Bursa Sigara Bırakma Konusunda Emin Ellere Teslim

Tüm dünyada yıllık 480 bin kişinin ölümüne neden olan sinsi düşman sigara, hayattan aldığı yaşamlara ek olarak ekonomik olarak ta zarar vererek bugün korona virüs tehdidinden bile daha büyük zarar vermekte.

Elde edilen verilere göre her yıl sigaradan kaynaklı hayatını kaybeden 480 bin kişinin 278,544 kişisini erkekler, 201,773 kişisini ise kadınlar oluşturmaktadır. Yine sigara kaynaklı akciğer kanserinden ölenlerin sayısı ise yıllık 7,333, kalp rahatsızlıklarından ise 33,951 kişi olmakta.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; sigara içmeyenlerin hayat süreleri, içenlere oranla en az 10 yıl daha uzun olduğu, 40 yaşından önce sigarayı bırakanların ise %90 oranında sigara bağlı hastalıklardan ölme riskini azalttığını ortaya çıkarmıştır.

Her ne kadar televizyon ve medyada sigara karşıtı reklamlar, önlemler alınsa da bugün sigaraya başlama yaşı gittikçe düşmekte. Gençler arasında özellikle lise çağlarında özenme ve arkadaş grubu edinme amacıyla baş gösteren sigaraya başlama, daha sonrasın bağımlılık haline gelmekte ve maalesef ki genç neslimizi esir etmekte.

Bu kadar iç karartan gerçeklerden sonra Bursa’lılar için güzel bir gelişme olmakta. Yıllarca devlet kurumlarında Uzman Doktorluk yapan sonrasında ise özel hastanelerde Medical Direktörlük yapan Uzm. Dr. Fulden Küçük, Bursa’da açmış olduğu kliniğinde, sigara bırakma tedavisi uygulamaktadır.

Sigara bırakma konusunda, biorezonans, akupunktur, mezoterapi ve fitoterapi yöntemlerinin kombine olarak kullanıldığı klinikte çok uzun yıllar sigara içenlerin sigarayı bırakması mümkün olmaktadır.

Bugüne kadar kendi çabasıyla sigara bırakamayanların, biorezonans yöntemiyle isteksizlik oluşturulması sonrasında akupunktur ile nikotin bağımlılığının azaltılması, fitoterapi ve aromaterapi ile ağız alışkanlığı ve iştah artması önlenmesi sağlanmaktadır.

Bursa’da sigara bırakma konusunda böyle bir kliniğin olması tüm Bursa’lılar adına sevindirici bir gelişme…

Yorum yapın