Doğal Peeling Yöntemi Kese

Günümüz sağlık çağı ve güzelliğe ulaşmanın bir çok yolu bulunmakta. Son zamanlar da yapılan çalışmalar, yüzyıllardır sahip olduğumuz bir geleneğin bize hem sağlık hem de güzellik kattığını ortaya koydu.

Teknoloji ve bilim son yıllarda büyük bir hız kazandı, her gün yeni bir tedavi metodu yahut yöntem bulunmakta. Tabi en çok ta güzellik konusunda gelişmeler olmakta. Bu gelişmelerden birisi de peeling üzerine. Peeling bilindiği üzere, cildimiz üzerinde mevcut ölü derilerin cilt yüzeyinden uzaklaştırılması sonucu, taze ve canlı derinin tüm parlaklığıyla meydana çıkma işlemidir. Günümüz de peeling üzerine bir çok kimyasal ve fiziksel yöntemlerle ölü deri uzaklaştırılmakta. Bu işlemlerden kimyasal olanları, ehil kişilerin elinde yapılmazsa, ölü derinin altına geçerek cildimize zarar vermekte ve oluşturacağı tahriş ve kızarıklık hem sağlığımızı hem de sosyal hayatımızı tehdit etmekte.

Aslında atalarımızın yüzyıllardan beridir kullandıkları bir yöntem olan kese son zamanlarda tekrardan revaçta olmakta ve fiziksel yolla hem güvenli hem de tüm vücut için kullanabileceğimiz doğal peeling yöntemi olarak kabul görmekte.

Günümüzde gençler arasında terk edilen hamam kültürü peeling sayesinde tekrardan değer kazanmakta ve göbek taşında gevşeyen ve yumuşayan cilt, ipek keseler sayesinde ölü deriden uzaklaştırılarak hem sağlıklı bir görünüme hem de nefes alan bir yapıya kavuşmakta.

Bursa’da çok uzun yıllardır kese üretimi konusunda hizmet veren Kese Burada firması yetkilileri, kesenin tekrardan hak ettiği yere geldiğini, hem hijyen hem de sağlık açısından çok faydası olan kesenin bir çok türüyle, hem çocuklar hem de yetişkinler için kullanımının arttığını söylediler.

Kese hakkında en çok sorulan soruları yönelttiğimiz yetkililer, en çok yüze yapılacak olan peeling için hangi kesenin kullanılması gerektiğini soranlara, ipek yüz kesesini tavsiye ettiklerini bildirdiler. Yine en çok sorulan en çok kiri hangi kese çıkartır cinsinden sorular için, üç farklı kese tipinin olduğu, ince kese, orta kese ve kalın kese, şimdiler de ise havlu kese, dual çift taraflı keselerin olduğu, sizin cilt yapınıza göre hangisini kullanmak isterseniz onu kullanmanız gerektiğini belirttiler.

Hassas ciltlere ince kesenin, kalın ciltler için kalın kesenin kullanılması gerektiğini bildirdiler.

Yorum yapın