Ece Üner Kimdir? Show Tv Ana Haber Sunucu Ece Üner Biyografisi

Hafta için her gün Show Tv Ana Haber Sunucusu olan Ece Üner, toplumun sinir uçlarına dokunan haberlerden sonra yaptığı sert ve manalı yorumlar ile gençler arasında Ece Üner yargı dağıtıyor sözüne mazhar olmuş deneyimli bir haber spikeridir. En kapsamlı biyografilerin sitesi olan Prusa Haber’de bu sefer ki konuğumuz başarılı ve güzel haber sunucusu Ece Üner olacak. Bu yazımızda Ece Üner kimdir, eşi kimdir, nerelidir, hayatı ve tüm biyografisi…

Özge Ece Üner Kimdir? Hayatı, Evliliği ve Tüm Biyografisi

Asıl adı Özge Ece Üner olan haber spikeri ve sunucu Ece Üner 21 Temmuz 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası, bir dönem Cnn Türk kanalında genel müdürlük yapan Dinç Üner‘dir, annesi ise bankacıdır. Ece Üner eğitim hayatının lise dönemini Koç Özel Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonrasında lisans eğitimi için Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümünü tercih etmiş ve 2003 yılında üniversiteden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrasında Fransızca dil eğitimi almak için Paris Sorbonne Ünivesitesi’ne, Avrupa Birliği konusunda eğitim almak için ise Brüksel’e gitmiştir. Başarılı ve hırslı biri olan Ece Üner, Dialog Spikerlik ve Sunuculuk okulunu dönem birincisi olarak bitirmiştir.

Ece Üner
Ece Üner

Ece Üner 2003 yılında üniversiteden mezun olmasına rağmen habercilik ve tv kariyerine 1999 yılında henüz daha öğrenciyken başlamıştır. Üniversitede okurken stajyer olarak görev alan Ece Üner, 2003 Irak Savaşı sırasında NTV Haber merkezi için çevirmenlik ve haberler yayınlama işleri yapmıştır. 2002 yılında başladığı NTV kanalına 2006 Ocak ayına kadar muhabir olarak diplomasi ve ekonomi alanlarda haberler hazırlamıştır.

Diplomasi muhabiri biri için önemli kariyer basamakları sayılan bir çok siyasi ile röportajlar yapmıştır, bu siyasiler İran ve İsrail Meclis Başkanları, İran İçişleri Bakanı, Çek Cumhurbaşkanı, Amerikan Savunma Bakanlığı Başdanışmanı Richard Perle, Bill Clinton’un Başdanışmanı Richard Holbroke, Amerikan Türkiye Büyükelçileri, İngiliz, Rus, Fransız, Alman devlet bakanlarının da aralarında bulunduğu bir çok üst düzey siyasi kişi ile röportajlar yapmıştır. Ece Üner sadece siyaset muhabiri olarak yaptığı haberlerle dikkatleri çekmiyordu, daha öncesinde Formula 1 Bahreyn Pisti’nde yaptığı haber gibi 2005 Ağustos ayında İstanbulPark Formula 1 Grand Prix’in de gazeteci olarak yaptığı katkılardan dolayı da plaketle ödüllendirilmiştir.

Habercilik ve muhabirlik kariyerine, 2006 Ocak ayında NTV kanalından ayrılıp Star Tv’ye geçmiştir. Kısa bir süre burada çalışan Ece Üner, 2006 yılının Mayıs ayında CnnTürk kanalına geçip spor servisinde çalışmaya başlar ve hafta sonu spor haberlerini sunar. 2009 yılına kadar CnnTürk ekranlarında çalışan Ece Üner bu zaman içerisinde Orkun Yazgan ile birlikte sunduğu Yeni Gün isimli haber programını yapar. Ağustos 2009 yılında ise Habertürk kanalına geçer bu kanalda 2010 yılında Olduğu Gibi adlı programı, 2011 de ise Akşam Raporu adlı haber programlarını yapmıştır. Yine Habertürk ekranlarında Enine Boyuna isimli tartışma programını 2012’den 2017 yılına kadar devam ettirmiştir.

2014 yılının başında Show TV Ana haber bültenini sunmaya başlamıştır, 5 Haziran 2015 yılında ise ana haber sunuculuğunu Jülide Ateş’e bırakmıştır ve 8 Ocak 2018 yılından itibaren Jülide Ateş’in ana haber sunuculuğunu bırakmasının ardından tekrar devralmıştır ve 2021 yılında da Show TV ana haber spikerliğini halen daha devam ettirmektedir.

Ece Üner sadece güzelliği ile değil aynı zamanda çok iyi derecede bildiği İngilizce ve Fransızca ile de diğer haber sunucuları ve spikerlerinden ayrılmaktadır. Yine Medya Ekonomisi, Dünya Medyası, Medya Tarihi ve Küresel İletişim konularında da yazı ve tezleri bulunmaktadır.

Başarılı sunucu iş dışında 12 yıl boyunca atletizm ile de uğraşmış, 1500, 3000 ve 5000 metreler de İstanbul ve Türkiye derecesi gibi başarıları bulunmaktadır.

Özel hayatında ise 8 Şubat 2013 tarihinde kendisi Habertürk kanalında muhabir iken Cnn Türk spikeri Deniz Bayramoğlu ile Roma’da evlenmiştir ve bu evliliğinden Kasım 2016’da Güneş Bayramoğlu isminde bir kız çocuğu bulunmaktadır.

Ece Üner Deniz Bayramoğlu Evlendi
Ece Üner Deniz Bayramoğlu Evlendi

Ece Üner habercilik ve annelik dışında bir de 2021 yılından basılan Haysiyet – Tuhaf Zamanlarda Cesurca Yaşamak isimli kitabı ile de edebiyat alanında bir kitap yazmıştır. Ayrıca şiir kitabı da bulunmaktadır.

Ece Üner Biyografi
Ece Üner Biyografi

Ece Üner hakkında bir yorum yapmak gerekirse, ilk olarak kendisinin de belirttiği bir durum olan kızı Güneş’in doğumu ile değiştiği gerçeğidir. Kızının gözlerine bakamayacağı cümleleri kurmaktan kaçınıyor ve annesi çalışan birisi olduğu için yaşamadığı bazı duyguları, olayları, iş sonrasında kızı ile doyasıya yaşamak istiyor.

Yine Ece Üner, bol bol okuyan birisi olduğu için konuşmalarında sıklıkla başka yazarlardan sevdiği cümleleri kullanmayı seviyor. Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz, Ece Üner’in ekranda ki görüntüsü ile özel yaşamında ki görüntüsü biraz farklı. Gerçek Ece Üner’i biraz olsun tanımak isterseniz 35 dakikalık bir röportaj olan ve Armağan Çağlayan ile yapılan videoyu Youtube’dan izleyebilirsiniz. Video oynatma hızını 2 kat hızlandırsanız bile oldukça rahat bir şekilde anlaşılmakta…

Ece Üner’in Aldığı Ödüller

 • 2020 – YTÜ 18. Yılın Yıldızları Ödülleri En Beğenilen Haber Spikeri
 • 2020 – 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Haber Sunucusu
 • 2020 – İstanbul Üniversitesi 6. Altın 61 Ödülleri Yılın En İyi Haber Spikeri
 • 2019 – İstanbul Aydın Üniversitesi 15. İletişim Ödülleri Yılın En İyi Kadın Spikeri
 • 2019 – MGD 24. Altın Objektif Ödülleri Yılın Haber Spikeri
 • 2018 – Türkiye – Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı Ödülleri En İyi Kadın Spiker
 • 2015 – Evo’s Angels Dijital Dünyanın En’leri Ödülleri Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri
 • 2013 – Evo’s Angels Dijital Dünyanın En’leri Ödülleri Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri
 • 2012 – Süleyman Demirel Üniversitesi Bilim ve Bahar Şenliği Ödülleri En İyi Haber Spikeri
 • 2012 – 18. Siyaset Dergisi Ödülleri Yılın En İyi Ana Haber Spikeri
 • 2012 – Evo’s Angels Dijital Dünyanın En’leri Ödülleri En İyi Anchorwoman

Ece Üner Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ece Üner hangi kanalda çıkıyor?

Ece Üner 2021 yılı içinde hafta içi her gün Show TV ana haber bülteninde spiker olarak çalışmaktadır.

Ece Üner hangi burçtur, burcu nedir?

Ece Üner 21 Temmuz tarihinde doğduğu için Yengeç burcudur.

Ece Üner hangi takımlı, hangi takımı tutuyor?

Ece Üner koyu bir Galatasaray taraftarı olmakla birlikte Galatasaray üyesi olarak ta takımını tutmaktadır.

Ece Üner hangi üniversite mezunu?

Ece Üner, Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümünden 2003 yılında mezun olmuştur.

Ece Üner hangi partiyi tutuyor?

Ece Üner, yıllardan beridir habercilik ve bir zamanlar politika muhabirliği yaptığı için siyasi görüş olarak kendisini henüz açık etmemiş birisidir. Tarafsızlık ilkesi gereği ve halkın gerçekleri görmesi gereği eleştirilerini belli bir düzeyde tutmaktadır. Siyaset konusunda zaman zaman fikirlerini belirtse de net olarak hangi partiyi tuttuğunu bilmiyoruz.

Ece Üner kaç evlilik yaptı, kiminle evlidir?

Ece Üner sadece bir kez evlilik yapmıştır ve 8 Şubat 2013 tarihinde Roma’da Deniz Bayramoğlu ile evlidir.

Ece Üner kaç para alıyor, ne kadar kazanıyor?

Ece Üner’in kaç para kazandığı soruları çok fazla merak edilmekte. Kendi ağzından söylediğine göre mesleğe ilk başladığı yıllarda çok çok az para kazandığı için babasından takviye aldığını söylemiştir. Yıllar önce Beyaz Show’a konuk olan Ece Üner, Beyazıt Öztürk’ün sorduğu kaç para kazanıyorsun sorusuna, bir restoran da yemeği aşçılar hazırlar ama bahşişi garsonlar alır diye bir söz söyler bunun üstüne Beyaz’ın sorduğu bahşiş ne kadar sorusuna ise restoranına göre değişir diyerek geçiştirmiştir. Başka bir röportaja ise ne az ne çok hakkettiğim kadar alıyorum diye açıklamada bulunmuştur.

Ece Üner kaç yaşında evlendi?

Ece Üner 1981 yılında doğmuştur, 2013 yılında ise evlenmiştir, evlendiğinde 32 yaşındadır.

Ece Üner kaç dil biliyor?

Ece Üner çok iyi seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir, bir de anadili Türkçe’yi sayarsak toplamda 3 dil bilmektedir.

Ece Üner kimin kızıdır?

Ece Üner bir zamanlar Cnn Türk genel müdürü Dinç Üner’in kızıdır.

Dinç Üner Kimdir?

Bugün gündemde olan kızı Ece Üner tarafından babası Dinç Üner olarak bilinse de, Dinç Üner 1953 yılında İstanbul’da doğmuştur ve aslen Şanlıurfa’lıdır. Eğitim hayatında Galatasaray Lisesi’nde orta okulu okuduktan sonra Deniz Harp Okulu, Deniz Akademisi ve İstanbul Üniversitesi İşletme ve Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Denizaltı Filosunda 13 sene boyunca görev yapmış ardından 1989 da başlayan ve 2014 yılında biten 25 sene boyunca medya yöneticiliği yapmıştır. Bir dönem Cnn Türk kanalında genel müdürlük ve öncesinde Milliyet gazetesinde yöneticilik görevleri de yapan Dinç Üner koyu bir Galatasaray taraftarı olmakla birlikte 2018 yılında Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine getirilmiştir. Günümüzde ise 2016 yılından beri Dinç Üner Hukuk Bürosunda avukatlık yapmaktadır.

Dinç Üner, ünlü haber spikeri Ece Üner’inde babasıdır.

Dinç Üner ve kızı Ece Üner
Dinç Üner ve kızı Ece Üner

“Ece Üner Kimdir? Show Tv Ana Haber Sunucu Ece Üner Biyografisi” üzerine bir yorum

 1. şu an olgun yaşlarını süren ece üner’in gençken fetö operasyonlarının karargahı haline getirilen habertürk’te fetö’cü gazetecilerle programlar yapan bir fetö’cü ekran yüzü olduğunu gençler hatırlamaz. didem arslan yılmaz’la fetö’cü ağırlamakta birbiriyle yarışırlardı. şu an sözcü’de bulunmasına şaşmamalı. mesela uğur dündar gülen vakfı’ndan aldığı ödülleri naptı hala saklıyor mu? mason babası dinç üner ise hala sağsa herhalde çoktan 33. dereceyi tamamlayıp üstat mason olmuştur.

  Yanıtla

Yorum yapın