Cesaretsizlik Hapı (Wolverhampton – Beşiktaş Maçı Yorumu)

Maçın başlamasına kısa bir süre kala, Diaby’nin karın ağrısı, Nkodou’nun da baş ağrısı sebebiyle kadrodan çıkarılması, bir atasözünün açıklaması : “İstenmeden yenen aş, ya karın ağrıtır ya da baş.”

Maç başlayıp üzerine 35 dakika geçtikten sonra hiç bir adrenalin ve aksiyon olmadığından mutfağa geçip devre arasını beklemeden tost ve çay yapmaya gittim. Çünkü kaçıracağım birşey olmayacağını bir futbol sever olarak biliyordum. Wolverhampton oyunu kendi sahasında kabulleniyor ve galibiyet için doğru zamanı bir tilki gibi bekliyordu.

Beşiktaş’ta tehlikesiz bölgede yapılan pas sayısı ile tribüne gelen seyirci sayısı ters orantılı olarak artmaya devam ediyor.

Stoperlerin, (Pepe, Marcelo) bile akan oyunda sürekli rakip ceza sahasına girdiği bir oyun anlayışından, forvetlerin bile ceza sahasına girmediği, giremediği bir garip sisteme geçti BJK.

Maçın ikinci yarısında Beşiktaş pas yapmaya topu geri kazanma süresini kısaltmaya devam ediyordu. Ama futbolun oynanma amacı olan gole yönelik hiç bir eylem olmuyordu.

Bir tilki gibi doğru zamanı bekleyen İngiliz takımı, 90 artıda o fırsatı ve zamanı buldu. Wily Boly, Ruben Navas’ın maç boyunca Ljaic’ten beklediğimiz bir ara pası ile durumu 0-1 e getirdi. 3 puanı İngiltere’ye götürdü. Beşiktaş’lıların da ömründen ömür götürdü.

Abdullah hocam bu takımda Dorukhan diye geçen sezon bu takımda ve bu sezon milli takımda harika oynayan cesur bir çocuk var. Çocuk şut atmaya dripling yapmaya korkuyor. Bu takımda ön liberolar, stoperler, bekler rakip ceza sahası içinden çıkmazdı. Sen bu çocuklara nasıl bir cesaretsizlik hapı içirdin ki bu takım bu kadar korkak oynamaya başladı.

Bu takımda Cenk Tosun oyundan çıkarken Alvaro Negredo girerdi. Her golcünün kendine has gol müziği vardı. Şimdiki forvetler ise Güven Yalçın ile Umut Nayır. Nolamaz.

Yorum yapın