Ela Yörüklü Kimdir? En Kapsamlı Ela Yörüklü Biyografisi

Televizyon dizilerinin efsaneleri arasında girmiş dizi olan Arka Sokaklar’da Komiser Yardımcısı Ezgi Vural karakterine can veren Ela Yörüklü, güzelliği kadar yeteneği ile de merak konusu olmakta… Durum böyle olunca, birçok kişi Ela Yörüklü kimdir, nerelidir, ne iş yapar gibi konuları araştırmakta. Bizde Prusa Haber olarak her zaman en kapsamlı biyografilerin sitesi olarak bu sefer ki konumuz güzel oyuncu Ela Yörüklü oldu…

Ela Yörüklü Kimdir? Hayatı, Ailesi, Oynadığı Diziler ve Tüm Biyografisi

Ela Yörüklü, 31 Mart 1998 (31.03.1998) yılında Bursa’da doğmuştur. Annesi Necla Özkaplan Yörüklü yüksek peyzaj mimari, babası ise ziraat mühendisidir. Halen daha Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde lisans eğitimine devam eden Ela Yörüklü, televizyon ekranlarında ilk defa TRT1 kanalında yayınlanan “Kalk Gidelim” adlı dizide “Melisa” karakterini hayat vererek yer almıştır.

Ela Yörüklü
Ela Yörüklü

Yer aldığı ilk dizi de dikkatleri çeken güzel oyuncu Ela Yörüklü, Akademi 35 Buçuk’ta Altan Gördüm‘den oyunculuk eğitimi almıştır ve kendisini geliştirmiştir. Günümüzde ise fenomen dizi Arka Sokaklar’da komiser yardımcısı Ezgi Vural karakteri ile televizyon izleyicisinin karşısına çıkmaktadır.

Başarılı oyuncu Ela Yörüklü, televizyon ekranlarına çıkmadan önce önce katılmış olduğu 2017 Best Model Of Turkey yarışmasında 2. olmuştur, daha sonra ise 2018 yılında Miss World’e katılarak Türkiye’yi temsil etmiştir. Oyunculuğun yanı sıra manken olarak ta bir çok organizasyon da yer almaktadır. En çok merak edilen konulardan birisi olan boyu ve kilosu kaçtır sorusunun yanıtı 178 cm boyunda ve 52 kilogram ağırlığındadır.

Ela Yörüklü için sadece güzel bir kız demek sanırım bir kıskançlık ifadesi olabilir, çünkü Ela Yörüklü’nün ailesi sanat konusunda ilgili bir ailedir ve Ela henüz çok küçükken resim çizmeye, şiir yazmaya, müzikle ilgilenmeye başlamış. Piyano çalan ve tam 8 sene bale ve modern dans yapan Ela Yörüklü, bütün bunlara ilaveten 5 sene de profesyonel olarak voleybol sporunu yapmıştır.

Ela Yörüklü’nün Rol Aldığı Diziler ve Filmler

(2019-2021) – Arka Sokaklar – (Ezgi Vural) (TV Dizisi)
2018 – Kalk Gidelim – (Melisa) (TV Dizisi)

Ela Yörüklü Hakkında Merak Edilen Sık Sorulan Sorular

Ela Yörüklü kaç kardeştir?

Ela Yörüklü, ikizi olan ünlü kişilerdendir. Ali isminde bir ikizi bulunan Ela Yörüklü iki kardeştir.

Ela Yörüklü’nün sevgilisi var mıdır, kimdir?

Ela Yörüklü’nün sevgilisi kendisi ile aynı dizide yani Arka Sokaklar’da yer alan “Komiser Cemal” rolünü oynayan Yiğitcan Ergin‘dir.

Ela Yörüklü Sevgilisi Yiğitcan Ergin
Ela Yörüklü Sevgilisi Yiğitcan Ergin

Ela Yörüklü kaç yaşındadır?

Ela Yörüklü 31 Mart 1998 tarihinde doğmuştur ve 2021 yılı itibariyle 23 yaşındadır.

Ela Yörüklü ne burcudur hangi burçtur?

Ela Yörüklü 31 Mart tarihinde doğduğu için Koç burcudur.

Ela Yörüklü’nün boyu ve kilosu kaçtır?

Ela Yörüklü 178 cm boyunda ve 52 kilogram ağırlığındadır.

Ela Yörüklü’nün annesi ve babası kimdir?

Ela Yörüklü’nün ailesi 4 kişilik bir ailedir. Annesinin ismi Necla Özkaplan Yörüklü, babasının henüz ismini bilmiyoruz bir de Ali Yörüklü adında erkek bir ikizi bulunmakta.

Ela Yörüklü'nün annesi Necla Özkaplan Yörüklü
Ela Yörüklü’nün annesi Necla Özkaplan Yörüklü

Ela Yörüklü aslen nereli?

Ela Yörüklü, doğma, büyüme ve yaşama Bursa’lıdır, yani aslen Bursa’lıdır.

Ela Yörüklü doğum günü doğum tarihi ne zamandır?

Ela Yörüklü’nün doğum günü ve tarihi 31 Mart 1998’dir.

Ela Yörüklü nerede yaşıyor?

Ela Yörüklü, aslen Bursa’lıdır ve Bursa’da yaşamaktadır ta ki Arka Sokaklar dizisinde oynamaya başlayasaya kadar. Dizi de oynamaya başladıktan 3 hafta sonra İstanbul’da kendisine bir ev bulabilmiştir ve o günden bugüne hep İstanbul’da yaşamıştır. Ama eğitimi ve ailesi nedeniyle sık sık Bursa’ya gelmektedir.

Ela Yörüklü hangi takımlı, hangi takımı tutuyor?

Ela Yörüklü’nün hangi takımı tuttuğunu henüz bilmiyoruz lakin Bursa’lı olması sebebiyle Bursaspor’u tutmuş olmasını çok isteriz.

Ela Yörüklü ne kadar kazanıyor?

Ela Yörüklü’nün Arka Sokaklar adlı dizide oynadığı bölüm başına ne kadar aldığını henüz kimse bilmiyor, o yüzden internette yer alan rakamlar büyük ihtimalle uydurma olacaktır.

Ela Yörüklü’nün menajeri kimdir, hangi ajansla çalışıyor?

Ela Yörüklü, 2017 yılında Best Model yarışmasında ikinci olduktan sonra Emrah Yıldız ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Kısacası Ela Yörüklü’nün ajansı Emrah Yıldız Cast and Management‘tır.

Ela Yörüklü hangi ünlü oyuncuya benziyor?

Ela Yörüklü, Galler doğumlu ünlü oyuncu Catherine Zeta-Jones‘un gençliğine çok benzetilmektedir.

Ela Yörüklü hakkında eksik yada yanlış yaptığımız bir bilgilendirme var ise bizlere yorum yada iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın