Şarkıcı Ece Mumay Kimdir? Nereli, Hayatı ve Tüm Biyografisi

2020 yılında çıkarmış olduğu Galaksi adlı teklisi (single) yaza damga vuran genç şarkıcı Ece Mumay, güçlü sesi ve güzelliği ile herkesin ilgisini çekmeyi başardı. En kapsamlı biyografi yazılarımızın bu sefer ki konuğu şarkıcı Ece Mumay olacak. Bu yazımızda Ece Mumay kimdir, nerelidir, biyografisi, sevgilisi var mıdır, evli midir, annesi, babası kısacası Ece Mumay hakkında merak ettiğiniz ne varsa hepsi bu yazıda olacaktır…

Ece Mumay Kimdir? Hayatı ve Kapsamlı Biyografisi

Ece Mumay, 12 Ağustos 1998 (12.08.1998) yılında İstanbul’da doğmuştur. Baba tarafı Siirtli olan Ece Mumay, müzik kariyerine alaylı değil mektepli olarak adım atmıştır ve üniversite için İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuar’ından mezun olmuştur. 4 yıllık konservatuar eğitiminin ilk 3 yılında kemençe üzerine eğitim gören Ece Mumay son sene gitar enstrümanına geçerek okulunu tamamlamıştır.

Şarkıcı Ece Mumay
Şarkıcı Ece Mumay

Ece Mumay’ın ünlü olma hikayesi Youtube’ta yayınlamış olduğu şarkılar sayesinde gerçekleşmiştir. Gün geçtikçe artan takipçi sayısıyla bir çok kişinin dikkatini çeken Ece Mumay, bu ilgi sayesinde TRT 1 kanalında sabah programına konuk olmuş ve orada da canlı performans sergileyerek ününe ün katmıştır.

Youtube kanalında paylaştığı “Vazgeç Gönül” isimli cover şarkısı 3 yıl içerisinde 71 milyon defa izlenerek büyük bir beğeni kazanmış ve bunun sonucunda 2018 yılında ilk bandrollü albümü olan “Odamdan” isimli albümünü piyasaya sürmüştür. Pasaj Müzik tarafından çıkarılan albümde dikkat çeken iki tane şarkı olmuştur bu şarkılar “Belki Bir Gün” ve “Bir Vedayla Bir Ömür” şarkılarıdır.

Ece Mumay
Ece Mumay

Şarkıcılık kariyerinde zirve noktası ise 19 Haziran 2020 tarihinde çıkarmış olduğu “Galaksi” adlı teklisi ile olmuştur ve 180 milyon kez izlenen video klibi ve radyolarda çalan şarkısı ile pandemi döneminde yaza damgasını vuran tek şarkıcı olma ünvanını elde etmiştir.

Güzel şarkıcının en çok merak edilenlerinden olan boyu ve kilosu kaçtır sorusuna yanıt olarak Ece Mumay 165 cm boyunda ve 57 kilogram ağırlığındadır.

Ece Mumay müzik kariyerine aslında daha çok küçükken 8 yaşındayken başlayan genç yeteneklerden birisidir. Müzik yeteneğini daha da geliştirmek isteyen Ece, lise eğitimi için İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı lise bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gitar bölümüne başlamıştır.

Ece Mumay Biyografi
Ece Mumay Biyografi

Müzik çalışmalarına en büyük desteği ailesinin verdiğini söyleyen Ece Mumay, eğitim hayatını aksatmadan müzik ile eğitimi bir arada götürmek istediğini ve bu ışıltılı dünyada kalıcı bir yere sahip olmak istediğini söylemektedir. Çıkarmış olduğu “Odamdan” albümünde yer alan 10 şarkının 8 tanesinin söz ve bestesi kendisine ait olan şarkıcı, sadece seslendirme değil aynı zamanda söz yazarlığı ile de kendisini kanıtlamaya çalıştığını herkese göstermektedir.

Güzelliği ve sesi haricinde iyi derece İngilizce, İspanyolca ve Almanca bilen Ece Mumay aynı zamanda hayranları tarafından “Yağmur sesli kız” olarak ta isimlendirilmektedir.

2018 – 2019 yılında “Altın Plak” ödülü ve en iyi çıkış yapan pop sanatçısı ödüllerini alan Ece Mumay, kendisini Aleyna Tilki ve Zeynep Bastık ile kıyaslayanlara da ben sadece işimi yapıyorum kimseyle kendimi kıyaslamıyorum demiştir.

Ece Mumay’ı hayallerine kavuşturan şarkı olan “Vazgeç Gönül” isimli şarkının hikayesi de oldukça güzel. Ece dil öğrenmek için kısa bir süreliğine Almanya’ya gider ve orada Kubilay Çalçalı ile tanışır. Sözleri Kubilay’a ait olan Vazgeç Gönül şarkısını ilk dinlediği andan itibaren çok sever ve kendi şarkısı gibi benimser. Amatör olarak çektiği bu şarkıyı Youtube kanalına koyar ve insanların beğenmesi üzerine plak şirketi ile bu şarkıyı albüme koymaya karar verirler ve yükseliş böylece başlar…

Ece Mumay kendi müziği dışında Almanca rap ve İspanyolca reggaeton türünde şarkıları çok sevmekte ve ileride bir gün bu tarz bir müzik yapmayı istemekte.

Ece Mumay, 2014 yılında açtığı Youtube kanalı ile, youtuberların ilklerinden biri sayılır ve 16 yaşında söylediği cover parçalardan bugünlere gelmesi büyük bir azim, emek ve çalışmanın ürünü olarak tarihe not edilmeli…

Ece Mumay Hakkında Merak Edilen Sık Sorulan Sorular

Ece Mumay hangi dizilerde oynadı?

Ece Mumay henüz hiç bir dizide oynamamıştır. Kendisi söz yazarı ve şarkıcıdır.

Ece Mumay kaç yaşındadır ve hangi burçtur?

Ece, 12 Ağustos 1998 yılında doğmuştur ve 2021 yılını esas alırsak 22 yaşını bitirmiş ve 23 yaşını da bitirmeye az kalmıştır. 12 Ağustos’ta doğduğu için Aslan burcudur.

Ece Mumay boyu ve kilosu kaçtır?

Ece Mumay 165 cm boyunda ve 57 kilogram ağırlığındadır.

Ece Mumay kaç dil biliyor?

Ece Mumay, Türkçe haricinde iyi derece de İngilizce, Almanca ve İspanyolca olarak toplam da 4 dil bilmektedir. Bu 4 dilde de hem şarkı sözü yazabilmekte hem de seslendirebilmektedir.

Ece Mumay nereli?

Ece Mumay, İstanbul’da doğmuştur.

Ece Mumay evli midir, kocası kimdir?

Ece Mumay henüz çok genç yaşta birisidir ve evli değildir.

Ece Mumay sevgilisi kimdir?

Ece Mumay’ın henüz basına yansıyan bir sevgilisi veya görüştüğü, ilişkisi olduğu biri bilinmemektedir.

Ece Mumay kaç kardeş?

Ece Mumay’ın ailesi hakkında bilgi edinir edinmez burayı güncelleyeceğiz.

Ece Mumay kimin kızıdır, babası kimdir?

Ece Mumay’ın babası hakkında henüz bir bilgimiz bulunmamaktadır.

Ece Mumay nasıl ünlü oldu?

Ece Mumay, youtube kanalına attığı cover parçaların bir çok kişi tarafından sevilmesi ve internet ortamlarında paylaşılması sonucu dikkatleri çekmiştir ve sonrasında bir plak şirketi ile anlaşarak ilk albümünü çıkarmıştır.

Ece Mumay hakkında merak ettiğiniz soruları ve eksik bıraktığımız yerleri bize yorum olarak yazabilirsiniz. Sevilen sanatçının hayranları olarak destek olmayı esirgemeyin.

Yorum yapın