Gazeteci Zafer Şahin Kimdir? Hayatı, Siyasi Görüşü ve Tüm Gerçekler

CnnTürk televizyonunda Ahmet Hakan, Hande Fırat gibi gazetecilerin yapmış oldukları canlı yayın tartışma programlarının bir nevi kadrolu konuşmacısı olan gazeteci Zafer Şahin, konuşmaları ile attığı tweetler ile merak edilen ve son dönem gazeteciler arasında oldukça popüler olan bir kişi.

Prusa Haber olarak, her zaman olduğu gibi bu yazımızda da Zafer Şahin hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulacağınız dopdolu bir yazı ile karşınızdayız. Sözü uzatmadan, Zafer Şahin kimdir, nerelidir, siyasi görüşü nedir, evli midir, kaç kilodur gibi tüm soruların cevapları için okumaya devam ediniz.

Gazeteci Zafer Şahin Kimdir?

Şuanda Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Zafer Şahin aslen İzmir’lidir ve 1973 yılında doğmuştur ve 2020 yılı esas alınırsa 47 yaşındadır. Mesleki kariyerinde 2008 yılında Parlamento muhabiri olarak göreve başladığı Yeni Asır Gazetesi için uzunca bir süre Ankara Temsilcisi olarak sürdürürken çalışma hayatının son 4 yılında Yazı işleri müdürlüğü olarak devam etmiştir ve 2017 yılının Kasım ayında görevini bırakarak meslek kariyerine Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak devam etmektedir. Gazeteciliğin yanı sıra Turkuvaz yayınlarından çıkan Kestanepazarı’nın Sahte Mesihi adlı kitabı yazmıştır.

Gazeteci Zafer Şahin’in Hayat Hikayesi

Zafer Şahin, kendisi ile yapılan röportajlarda gazeteciliğin kendisi için bir kader olduğunu ifade etmiştir. Henüz ilkokul 3 giderken tahminen 9 yaşlarında iken günlük gazete aldığını anlatan Zafer Şahin, kendi gazeteciliğini ise daha çok içeride yazı işlerinde, editör olarak, yazı işleri müdürü olarak haber merkezlerinde yaptığını ifade etmiştir. Ama sahada gazetecilik yaptınız mı sorusuna ise 1999 depreminde 15 gün boyunca sahada gazetecilik yaptığını, yine büyük toplumsal olaylarda sahaya indiğini söylemiştir.

Gazeteci Zafer Şahin
Gazeteci Zafer Şahin

Eğitim hayatını tembel bir öğrenci olarak tanımlayan Zafer Şahin, lise 1 sınıfta iken sınıfta kaldığını, liseyi bitirebilmek için Edebiyat bölümünü seçtiğini, üniversite sınavı geldiğinde o zaman ki sınav sistemi olan ÖSS ve ÖYS sınavlarında Türkçe ve Sosyal’de soru kaçırmadığını farkediyor ve bir arkadaşının tavsiyesi üzerine 1993-1994’lü yıllarda iletişim fakültesini kazanıyor.

Google’da Zafer Şahin hakkında kapsamlı bir arama yaptığınızda bu yazımızdan farklı bir yazı bulamayacaksınız. En fazla Zafer Şahin’i bizzat tanıyan kişilerden elde edilebilecek bilgiler ile yazılabilecek bir Zafer Şahin Biyografisi bir çok kişinin merak ettiğini giderecektir…

Zafer Şahin Hakkında Merak Edilen Konular Cevap Bekleyen Sorular

Zafer Şahin ne mezunudur?

Gazeteci Zafer Şahin Gazi Üniversitesi İletişim fakültesi mezunudur.

Gazeteci Zafer Şahin kaç doğumlu, doğum tarihi ne zaman?

Yine gizemli bilgilerden olan bu bilgi için Zafer Şahin 1973 doğumlu bilgisi dışında net doğum tarihi bilinmemektedir.

Zafer Şahin evli mi, eşi kimdir, kimle evlidir?

Zafer Şahin kiminle evlidir yahut evli midir, bu konuda diğer konular gibi gizemini korumakta, internet ortamında herhangi bir net bilgi yada fotoğrafa rastlanılmamıştır.

Zafer Şahin hangi okul mezunu, hangi üniversite mezunu?

Tahmin edebileceğiniz gibi Zafer Şahin’in herhangi bir özgeçmiş (cv) ve mezuniyet bilgisine ulaşılamamıştır.

Zafer Şahin hangi gazetede yazıyor?

Zafer Şahin, 2017 Kasım ayından beridir, Takvim Gazetesinde Ankara Temsilciliği yapmaktadır ve aynı zamanda köşe yazarlığı olarak yazılar yazmaktadır.

Zafer Şahin kaç kilo?

Zafer Şahin’in kaç kilo olduğu net bilinmese de ekranlardan görüldüğü kadarıyla en az 90 kilo olduğu tahmin ediliyor.

Sonuç olarak Zafer Şahin, son yıllarda A Haber, CnnTürk gibi programlarda Ak Parti savunuculuğu olarak adlandırılan, kendisine karşıt olan görüş taraftarlarının Ekşisözlük’te 40 sayfadan fazla yalaka, yandaş gazeteci gibi ithamlarına maruz kalan ve bu konuda artık alışmış, insanların düşüncelerini umursamayan ve Türkiye’nin siyasi iktidarının yaptığı icraatları savunan bir yapıda olduğu herkesçe bilinmektedir.

Zafer Şahin’in siyasi görüş olarak Ak Parti tarafında olduğu sanılmaktadır lakin bu ülkede hiç kimsenin sandıkta kime oy attığı bilinemediği için sadece varsayımlar üzerine durulmaktadır.

İlginç bir durum olarak, Zafer Şahin hakkında çok fazla bilgi bulunmamakta, normalde tv ekranlarında bu kadar çok görünen, kendisi hakkında hem sosyal medyada hem internet sitelerinde satırlarca yazı yazılan kişi hakkında çok az bilgi bulunmakta. Bu konuda özel bir çabası var mıdır bilemiyoruz lakin elde ki veriler tüm sitelerde bundan ibaret.

Zafer Şahin hakkında yeni bilgiler edinirsek bu yazımızı güncelleyeceğiz, sizlerin bildiği ve bizde yer almayan bilgiler var ise bizlere yorum olarak yada iletişim mailimizden ulaşabilirsiniz.

Son olarak, Gazeteci Zafer Şahin’in instagram hesabının bulunmadığı, daha çok Twitter ve Facebook üzerinden yayın yaptığını, şimdilerde ise yeni medya olan Youtube üzerinden bir kanal açarak oradan gündemi yorumlama videoları yayınlamaktadır.

“Gazeteci Zafer Şahin Kimdir? Hayatı, Siyasi Görüşü ve Tüm Gerçekler” üzerine 3 yorum

 1. Hayırlı geceler zafer bey ben bir muhtarım enerjide o kadar boşa kullanım varki köylerde o kadar fazla sokak lambaları varki kapalı köylerde oturan bile yokken 10 hanelik köylerde 30 adet sokak lambaları sabahlara kadar boşa yanıyor eskiden direk arası yanardı şimdi ne kadar direk varsa o kadar lamba yanıyor köylerde 1 gecede yanan sokak lambalarını köyde evlerde 1 ayda yanmaz aşırı israf var bu yazımın dikkate alınmasını tarafınıza iletir saygılar sunarim

  Yanıtla
  • Bu söylemiş olduğunuz durum gerçekten çok vahim ve maalesef göz ardı edilmiş bir durum. Uyarınız için gerçekten çok teşekkürler umarım en kısa sürede yetkililer bu duruma bir çözüm getirir. Yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

   Yanıtla
 2. Merhaba, Ben turk vatandasiyim, su anda Bulgardayim, ve sayin Baskan ima oy vermek istiyorum, Turkiyeye gidebilmek icin, maddi durumum yok, burda nerde oy kulanabilirim, yardimdji olusaniz, sag olun, saygilarimla. Bizim koyde Ben tek bir kisiyim, cift vatandasim. Bir oy, bir oydur, Sayin Redjep Erdoganin kazanmasini istiyorum. Hayirli calismalar!!!!!!

  Yanıtla

Yorum yapın