Son Dakika Deprem Oldu (Bursa – İstanbul)

Sabah 14.00 sularında Bursa’da şiddetli bir deprem oldu. Şehir merkezinde oldukça hissedilen depremin şiddetini uzmanlar tarafından ölçülmesini bekliyoruz. Gelişmeleri takip ediniz.

5,7 şiddetinde Silivri açıklarında deprem oldu. Öncü bir deprem olan bu deprem büyük İstanbul depreminin habercisi olabilir mi???

Depremin hissedildiği bölgeler; İstanbul, Bursa, Sakarya, Edirne, Kırklareli, Lüleburgaz, Balıkesir, Akçay…

Deprem‘in ardından herkes, Twitter gibi sosyal medya platformlarında yaşadıkları büyük korkuyu anlatan cümlelerle depremin etkisini paylaşıyor.

Deprem sonrasında yakınlarına ulaşmak isteyenler, gsm operatörlerine aşırı yüklenince hatlarda kesilmeler ve ulaşılamama durumları baş gösterdi.

Depremin detayları:

Merkez üssü Marmara Denizi Silivri olan 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezindeki personel tedbir amaçlı kampüsteki açık alanlara çıkarıldı.

İstanbul’da meydana gelen deprem Sakarya kent merkezinde de hissedildi. Serdivan ilçesindeki bir okulda depremi hisseden öğrenci ve öğretmenler binayı boşalttı.
İstanbul’da meydana gelen deprem Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde de hissedildi. İlçede okullar tahliye edilerek öğrenciler okul bahçesinde güvenli bölgeye alındı.
İstanbul genelinde hissedilen deprem meydana geldi. Bağcılar Fatih İlkokulu’nda öğrenciler tedbir amaçlı okul bahçesine çıkarıldı.
İstanbul’daki deprem
– Trakya bölgesinde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde de hissedilen deprem sonrası olumsuz bir ihbarda bulunulmadığı bildirildi

EDİRNE / KIRKLARELİ (AA) – İstanbul’daki deprem Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde hissedildi.

Merkez üssü Marmara Denizi Silivri olan 5,8 büyüklüğündeki deprem anında vatandaşlar, iş yerleri ve evlerinden dışarı çıktı. Birçok kişi telefonla yakınlarını aradı.

Saraçlar Caddesi’nde üzerinde bir binanın 3. katında iş yeri bulunan inen Funda Uyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışırken depreme yakalandığını söyledi.

İş arkadaşlarıyla üçüncü kattaki iş yerinden dışarı çıktıklarını belirten Uyar, “Sarsıntı nedeniyle avizeler sallandı. Oturduğumuz masa ve sandalyenin de sallandığını hissettik çok korktuk.” dedi.

AFAD Edirne Müdürü Kürşat Erata, depremin Edirne’de hissedildiğini belirterek, “Deprem nedeniyle meydana gelen bir sıkıntı bize ulaşmadı.” diye konuşu.

– Kırklareli

Kırklareli’nde de hissedilen depremle ilgili AA muhabirine açıklama yapan AFAD Kırklareli Müdürü Muhsin Özer, kent genelinde hissedilen depremin ardından henüz bir ihbarın olmadığını ifade ederek, tüm kaymakamlıklar ve belediyeler ile irtibat halinde olduklarını aktardı.

Vatandaşlardan Soner Dişdiş ise çok korktuklarını belirtti.

Bulundukları binanın hemen dışarısına çıktıklarını ifade eden Dişdiş, ilk kez depremi bu kadar çok hissettiğini aktardı.

Lüleburgaz ilçesinde ise bazı okullarda öğrenciler tahliye edildi.

-Tekirdağ

Tekirdağ’da, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, şu ana kadar kendilerine ulaşan bir olumsuzluğun olmadığını söyledi.

Yüksel, belediye olarak teyakkuzda olduklarını belirterek, “Kaymakamımızla da görüştüm, ne belediyemize ne de resmi kurumlarımıza ulaşan olumsuz bir ihbar olmadı.” dedi.

Tekirdağ’da yaşayan vatandaşlardan Gökhan Civan, çok şiddetli bir deprem olduğunu, daha sonra dışarı çıktıklarını söyledi.

Civan, bulunduğu binanın yaklaşık 14 saniye sallandığını kaydetti.

Öte yandan Süleymanpaşa ilçesinde bir okulda depremi hisseden öğrenci ve öğretmenler, binayı boşalttı.

Bu arada deprem sonrası bölgede cep telefonlarıyla iletişim kurulamıyor.

Yorum yapın