Instagram’dan Story ve Canlı Yayınlar Nasıl İndirilir

Koronavirüs covid-19 pandemisi sonrasında herkes evlerine kapanınca instagram canlı yayınlarında büyük bir artış gözlendi. Bir çok hesap, başka hesaplarla canlı yayınlar yaparak birbirlerinin takipçilerinden yararlanarak daha fazla bilinirlik elde etmeye çalıştı. Her şeyin güzel gittiği bu ortamda bir tek sorun, yapılan canlı yayınların nasıl indirileceği konusuydu.

Keşfet kısmında fotoğraf ya da videoların çıkması hem takipçi sayısının organik olarak artması açısından hem de video izlenme sürelerinin artması açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. İşte tüm bu sosyal medya işlemlerini yaptırmak için ve İnstagram paylaşımlarınıza beğeni almak için instagram beğeni satın al linkine tıklayarak Sadeceon sitesine ulaşıp bilgi alabilir ve tüm ihtiyaçlarınızı çok uygun bütçeler karşılığında karşılayabilirsiniz.

Bir çok kişinin youtube kanalının olması ve instagramda yaptıkları canlı yayınları bilgisayarlarına indirip sonra da youtube kanallarına yükleme ihtiyaçlarını karşılamak için bir arayışa girdiler ve biz bu yazımızda, instagram’dan story nasıl indirilir, instagram canlı yayınları nasıl bilgisayara indirilir bu soruların cevabını vereceğiz…

İnstagram’dan canlı yayın ve story indirme resimli anlatım

#1. Adım

Instagram canlı yayın ve story indirmek için ilk olarak bize lazım olan şey bir adet google chrome eklentisi olacaktır.

IG Stories For Instagram adında olan eklentiyi şuraya tıklayarak eklenti sayfasına gidiniz ardından eklentiyi chrome’a ekle diyerek kurulumunu tamamlayınız.

IG Stories For Instagram Google Chrome Eklentisi
IG Stories For Instagram Google Chrome Eklentisi

#2. Adım

Eklentiyi kurduktan sonra masaüstünden yani tarayıcınızdan instagram’a giriş yapın ve karşınıza bir sürü canlı yayın yapmış takip ettiğiniz kişiler çıkacak.Onlardan birisinin üzerine tıklayın.

instagram canlı yayın
instagram canlı yayın

Kırmızı oklarla sol tarafta işaretlediğim ilk alanda herhangi bir instagram canlı yayınına tıklıyorum, sağ tarafta oklarla gösterdiğim yer ise eklentinin kurulmuş ve aktif olmuş olduğunu gösteriyor…

#3. Adım

instagram canlı yayın indir
instagram canlı yayın indir

2. adım da bir tane canlı yayına tıklamıştık, tıklar tıklamaz kendisini yeni sekme de açtı ve karşımıza kırmızı ok ile gösterdiğim yerde download yazısı çıktı, hemen oraya tıklıyoruz.

instagram canlı yayın indir
instagram canlı yayın indir

Download’a tıkladıktan sonra karşımıza böyle bir şey çıkıyor, buradan Get Downloader butonuna tıklıyoruz ve yaklaşık 13 mb civarında bir dosya indirmeye başlıyor.

instagram canlı yayın indir
instagram canlı yayın indir

Görüldüğü gibi dosyamız indi ve ardından ekranda beliren kutucukta RUN yazıyor ve ona tıklıyoruz.

instagram canlı yayın indir
instagram canlı yayın indir

Karşımıza böyle bir kutucuk daha çıkıyor, burada da Çalıştır diyerek yolumuza devam ediyoruz…

instagram canlı yayın indir
instagram canlı yayın indir

Çalıştır dedikten sonra karşımıza nereye kaydetmek istediğimizi soran bir kutucuk daha çıkıyor, bu aşamada istediğiniz yere kayıt edebilirsiniz.

instagram canlı yayın indir
instagram canlı yayın indir

Kaydet dedikten sonra instagram canlı yayın videomuz resimde görüldüğü gibi inmeye başlıyor ve bütün işlem burada son buluyor.

Görüldüğü gibi çok zor olmayan ama bir kaç aşaması olan basit bir şekilde instagram üzerinden storyleri, canlı yayınları kolaylıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bazen ne yaparsanız yapın video inmiyor, yada 13 mb civarında olan dosya iniyor ama 600 kb civarında iniyor, o anlarda eklenti nedense çalışmıyor. Tarayıcıyı kapatıp açmak çözüm olmamakta, tek yapmanız gereken şey biraz beklemek ve ardından eklenti normal şekilde çalışmasına devam ediyor.

Bu eklentinin bir diğer güzel tarafı ise, instagram’dan fotoğraf indirmenizi çok kolay bir şekilde yapıyor olması.

Instagram Foto İndirme Nasıl Yapılır

instagram fotoğraf ve görsel indirme
instagram fotoğraf ve görsel indirme

Örnek olması açısından Beyonce’nin profiline girdim ve kırmızı ok ile işaretlediğim fotoğrafının üzerine geldiğimde download butonu hemen kendiliğinden aktif oluyor, yapmanız gereken tek şey download yazan yere tıklamak ve instagram’dan fotoğraf ve videoları bu şekilde kolaylıkla indirebilirsiniz.

Instagram hikaye ve canlı yayın indirmeler için alternatif arıyorsanız bize yorum olarak yazmayı unutmayın.

Yorum yapın