Bilgisayardan Instagram Mesat Atma Programsız 2020

Mobil uygulamalar arasında en popüler resim paylaşım ve sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram, çoğu kişi tarafından sadece cep telefonlarından kullanıldığı düşünülmekte. Aslında çok kolay bir şekilde instagramı kullanabilmek için hiç bir aracı program yada emülatöre ihtiyaç duyulmadan bu işlemi yapabilirsiniz.

Birazdan adım adım resimli olarak göstereceğimiz yöntem ile, masaüstü bilgisayarlardan instagramı post atabilir, uzun uzun bilgisayar klavyesiyle resim açıklaması yapabilir hatta bilgisayarınızdan instagram mesajları gönderebilir ve cevaplayabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden bilgisayardan instagram mesaj atma programsız nasıl olur öğrenelim…

1.Adım Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz

instagram hesabına giriş yap
instagram hesabına giriş yap

Masaüstü bilgisayarımızda veya laptopumuzda instagram.com adresini yazarak giriş yapıyoruz. Burada Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneriyoruz.

2.Adım Sayfayı incele yap yada geliştirici ayarlarına gir

sağ tuş ve incele yap
sağ tuş ve incele yap

Instagramı bilgisayardan kullanabilmek için çok basit bir işlem yapıyoruz. Bu işlemi yapabilmek için iki yolumuz var, ilk yöntem ki en basiti, instagram sitesi açık iken mouse ile sağ tuş yapıyoruz ve görselde görebileceğiniz gibi çıkan menü de en altta yer alan incele’ye tıklıyoruz.

diğer araçlar geliştirici araçları
diğer araçlar geliştirici araçları

İkinci yol ise daha uzun ama yine oda oldukça kolay, ilk olarak sağ üst köşede yer alan üst üste 3 noktaya tıklıyoruz, açılan menüden diğer araçlar, daha sonra da geliştirici araçlarına tıklıyoruz.

3.Adım Mobil – Desktop simgesine tıklıyoruz

mobil desktop ayarları
mobil desktop ayarları

Bilgisayardan instagram mesaj atmaya çok az kaldı, son bir dokunuş olarak resimde yer alan simgeye tıklıyoruz, bu simgeye tıklayınca zaten ekran resimdeki gibi daralacak ve mobil ekrana dönüşmüş olacak.

—————————Çok Önemli—————————–

Şimdi 3.madde de yer alan simgeye tıkladıktan sonra çok önemli bir şey yapmanız gerekiyor. Eğer yapmazsanız, neden olmuyor diye canınız sıkılacak…. Evet yapacağınız çok önemli şey sadece sayfayı yenilemek olacak, yeniledikten sonra göreceksiniz aynı telefonunuzda ki gibi bir görünüm olacak…

—————————Çok Önemli—————————–

Ve son olarak;

4.Adım Bilgisayardan instagram mesaj atma

bilgisayardan instagram mesaj atma 2020
bilgisayardan instagram mesaj atma 2020

Ve evet işlem tamam, sayfayı yeniledik ve gördüğünüz gibi aynı cep telefonunuzda ki gibi instagram mesaj simgesi karşımıza çıktı. Bundan sonra mesaj simgesine tıklayarak, instagramdan mesaj gönderebilir, mesaj atabilir, isterseniz bilgisayarınızdan instagram postu atabilir, paylaşım yapabilir, uzun uzun açıklamalar girebilirsiniz.

2019 – 2020 yılı bilgisayardan instagram mesaj atma yöntemi bu kadar basit, programsız instagram dm atma yöntemini beğendiyseniz veya takıldığınız yer olursa bize yorum olarak yazmayı unutmayınız.

Kolay gelsin…

Yorum yapın