünkü yazı konumuz, insanların iç giyim alışverişlerini neden internet siteleri üzerinden yaptıklarına dair olacaktır….

İç giyim alışverişlerinde internetten satın almanın nedenleri

  • İç giyim alışverişlerini internet üzerinden satın almanın bir çok nedeni var, bu nedenler arasında en başta geleni ise, istenilen ürün, model ve markanın yaşadığımız yerde bulunmuyor oluşu. Evet herkes büyükşehirlerde, megakentlerde yaşamıyor, mesela Anadolu’da bir köy de yaşıyor olabilirsiniz, ama iç giyim zevkinizi tatmin edecek dükkanlar, mağazalar yaşadığınız yöre de bulunmayabilir. Aradığınız kalitede ve desenlerde yada tarzda iç giyim bulmak sizin için problem olduğunda yapılacak en mantıklı iş, almak istediğini iç çamaşırlarını online olarak internet üzerinden sipariş vermek olacaktır.
  • Bir diğer neden ise belki de utangaçlık… Günümüzde yetişkin erkeklerin büyük bir kısmı bir eczaneye girip te utanmadan, sıkılmadan, bir gripin alır gibi prezervatif alamamakta. Aslında o kadar normal bir şey ki maalesef bunu bilmemize rağmen yine de almaya çekiniyoruz. İşte bu tür durumun bir benzeri de iç giyim konusunda yaşanmakta. İster büyük şehir de ister küçük şehir de olun, belki iç dünyanızda çarpıcı bir iç giyim belki de fantazi iç giyim ürünlerinden denemek istiyorsunuz, peki yaşadığınız yer de bu ürünü bir mağazadan, eğer ufak bir yer ise bu satın alacağınız yer tuhafiye bile olabilir, bu tip yerlerden rahatça alabilecek misiniz. Bir kısmınızın cevabı evet olsa da büyük çoğunluğun sesini duyar gibiyim o cevapta maalesef alamam… Bu yüzden online alışveriş siteleri üzerinden iç giyim alışverişi yapmak bir çok kişi açısından oldukça tercih edilmekte.
  • Bu maddede yazacağımız şey aslında online alışverişin genel tercih edilme sebebi… Evet tahmin edebileceğiniz gibi “zaman”… Zaman büyük bir konu, özellikle şehir hayatında ve büyükşehir, mesela İstanbul gibi trafik derdi büyük bir zaman sorununa dönüşen yerlerde alışveriş etmek için gerekli zaman çoğu kez bulunamamakta. Hal böyle olunca konu iç giyim alışverişi olduğunda da bir mağazaya girip satış personeline şu ürünü getirir misin, yok bu olmadı, şunu getir gibi bir çok zaman kaybından sa, tüm modelleri parmaklarımızla kaydırarak görmek büyük bir zaman tasarrufu sağlayacaktır.
  • Son olarakta fiyatlar… Bir çok dükkan yada mağaza bir malı bir yerden bir yere naklederken el değiştirmekte ve bu da fiyatlara yansımakta. Günümüzde bir çok üretici marka, kendi online alışveriş siteleri üzerinden de satış yapmakta ve bu da bir çok açıdan aracısız ve de fiyat konusunda oldukça müşteri taraflı bir yaklaşım sergilemekte. Gelişmiş e-ticaret sitelerinde sizin zevkinizi algılayıp, size özel ürünler sunma özellikleri sayesinde aradığınız özel iç giyim modellerini de bulabilmeniz büyük bir kolaylık olmakta.

Bu yazımızda bize önemli bilgiler veren Çamaşırcımshop internet sitesi sahibi Özgür Bey‘e teşekkürlerimizi ileterek yazımızı sonlandırmak istiyoruz. Görüldüğü gibi internet üzerinden iç çamaşırı siparişi vermek büyük bir kolaylık… Bir başka yazımızda görüşmek dileğiyle…

Yorum yapın