Emin Adanur Kimdir? Nasıl Zengin Oldu, Başarısının Sırrı Nedir?

Emin Adanur ismini ilk defa İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük sitelerinin %50 hisselerini 10 milyon Türk Lirası değerlemeyle satın alan kişi olarak duyduysanız, bu yazımızda size biraz daha farklı bir bakış açısıyla Emin Adanur kimdir, nasıl zengin oldu, başarısının sırrı nedir, gelecek planları nedir, karakteri nedir gibi bir çok konudan ayrıntılı bir yazı ile karşınızdayız…

Emin Adanur kimdir

Emin Adanur, 1990 doğumlu genç bir girişimci ve şuan ki tahmin edilen mal varlığıyla İş Adamı (İnsanı) olarak tabir edilebilecek birisi ve kendisi Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır. Ergünkent İnşaat’a geçmeden önce Emin Adanur, çok küçük yaşlarda ticaret hayatına başlamış birisidir. 8’li yaşlarında iş hayatına başlayan Emin Adanur, 12 yaşlarındayken Bursa Yüksek İhtisas Hastanesinde bir kantinde çaycılık yapmaya başlar ve 19 yaşına kadar o kantinde çalışır.

Emin Adanur
Emin Adanur

Eğitim hayatı olarak lise mezunu olan ve bir çok dersten kaldığını ifade eden Emin Adanur, 19-20 yaşlarında askere gittiğini ve sonrasında ise borç harç, eşten dosttan para alarak bir kasap dükkanı açtığını sonrasında çok fena borçlu bir şekilde battığını, daha sonrasında bardak mısır işinin yeni yeni çıktığı zamanlarda Bursa’da ki eski adıyla Şaypa olan marketlerin önüne bardak mısır standı kurduğunu ama yine orada da battığını ifade eden Emin Adanur, 22’li yaşlarında Nilüfer Sitesi kentsel dönüşüm işini görür ve babasının da inşaatçı olması sebebiyle (kendi dediğine göre babasıyla pek fikirleri tutmuyor) bu işi yapmaya niyetlenir ama cebinde 5 kuruş parası yoktur.

180 tane daire, bu dairenin hak sahipleri, çocukları, karısı, kocası, annesi, babası derken 720 küsur kişi ile 5 yıl kadar süren zorlu bir mücadele sonrası ikna çalışmaları biter ve bu işi yapmak için ismini söylemediği bir yatırımcı ile bu işin altından kalkar ve daha sonrasında bir çok kentsel dönüşüm ve farklı ülkelerde ihale yada inşaat işleri için çalışmalar yapar.

Kentsel dönüşüm işinin tamamlanmasına kadar aylık 1600 lira gibi bir maaş aldığını belirten Emin Adanur, kişi dürüst, samimi olursa onu bir şekilde bulurlar düşüncesinde ve bugün dijital medya alanında yatırımlar yaparak, kendisinin hedefi olan dünya çapında tanınma amacına yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Bursa’da yeni kuralan EA Medya ve enbursa siteleri ile yerel basında bilinen bir çok gazeteci ve köşe yazarını bünyesine katarak, Bursa’da Olay Medya’dan sonra güçlü bir basın ayağı oluşturmuş durumdadır.

Sosyal medyada ağırlıklı olarak twitter hesabından yayın yapmayı seven Emin Adanur, Bursa içinde yaşadığı olumsuz durumları, siyasilerin tavırlarını, iş insanların bakışlarını eleştirel bir tarzda yorumlamaktadır.

Emin Adanur Kimdir
Emin Adanur Kimdir

Ülke basınında adını duyurmasına sebep olan durum ise İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük sitelerinin yarısını 10 Milyon Türk Lirası bedelle satın almasıdır. Bursa’da kendi dediğine göre Cavit Çağlar ile Olay Medya satın alınmasına ilişkin 35 Milyon Türk Lirası teklif etmesi ama o günlerde hakkında çıkan söylentiler nedeniyle vazgeçtiğini verdiği röportajlarda dile getirmiştir.

Emin Adanur ismini ilerde daha çok duyacak mıyız bunu zaman gösterecektir. Kendisinin bazı projeleri var, Bursa’ya Eyfel Kulesi yapmak gibi, belki şaka belki gerçek ama Bursa için renkli bir kişilik olduğu açık…

Birçok kişinin projeleri için kendisine başvurduğunu ve bir çoğuna destek olduğunu ifade eden Emin Adanur, gençler için bir çok tavsiyelerde de bulunmaktadır. Ayrıca Bursa’da bir kaç medya grubuna da tamamen destek verdiğini de ifade etmiştir.

Emin Adanur Hakkında Merak Edilen Sorular Bilinmeyen Konular

Emin Adanur’un arkasında Faruk Çelik var mı?

Emin Adanur hakkında yada Bursa’da birisi dikkat çektiğinde bunun arkasında kesin Faruk Çelik var dedikodularına yanıt olarak, Faruk Çelik ile babasının tanışıklığı dolayısıyla bir tanışıklığı olduğunu, lakin kendisinin bakanlık ve siyaset yaptığı dönemler dahil hiç bir kere bile görüşmediğini, sonrasında ise görüştüğünü dile getirmiş ve şuan ki servetinin arkasında hiç bir şekilde Faruk Çelik’in yer almadığını söylemiştir.

Emin Adanur evli mi?

Emin Adanur evli ve üç çocuk sahibidir.

Emin Adanur ne mezunu?

Emin Adanur, üniversite mezunu değildir, lise mezunudur.

Emin Adanur, Bursaspor Başkanlığına Aday Oldu

Emin Adanur, twitter hesabından yaptığı açıklamada Bursaspor Başkanlığı’na aday olduğunu açıklamıştır. Bursaspor’da yaşanan olayların herkesi üzdüğünü, bu konuda taşın altına elini koymak istediğini belirten Emin Adanur, tüzük değişikliği olması halinde başkanlığa aday olduğunu ve yönetim olarak 40 Milyon Türk lirası koyacaklarını belirtti. Eğer başka bir aday çıkarda 40 Milyon üstü para koyacaklarını söylerse adaylıktan çekileceğini ve desteklemeye devam edeceğini belirtti.

Emin Adanur Bursaspor Başkanlığı Adaylığı
Emin Adanur Bursaspor Başkanlığı Adaylığı

“Emin Adanur Kimdir? Nasıl Zengin Oldu, Başarısının Sırrı Nedir?” üzerine 2 yorum

  1. Boş işler 40 milyona Bursa’da fakir kalmaz allh katinda kabul görmez yazık günah dünyalık işlere para harcıyorsunuz bursa ligde olsa ne olur olmazsa ne olur yada başka takımlar insanlara yardım etmek varken

    Yanıtla

Yorum yapın