Periyodik Kontrol Firması Prusa Mühendislik Uyarıyor

Fabrikaların, işletmelerin yılda en az bir kere iş ekipmanlarının periyodik kontrollerinin yaptırmaları kanunlarca belirlenmiştir. Her sektörde olduğu gibi periyodik kontrol hizmetleri konusunda da işini layıkıyla yapmayan firmalar bulunmakta ve bu tür firmalar hem sektöre hem de işletmelere büyük zararlar vermekte.

Bursa Periyodik Kontrol hizmetleri alanında çalışmalar gösteren Prusa Mühendislik firması yetkilisi, işletmelerin bu konuda uzman olmalarını beklemiyoruz, lakin değerlendirme yaparlarken sadece fiyat değil işin nasıl yapılacağını da sorgulamalarını ve periyodik kontrol testlerinin layıkıyla yapıldıklarına, yapılan her işlemin fotoğraf ve video olarak kayıt edildiğine dikkat etmelerini uyarıyor.

Geçmişte bir çok kötü anların yaşandığı, özellikle buhar kazanları gibi yüksek basınç altında çalışma yapan iş ekipmanların uzmanlarca testlerinin yapılmasının son derece önemli olduğunu bildiriyor.

Periyodik kontrolün hafife alınmayacak bir iş olduğunu, firmaların bu işe kağıt üstünde yapanların değil, bizzat test ölçüm ekipmanları ile bizzat yapan firmaları tercih etmelerini uzun vadede kazanan tarafın firma sahipleri olacağını bildirdi.

Periyodik kontrol hizmetleri olarak; vinçler, buhar kazanları, transpalet, boya jetleri, tekstil makineleri, havalandırma tesisatı periyodik kontrolleri, yangın tesisatı, elektrik tesisatı, kule vinçler, iş makineleri gibi bir çok ekipmanın bu kapsamda test ve ölçümlerinin yılda en az bir kere yapılmasını içeriyor.

Yorum yapın