Bilge Türe Kimdir? Timuçin Esen’in Eşi Bilge Türe Biyografisi

Başarılı oyuncu Timuçin Esen, oynadığı dizilerle zaten oldukça iyi biliniyordu, daha sonrasında ise Müslüm filminde ki oyunculuğu ve şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanan Hekimoğlu adlı dizi de ki Ateş Hekimoğlu karakteri ile Dr. House dizisinin efsanevi yerli versiyonunu canlandırmakta ve böylece Timuçin Esen’in popülerliği de zirve yapmakta.

Timuçin Esen Bilge Türe
Timuçin Esen Bilge Türe

Hal böyle olunca Timuçin Esen merak konusu olmakla birlikte Timuçin Esen’in sevgili, yada eşi her iki şekilde de merak konusu olan Bilge Türe‘yi tanıtmamak olmazdı… Bu yazımızda Bilge Türe hakkında internet ortamında yazılmış en kapsamlı Bilge Türe Biyografisini okuyacaksınız ve Bilge Türe kimdir, nerelidir, ne iş yapar, kaç yaşındadır gibi tüm sorularınıza cevap bulacaksınız…

Bilge Türe Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

Bilge Türe, 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur ve mesleği oyunculuktur. Hakkında var olan bilgiler oldukça sınırlı olan oyuncu Bilge Türe, bir diğer ünlü oyuncu Timuçin Esen ile birliktelik yaşamaktadır ve bu birliktelikten biri kız biri erkek olmak üzere toplam 2 çocuğa sahiptir.

Bilge Türe Kimdir
Bilge Türe Kimdir

Bilge Türe‘nin merak edilen boyu ve kilosu ise 168 cm boy ve 56 kilogram ağırlığında oldukça fit ve iki çocuklu bir anneye göre gayet zarif bir görünüme sahiptir. Bilge Türe‘nin Timuçin Esen ile olan tanışıklığı için internet ortamlarında her seferinde 2012 yılında Hırsız Polis dizisinde tanıştıklarını söyleseler de ilk olarak düzeltilmesi gereken tarih 2012 olacak ve Hırsız Polis dizisi ilk bölümü 2005 yılında yayınlanmış ve toplam 50 bölüm çekilerek 2007 yılında finalini yaparak tarih sahnesinde yerini almıştır. Eğer söylenenler doğru ise Bilge Türe ve Timuçin Esen, Hırsız Polis dizisinde tanışarak uzun soluklu bir ilişkinin de adımını atmış oluyorlar…

Bilge Türe Biyografisi
Bilge Türe Biyografisi

Bilge Türe ve Timuçin Esen birlikteliğinden 6 Eylül 2013 tarihinde adını “Ayda” koydukları bir kız çocukları dünyaya geldi ve yine çiftin 2016 yılında da adını “Gökyüzü” koydukları bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir. 2 çocuğuyla beraber hayatını 2016 yılında Bodrum Masalı dizisi için taşındıkları Bodrum, Muğla’da sürdüren Bilge Türe, hayat arkadaşı Timuçin Esen’in aldığı ödüllere birlikte katılarak zaman zaman kendisini ekranlara göstermektedir.

Bilge Türe Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bilge Türe instagram hesabı nedir?

Bilge Türe ve Timuçin Esen instagram kullanmayan oyunculardandır ve maalesef bir instagram hesapları yoktur.

Bilge Türe evli midir? kiminle evlidir?

Bilge Türe, oyuncu Timuçin Esen ile birliktedir ve bu birliktelikten iki adet çocuğu bulunmaktadır. Ama resmi olarak evli midir o konu bilinmemektedir.

Bilge Türe doğum tarihi kaçtır, kaç yaşındadır?

Bilge Türe’nin 1979 tarihinde doğduğu söylenmektedir ve eğer doğruysa 2021 senesini baz alırsak 42 yaşındadır.

Bilge Türe mesleği nedir, hangi dizilerde oynadı?

Bilge Türe hakkında oyuncu olduğu söylenmektedir ama internette Bilge Türe’nin yer aldığı dizi olarak Hırsız Polis dizisi söylenmekte, ne var ki internette oyuncu kadrosunda adına rastlayamadık.

Bilge Türe ne iş yapıyor?

Timuçin Esen ile birlikteliğinden doğan iki çocuğuna bakmaktadır.

Bilge Türe hakkında eksik yada yanlış yazdığımız bilgileri yorum olarak bizlere düzelttirebilirsiniz…

“Bilge Türe Kimdir? Timuçin Esen’in Eşi Bilge Türe Biyografisi” üzerine bir yorum

  1. ME ENCANTA LA SERIE N DOCTOR GENIAL Y LA IMPRONTA ORIGINAL QUE TIENE SU PROTAGONISTA.FUI ADMIRADORA DE HOUSE PERO AHORA ME GUSTA MAS LA VERSION TURCA QUE LO HACE MAS HUMANO.ME ALEGRO QUE ESTE FELIZMENTE CASADO Y CON DOS HIJOS.ADELANTE tTIMUN ESEN Y POR MAS EXITOS. DSDE MONTEVIDEO URUGUAY.

    Yanıtla

Yorum yapın