Sporu Sevenler İçin 5 Uygulama

Sporu hayatının merkezine yerleştiren birçok insan vardır. Kimileri bunu kendisi yapmak isterken kimileri de beğendikleri takımları ve sporcuları yakından takip etmek isterler. Özellikle takımları destekleyenler bunun için onlardan anlık olarak haber almak isterler. Futbolcuların sağlıkları, yönetimin durumu, maç hazırlıkları, antrenman çalışmaları ve daha birçok konuda bilgi almayı istiyorlar.

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde istediğiniz kadar haber almanız mümkün oluyor. Telefonunuza indireceğiniz basit bir uygulama sizin anlık haberlere çok hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Tabi sadece haber almak değil o sporu kendisi yapmak isteyenlerde olabiliyor. Özellikle de sağlıklı bir hayat yaşamak isteyen insanlar bu uygulamalara özel bir ilgi gösteriyor. Sabah sporu, akşam sporu, öğlen sporu gibi farklı anlarda yapılacak olan çalışmaları öğrenebiliyorlar.

Ayrıca sporun insan vücuduna kattığı en önemli detay daha hızlı ve sağlam olmasını sağlamak oluyor. Örneğin diziniz ağrıyor, doğru spor hareketleriyle bundan rahatça kurtulmanız mümkün olabiliyor. Bunların hepsinin gerçekçi olması için telefonunuza doğru uygulamaları indirmeniz gerekiyor.

Sporu Sevenler İçin En İyi 5 Uygulama

Sporu seviyorsanız ve bunu farklı şekillerde hayatınızın merkezine almak istiyorsanız buna uygun uygulamaları telefonunuza indirmeniz yeterli olacaktır. İster çok yakından takip etmek isteyin, isterseniz de o sporu yapmak isteyin. Günümüzde tüm sporlar için özel olarak hazırlanmış bir çok uygulama bulunuyor. Sizlerde bunlardan yararlanarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Nike Training Club

Nike markasını dünya üzerinde bilmeyen insan yok demek doğru olacaktır. Bu marka bildiğiniz gibi spor ekipmanları üretmektedir. Bu ekipmanların doğru şekilde kullanılmasını sağlamak ve insanlar bilinçli bir şekilde spor yapmalarını teşvik etmek için telefonlara indirilebilen basit bir uygulama sunuyor.

Bu uygulama içerisinde isterseniz kendi kişisel antrenman programınızı hazırlamanız mümkün oluyor. Belirlediğiniz antrenmanı oluşturduktan sonra tüm hareketleri özel olarak hazırlanan videoları telefonunuza indirerek izlemeye başlıyorsunuz.

Tabi bunu uygularken bazı çalışmalar için özel olarak belirlenen ücretleri ödemeniz gerekiyor. Uygulamayı anlık olarak takip ederek çok kısa bir sürede çok fit bir fiziğe sahip olmanız mümkün oluyor. Bu konuda birçok sporcunun da videosunu uygulama üzerinden izleme şansınız bulunuyor.

  • Freeletics

Pandemi sebebiyle evden çok kısıtlı süreler çıkabiliyoruz. Tabi bu dönemin çok el verişli olabilmesi yine sizlerin elinde olacaktır. Yani evden çıkamıyorum, spor yapamıyorum diye şikayet etmek yerine bunun aksine kendinize özel bir yapı oluşturmanız mümkündür. Bunun için kendinizi çok zorlamanıza da gerek yoktur. Tek yapacağınız işlem telefonunuza Freeletics uygulamasını indirmek olacaktır.

İOS ve Android cihazlara uygun olan bu uygulama çok küçük bir boyuta sahiptir. Bu uygulama içerisinde kendinize özel antrenman bölümü oluşturmanız mümkün oluyor. Birçok uygulamanın aksine aynı zamanda beslenme programları, aşırı yoğunluk içeren hareketlerin olduğu egzersizlerde yer alıyor.

Vücudun her bölgesine özel olarak bulunan çalışmalar uygulama içerisinde bulunuyor. Bunu almak ve kullanmak için yapmanız gereken sadece belirlenen videoyu indirmek, izlemek ve hareketi uygulamak olacaktır. Çok uzun süredir antrenman yapmıyorsanız beginner başlamanız tavsiye edilmektedir.

  • Maçkolik

Ülkemizde spor dediğimiz ilk akla gelen telefon uygulaması Maçkolik oluyor. Bir internet sitesi olarak hayatımıza girse de hazırlanan uygulama günümüzde istisnasız tüm erkeklerin telefonunda yer alıyor diyebiliriz. Bu uygulama sayesinde desteklediğiniz takımlar hakkında haber alabiliyor, ayrıca anlık maç skorlarını takip edebiliyorsunuz.

Takip etmek istediğiniz maçı işaretleyerek o maç hakkında anlık bildirim almayı da sağlıyorsunuz. Parimatch gibi siteler tarafından hazırlanan bültenleri bu uygulama sayesinde takip etmeniz mümkün oluyor. Dünyanın en ücra köşesinde oynanan spor karşılaşmaları hakkında skor bilgisi almak mümkün oluyor.

Öncelik tabi ki futbol da olsa da aynı zamanda basketbol ve tenis gibi spor dalları hakkında da bilgi alınabiliyor. Güçlü altyapısı sayesinde insanların bunu indirmesi ve takılmadan kullanması mümkün kılınıyor.

  • Adidas Training by Runtastic

Yürümeyi ve koşmayı seviyorsanız telefonunuzda mutlaka olması gereken uygulama Adidas Training by Runtastic olacaktır. Nerede koştuğunuza, ne kadar koştuğunuza ve ne kadar kalori yaktığınıza bakmak bu uygulama sayesinde mümkün olmaktadır.

Tabi isterseniz bu uygulamayı arkadaşlarınıza göstermek için paylaşımlar yaparak da kullanabilirsiniz. Tabi sadece yürümek ve koşmak için değerlendirilecek bir uygulama değildir. Bunun yanında bazı egzersizlere sahip olmak içinde bu uygulama kullanılabiliyor. Kendinize özel bir spor programı hazırlamak ve doğru şekilde uygulamak istiyorsanız telefonunuzda mutlaka olması gereken bir uygulamadır.

Tabi uygulamadan maksimum verim almak istiyorsanız yapmanız gereken bazı ödemeler olacaktır. Özel spor programı, özel beslenme programı ve özel gelişim programı oluşturmak için bunu yapmanız kolay olacaktır. Tek yapmak doğru alanı belirlemek ve uygulamayı doğru şekilde kullanmak olacaktır.

  • Yoga Studio: Mind & Body

Yoga son dönemin en popüler sporlarından birisidir. Tabi ki kimilerine göre yoga bir spor olarak kabul edilmiyor. Ama doğru şekilde yapmak isteyenler aslında ne kadar zor bir spor olduğunun farkına varıyorlar. Sizden istenenleri yaparak başlayacağınız bu sporun aslında bedeninizi kontrol etmeniz ve sağlamlaştırmanız açısından büyük önem taşıdığını sizlerde göreceksiniz.

Bu spora ilginiz varsa yapmanız gereken Yoga Studio: Mind & Budy uygulamasını indirmek olacaktır. Bu uygulama içerisinde 65 farklı özel ders videosu bulunuyor. Ayrıca 265 farklı pozluk hareket arşivi de burada yer alıyor.

Uygulama sadece İngilizce olarak sunuluyor. Ancak resimler ve yönlendirmeler uygulamanın herkes tarafından rahatça kullanılmasına imkan tanıyor.

Yorum yapın