Kıvanç Kasabalı Kimdir? En Kapsamlı Biyografisi, Hayatı, Nereli, Evli Mi?

Trt Belgesel ekranlarında yayınlanan “Şehirden Uzakta” adlı programı ile başarılı işler çıkartan Kıvanç Kasabalı, yakışıklılığı, özel hayatı ve oyunculuğu ile oldukça göz önünde olan birisi. Her zaman olduğu gibi en kapsamlı biyografilerin sitesi olan Prusa Haber‘de bu sefer ki konuğumuz Kıvanç Kasabalı. Bu yazımızda Kıvanç Kasabalı kimdir, nerelidir, ne iş yapar, kiminle evlidir gibi merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulacağız…

Kıvanç Kasabalı Kimdir? Biyografisi, Hayatı ve Her Şeyi

Kıvanç Kasabalı, 24 Şubat 1975 (24.02.1975) tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimi için gittiği Bursa Uludağ Üniversitesi’nden İşletme Bölümünü bitirerek mezun olmuştur. 2011 yılında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Barbara Poitier Performans Sanatları Atölyesi’nde de eğitim görmüştür. Yakışıklı ve yetenekli olan Kıvanç Kasabalı kariyerine farklı bir kulvarda devam etmek ister ve Gaye Sökmen ajansı ile birlikte çalışır.

Kıvanç Kasabalı
Kıvanç Kasabalı

Televizyon ekranlarına ilk olarak 2006 yılında Reşat Nuri Güntekin’in “Yaprak Dökümü” adlı eserinin uyarlaması olan “Yaprak Dökümü” dizisinde “Cem” karakterini canlandırarak adım atan Kıvanç Kasabalı, usta oyuncularla birlikte yer aldığı bu dizi projesinde kendisini geliştirme fırsatı bulmuştur. Daha sonrasında 2013 yılında yine bir çok usta oyuncu ile birlikte yer aldığı “Merhamet” adlı dizide “Sinan” karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında ise “Ağlatan Dans” adlı dizi de Öykü Çelik ile birlikte rol almıştır.

Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan çifti kadar uzun süreli bir evlilik hayatı olan ünlü bir çift var ise oda Kıvanç Kasabalı ve 2005 yılında evlendiği oyuncu eşi Sedef Avcı‘dır. Evliliklerinde 15 yılı deviren oyuncu çiftin 2013 yılında “Can” adını verdikleri bir de erkek çocuğu bulunmakta. Çift hayvanları da çok sevmekte ve Oscar isimli bir de köpekleri bulunmakta.

Kıvanç Kasabalı ve köpeği Oscar
Kıvanç Kasabalı ve köpeği Oscar

Kıvanç Kasabalı, basketbol altyapısı olan bir model ve oyuncudur. Şimdilerde 8 yaşında olan oğlu Can ile zaman buldukça basketbol oynasalar da pandemi dönemi herkes için zorlayıcı olmakta. Kıvanç Kasabalı oyunculuk ve diğer faaliyetleri haricinde Ağustos 2019 yılında açtığı “Klar Coffee” adlı mekanı ile de keyifli bir kahve içme ortamı için girişimde bulunmuş ve hızlı bir şekilde ikinci şubesini açmıştır. Kıvanç Kasabalı’nın ikinci oğlum dediği bir marka olan Klar, kendisinin de keyif aldığı bir mekan.

Kıvanç Kasabalı ve oğlu Can
Kıvanç Kasabalı ve oğlu Can

Kıvanç Kasabalı’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

 • Ayrılsak da Beraberiz (1999) İtalyan Adam (Konuk Oyuncu)
 • Kanlı Düğün (2005) – Cemal
 • Yaprak Dökümü (2006 – 2010) – Cem
 • Küçük Kadınlar (2010) – Ozan
 • Samanyolu (2010) – Ali
 • Merhamet (2013) – Sinan
 • Ağlatan Dans (2014) – Zoloy (Başrol)
 • Analar ve Anneler (2015) – Selçuk (Başrol)
 • Bodrum Masalı (2016) – Nejat
 • Siyah Beyaz Aşk (2017) – Sinan
 • Yasak Elma (2018) – Sinan (Yardımcı Karakter)
 • Şehirden Uzakta (2020) (Belgesel)

Kıvanç Kasabalı Hakkında Merak Edilen Sık Sorulan Sorular

Kıvanç Kasabalı ve Sedef Avcı nasıl tanıştı?

Uzun soluklu evlilikleri olan Kıvanç Kasabalı ve Sedef Avcı çiftinin tanışması bir çok kişi tarafından merak edilmekte. Bu konuda kendi ağızlarından anlattıkları durum tam olarak şöyle… Sedef Avcı 2001 yılında Türkiye Güzellik Yarışmasına katılmakta ve o zamanlar mankenlik yapan Kıvanç Kasabalı ise Sedef Avcı’nın kavalyeliğini yapmakta. İkisinin de aslında aynı Gaye Sökmen ajansına bağlı çalışmalarına rağmen daha önce hiç birbirlerini görmemişler ve ilk defa güzellik yarışmasında göz kontağı kurarak etkileşim kuruyorlar. Yarışmada sadece bakışma ile kalan çiftin ilişkisi yarışma sonrasında başlıyor. Sedef Avcı yoğun bir program içerisinde ve Porto Rico’ya gidecek, o sırada Kıvanç Kasabalı bir sürpriz yaparak havaalanına geliyor ve ikili beraber gidiyor ve tanışmaları ve ilişkileri bu şekilde ilerliyor.

Kıvanç Kasabalı ve Eşi Sedef Avcı
Kıvanç Kasabalı ve Eşi Sedef Avcı

Kıvanç Kasabalı eşi kimdir, kiminle evlidir?

Kıvanç Kasabalı, 1 Ağustos 2005 yılında kendisini gibi manken ve oyuncu Sedef Avcı ile evlidir.

Kıvanç Kasabalı hangi burç, burcu nedir?

Kıvanç Kasabalı 24 Şubat tarihinde doğduğu için Balık burcudur.

Kıvanç Kasabalı kaç yaşındadır?

Kıvanç Kasabalı 24 Şubat 1975 yılında doğmuştur, bu yazımızı yayınladıktan 4 gün sonra 46 yaşını bitirmiş 47 yaşından gün almış olacak.

Kıvanç Kasabalı’nın en sevdiği tatlı hangisidir?

Kıvanç Kasabalı, elmalı kurabiye tatlısını çok sevmektedir.

Kıvanç Kasabalı boyu ve kilosu kaçtır?

Kıvanç Kasabalı 183 cm boyundadır ve kilosu hakkında henüz bir bilgi bulunmamaktadır.

Kıvanç Kasabalı’nın annesi ve babası kimdir?

Kıvanç Kasabalı’nın annesinin ve babasının isimlerini ve kaç kardeşi var gibi merak edilen konularda bilgiler edindikçe burayı güncelleyeceğiz.

Kıvanç Kasabalı Annesi ve Babası
Kıvanç Kasabalı Annesi ve Babası

Yorum yapın