Serdar Kılıç Kimdir? En Kapsamlı Serdar Kılıç Biyografisi

Serdar Kılıç, kimimiz onu orman içinde ağaçtan ev yaparken, kimimiz dağda gezinirken, kimimiz de uzak diyarlardan bize insanı ve doğayı anlatırken izlemiştir. Bir gerçek var ki insanı ve doğayı, hasret kaldığımız o eski ama gerçek dünyayı bize yıllardır anlatan, öğreten bir doğa insanını sitemizde sizlere tanıtmak için sabırsızlanıyoruz. Yıllardır televizyon ekranlarında yaptığı programlarla kendine has tarzı olan Serdar Kılıç hakkında en kapsamlı kimdir tarzında biyografi yazımız sizlerle. Bu yazımızda Serdar Kılıç nereli, ne iş yapar, kiminle evlidir gibi merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulacaksınız…

Serdar Kılıç Kimdir? Hayatı ve Tüm Biyografisi

Serdar Kılıç, 3 Haziran 1969 (03.06.1969) yılında Sivas’ta dünyaya gözlerini açmıştır. Fiziksel olarak oldukça güçlü görünen Serdar Kılıç 187 cm boyunda ve 81 kilogram ağırlığındadır. Aslen Karapapak kökenli Serdar Kılıç, bugün televizyon dünyasında yaptığı programlarda anlattıklarını ve deneyimlerini çok önceden küçük yaşlardan itibaren kazanmaya başlayan biridir. Spor ve temel bilimler üzerine eğitimlerini ilk olarak 1976 – 1979 yılları arasında Mukavemet kayağı Cross Country kayak eğitimi alarak başlamıştır, 1980 – 1989 yılları arasında ise Temel Hayatta Kalma Eğitimleri, Kampçılık ve İzcilik eğitimlerinde ve faaliyetlerinde bulunmuştur. 1990 – 1991 yıllarında ise Temel Dağcılık Eğitimleri alarak yurt içi ve yurt dışında bir çok dağ tırmanışı gerçekleştirmiştir. Eğitim hayatında ise ilk olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümüne başlamasına rağmen Beden Eğitimi bölümüne geçiş yaparak üniversite mezuniyetini bu bölümden almıştır. Yüksek lisans eğitimi için seçtiği alan olan Spor Organizasyonu ve Yönetimi ile birlikte Egzersiz Fizyolojisi, Sporcu Beslenmesi ve Sağlığı gibi bir çok konuda sertifikalara da sahip olmuştur.

Serdar Kılıç Kimdir
Serdar Kılıç Kimdir

Serdar Kılıç’ı belki de bir çoğumuz televizyon kanallarında ki belgesel tarzında yaptığı programlardan tanısak ta kendisinin bir çok farklı alanda çalışması bulunmakta, bu çalışmaları şu şekilde sıralayabiliriz…

Serdar Kılıç, Haliç ve Marmara Üniversitesi gibi üniversitelerde Liderlik ve Grup Dinamikleri, Rekreasyon Yönetimi, Doğa Sporları gibi konularda öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. Bir zamanlar ülkemizde de büyük ilgi uyandıran Camel Trophy, Eco Challange, Terra Incognita, Trans Jebel Sarhro, Dünya Navigasyon Şampiyonası gibi birçok yarışmada takım lideri olarak Türkiye’yi ilk ve bir çok kez temsil etmiştir.

Kurumsal bazda zor arazi koşullarında arama kurtarma ve hayatta kalma eğitimleri veren Serdar Kılıç bir çok defa arama kurtarma faaliyetlerinde de yer almıştır. 2004 yılında “Camp Wolftrack” adını verdiği kamp ile Bolu, Mudurnu Taşkesti beldesinde bir çok kişiye doğayla iç içe becerileri kazandırma kampları vermiştir.

Serdar Kılıç
Serdar Kılıç

Serdar Kılıç’ı yukarıda anlattıklarımızla zaten çok yönlü bir kişilik olarak algıladığınızı düşünüyoruz, tüm bu anlattıklarımıza ilaveten şirketler arası basketbol ligi olan “Business League” adlı organizasyonun kurucusudur ve bir çok kişi ve kuruma doğaya yönlendirme, motivasyon ve kişisel gelişim adına hizmetlerde bulunmaktadır.

Televizyon dünyasına ise ilk olarak 2008 – 2009 yıllarında Sky Türk kanalında İçimdeki Doğa adlı porgramıyla adım atmıştır, daha sonrasında ise Ntv Kanalı’nda 2010 – 2011 yılları arasında Doğada Tek Başına, 2011 de Doğada Çocukla, 2012 de Doğada Tek Başına Dağ Evi programları ile yer almıştır. 2014 yılından itibaren ise TRT Haber kanalına geçerek burada Doğada İnsan isimli belgesel programını yapmaktadır. Son olarak ise TRT Belgesel kanalında Ulak isimli programı ile izleyici karşısında halen daha doğa ile insanı bir araya getirmektedir.

Maddeler Halinde Serdar Kılıç Kimdir?

  • Toprakla Bağ Kur adlı slogan ile çocukları ve doğayı birleştiren doğa eğitmeni
  • First Special Response Group’a eğitmen olarak davet alan ilk Türk sporcusu
  • 30 yıldan fazladır tırmanış gerçekleştiren dağcı
  • Eski insanlar gibi yiyeceklerini ve aletlerini doğadan karşılayabilen doğa insanı
  • Dağ Bisikleti, Heli-ski, Kayave Buz Tırmanışı, İz Takibi, Mukavemet Binicilik konularında eğitimli
  • 1993 yılında yapılan Üniversitelerarası Güreş Şampiyonasında 100 kilo birincisi
  • 1998 Camel Trophy fiziksel aktivite birincisi
  • 2008 yılı sonuna kadar 8000’den fazla beyaz yakaya liderlik, iletişim ve motivasyon alanında eğitim vermiştir
  • 2000 yılında Serüven ve Doğa Sporları Kampı ile ilk de fa 8-16 yaş arası çocuklara kamp hizmeti vermiştir

Serdar Kılıç Hakkında Sık Sorulan Sorular

Serdar Kılıç hangi üniversite mezunudur?

Serdar Kılıç ilk olarak Orta Doğu Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümüne başlasa da okurken Beden Eğitimi bölümüne geçerek bu bölümden mezun olmuştur.

Serdar Kılıç hangi kanalda çıkıyor?

Serdar Kılıç, 2008 yılından beri bir çok farklı kanalda Doğa ve İnsan üzerine programlar yapmıştır, 2014 yılından itibaren TRT bünyesine geçen ve en son olarak TRT Belgesel kanalında Ulak isimli programı sunmaktadır.

Serdar Kılıç hangi dizilerde oynadı?

Serdar Kılıç genel olarak kendi yaptığı programlarda yer almakla birlikte bir çok organizasyon da yer almaktadır. İlk defa TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu adlı dizide Sultan Alparslan rolünü Serdar Kılıç canlandırmaktadır.

Serdar Kılıç - Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan
Serdar Kılıç – Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan

Serdar Kılıç hangi burç, ne burcudur?

Serdar Kılıç 3 Haziran tarihinde doğduğu için İkizler burcudur.

Serdar Kılıç hangi marka saati kullanıyor (takıyor)?

Serdar Kılıç “Suunto” ve “Oris” marka saat tercih etmektedir.

Serdar Kılıç Saat Markası
Serdar Kılıç Saat Markası

Serdar Kılıç kaç yaşındadır?

Serdar Kılıç 3 Haziran 1969 tarihinde doğmuştur ve 2021 yılını esas alırsak 51 yaşındadır.

Serdar Kılıç kaç dil biliyor?

Serdar Kılıç anadili Türkçe haricinde iyi derece İngilizce bilmektedir.

Serdar Kılıç’ın kaç çocuğu var?

Serdar Kılıç’ın bugün 15 yaşında olan ve adını Tibet koyduğu bir oğlu bulunmaktadır.

Serdar Kılıç oğlu Tibet Kılıç
Serdar Kılıç oğlu Tibet Kılıç

Serdar Kılıç eşi kimdir, kiminle evlidir?

Serdar Kılıç ve eşi hakkında internette araştırma yaptığınızda iki kişiye rastlayacaksınız. Biri Büyükelçi Serdar Kılıç’ın eşi Sinem Kılıç ve bir diğer kişi ise Psikolog Tuba Kılıç lakin ikisi de Serdar Kılıç’ın eşi değildir. Serdar Kılıç’in eşi hakkında bilgi edinirsek burayı güncelleyeceğiz.

Serdar Kılıç hakkında merak ettiğiniz var ise bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Yorum yapın