Dizipal Güncel Adres Ne Oldu?

İnternet dünyası dizi ve film izleme siteleri nedeniyle oldukça karanlık ve renkli günler geçirmekte. Karanlık dememizin sebebi bariz bir hak ihlali olması nedeniyledir. Renkli kısmı dizi ve film izleme siteleri arama motoru optimizasyonu konusunda kıyasıya rekabetin yaşandığı, Google arama motorunda kimin seo çalışması daha başarılı olduğunun ispatı şeklinde veriler elde etmeye yönelik sitelerdir.

Bu siteler arasında popülerleşmiş sitelerde bulunmaktadır. Bu sitelerden bir tanesi dizipal ismindeki sitedir. Sitenin özelliği nedir derseniz netflix, gain, exxen, disneyplus gibi büyük platformların ve çoğu filmin yer aldığı bir dizi ve film izleme sitesidir ve bir başka özelliği ise bu siteye sürekli erişim ihlali getirilmekte ve buda birkaç günde bir sitenin isminin değişmesine neden olmaktadır.

Tabi durumlar böyle olunca binlerce hatta milyonlarca kişi dizipal sitesinin güncel adresi ne oldu diye merak etmekte. Size biraz rakamsal olarak konuşmak istersem dizipal ismi aylık 3.350.000 kez aranmakta. Bu isim Recep Tayyip Erdoğan isminden 5-6 kat daha fazla aratılmaktadır.

Yukarıdaki veriler google’dan elde edilmektedir ve görüldüğü gibi dizipal ismi diğer platformları geçmiş ve neredeyse netflix ismiyle yarışır durumda.

Bu bilgiler ışığında görülüyor ki, dizipal sitesi her ne kadar illegal olsada Türkiye’den büyük bir kitle bu ismi aratmakta ve dizi ve filmleri izlemekte. Tabi hak sahipleri bu durum karşısında site kapattırma kararları aldırmakta fakat bu da bir çözüm olamamakta. Çünkü dizipal sitesi birkaç günde bir site ismi değiştirerek bu sorunu aşmakta.

Buda başka bir durumu ortaya çıkarmakta. Şöyle ki, dizipal güncel adres diye aratmaların sonucunda birçok kişi yanlış sitelere yönlendirilmekte, özellikle twitter gibi adreslerde bu çok daha fazla yaşanmakta.

Sonuç olarak dizipal güncel adresi için temiz bir siteye ihtiyaç duyulmakta.

Son olarak dizipal gibi film ve dizi izleme siteleri hak ihlali yapmakta ve telif haklarına riayet edilmesini umuyoruz.

Yorum yapın