NTV Haber Spikerleri ve Spor Sunucuları Kimlerdir [Tam Liste]

Doğuş yayın grubuna ait olan NTV ve NTVSpor kanalında birbirinden güzel haber spikerleri ve sunucuları günün çeşitli saatlerinde evlerimize konuk olmakta. Bu yazımızda NTV kanalında haber sunuculuğu ve program yapan tüm bayan spikerleri listeleyeceğiz…

NTV Kadın Haber Spikerleri ve Sunucuları

NTV kanalının ana haber bültenini sunan güzel haber spikeri Seda Öğretir ile başlayalım…

Seda Öğretir – NTV Ana Haber Sunucusu (Spikeri)

Seda Öğretir - NTV Haber Spikeri
Seda Öğretir – NTV Haber Spikeri

Seda Öğretir, 1980 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdikten sonra aile dostları olan Şovmen Beyazıt Öztürk (Beyaz) vesilesi ile Kanal D ekranlarında yayın yapan Beyaz Show’da yapım yardımcısı olarak meslek hayatına başlar. Daha sonrasında Avrupa’da ki Türkler için yayın yapan Euro D kanalında haber sunmaya başlayan Seda Öğretir, daha sonrasında ise Kanal D ekranlarında yaz dönemleri boyunca hafta sonu haberleri sunmaya başlar. 2009 yılına geldiğimizde CnnTürk kanalına geçen Seda Öğretir, Serdar Cebe ile birlikte Bugün programını hazırlarlar. Meslek kariyerinde bir sıçrama daha yapar ve NTV kanalına transfer olan Seda Öğretir, ilk olarak öğle bültenini sunar ve ilerleyen zaman içerisinde NTV Ana Haber Bültenini sunmaya kadar yükselir. Sunuculuk, spikerlik dışında bir de çocuk edebiyatı için Kefi’nin Maceraları adında iki kitaplık bir seri sahibi de olan Seda Öğretir, ATV Ana Haber sunucusu Cem Öğretir ile evlidir ve bu evlilikten bir kız çocuğu sahibidir.

Özlem Sarıkaya Yurt – Sabah Haberleri Sunucusu (Spikeri) – Güne Başlarken

Özlem Sarıkaya Yurt - Spiker Sunucu
Özlem Sarıkaya Yurt – Spiker Sunucu

NTV Haber Bülteni’nin açılışını Özlem Sarıkaya Yurt yapıyor desek yalan olmaz, her sabah saat 06:00 ile 09:00 saatleri arasında Güne Başlarken adlı haber bültenini sunan güzel spiker Özlem Yurt, dünden kalan gelişmeler ve gün içerisinde olacakları taşıdığı programında oldukça başarılı işler çıkartmaktadır. Özlem Sarıkaya Yurt, 21 Mart 1983 (21.03.1983) tarihinde İstanbul’da doğan sunucu, üniversite eğitimi için İstanbul Üniversitesi, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdikten sonra çok istediği spikerlik mesleği için gerekli eğitim ve sertifikaları aldıktan sonra ilk olarak HaberTürk ekranlarında spikerlik yapmaya başlamıştır. Daha sonrasında ise NTV kanalına transfer olan Özlem Yurt, uzun yıllardır NTV sabah haber bültenini sunmaktadır. 173 cm boyunda ve 63 kilogram ağırlığında olan Özlem Yurt, koç burcu özelliklerini taşımakla birlikte evli ve annedir.

Zehra Küçükdalak (Küçük) – NTV Haber Gece Bülteni Spikeri Sunucusu

Zehra Küçükdalak Spiker Sunucu
Zehra Küçükdalak Spiker Sunucu

NTV kanalında Gece Bülteni’ni sunan güzel spiker Zehra Küçükdalak, 1986 yılında İzmir’de doğmuştur ve üniversite eğitimi için Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitiren Zehra Küçükdalak, meslek hayatına hızlıca başlamış ve ilk olarak SkyTürk kanalında sunuculuk yapan Zehra Küçükdalak, daha sonrasında 360 TV’ye geçmiş ve bu kanalda tam 6 sene çalışarak oldukça tanınan bir spiker olmuştur… 360 TV ekranlarında “Günaydın Türkiyem” ve “360 TV Ana Haber Bülteni”ni sunan Zehra Küçükdalak 2017 yılında 24 TV’ye transfer olur ve bu kanalda Ana Haber bültenini sunar. 2018 yılında ise NTV kanalına geçen Zehra Küçükdalak, o tarihten beri çeşitli programlar yapar ve en son olarak saat 23:00 ile 01:00 arasında Gece Bülteni‘ni sunmaya devam eder. Ek bilgi olarak TRT Haber kanalının sunucularından olan Osman Küçükdalak ile 2019 yılında evlenmiş ve aynı kanalda çalıştıkları Seda Öğretir gibi sunucu evliliği yapmıştır.

Burcu Kaya Koç – NTV Haber Merkezi Sunucusu (Spikeri)

Burcu Kaya Koç - Spiker Sunucu
Burcu Kaya Koç – Spiker Sunucu

Burcu Kaya yönetiminde NTV kanalında Haber Merkezi adlı yayında her gün saat 09:00 ile 12:00 arasında dünün ve günün getirdiklerini ekrana getiren Burcu Kaya, 12 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur ve sunuculuk mesleği yanı sıran Voleybol Hakemliği de yapmaktadır. Lise öğrenimi sonrasında Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu bitirdikten sonra Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde spikerlik ve sunuculuk eğitimi alarak meslek kariyerine televizyon ekranları olarak karar kılmıştır ve zaman içerisinde yine aldığı eğitimler ile kendisini geliştirmiştir. 12 yıl boyunca NTV kanalında çalışan Burcu Kaya, çalışma hayatı boyunca “Güne Başlarken” sabah bültenini ve şimdilerde ise Haber Merkezi adlı haber bültenini sunmaktadır. Evli ve 9 yaşında bir oğlu olan Burcu Kaya, pazar günleri Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı ile birlikte eN Sağlıklı Sohbetler isminde bir program daha sunmaktadır.

Buse Yıldırım – NTV Gün İçi Haber Bülteni Sunucusu (Spikeri)

Buse Yıldırım - Spiker Sunucu
Buse Yıldırım – Spiker Sunucu

NTV kanalında gün içi haber kuşağında spikerlik yapan Buse Yıldırım, 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aydın Doğan iletişim meslek lisesi mezunu olan Buse Yıldırım, kariyer hedefi olarak televizyon ekranlarını seçmiştir ve bu doğrultuda Cnn Türk, Habertürk, Fox Tv gibi kanallarda stajyer olarak çalışmıştır. Üniversite eğitimi için Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesini bitiren Buse Yıldırım, bir süre editörlük yapsa da 2013 yılında Habertürk kanalında muhabirlik yapmaya başlar ve Gece Bülteni isimli programda ilk sunuculuk deneyimlerini yapar. Habertürk’ten sonra 2015 yılında Beyaz TV ekranlarına geçer ve Ferda Yıldırım‘dan kalan hafta sonu ana haber bültenini sunarak bir çok kişinin dikkatini çeker. Güler yüzlü ve güzel gülüşü sayesinde kariyer basamaklarını hızlıca çıkan Buse Yıldırım, 2018 yılında NTV kanalına transfer olur ve burada gece haberleri gibi çeşitli saat dilimlerinde haber sunuculuğu yapmaya günümüzde de devam etmektedir. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Buse Yıldırım, sunuculuk haricinde yemek yapmayı sevdiğini belirtmiştir.

Tuğba Dural – NTV Sporun Not Defteri Sunucusu (Spikeri)

Tuğba Dural - Spiker Sunucu
Tuğba Dural – Spiker Sunucu

Hafta içi her gün NTV ekranlarında sporun gündemini “Sporun Not Defteri” adlı programda gündeme getiren başarılı spiker Tuğba Dural, 1981 yılında Zonguldak’ta doğmuştur. En köklü eğitim kurumlarından olan TED Koleji’nin ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dokümantasyon Enformasyon Bölümünü bitirmiştir. 2004’lü yıllarda Serap Ezgü‘den özel sunuculuk ve spikerlik eğitimi alan Tuğba Dural, Cnn Türk kanalına geçerek ilk olarak Şirin Payzın’la Yeni Gün Hafta Sonu adlı programda çalışmaya başlar ve daha sonrasında Cnn Türk kanalında Spor Ekspres programının yapımında görev alır. Daha sonrasında Futbol Ekstra programının yapım ekibindeyken spor haberleri ve Futboliga programını sunar. Ocak 2010 tarihi itibariyle NTV Spor bünyesine transfer olan Tuğba Dural, 2011 yılında Euro D eski genel müdürü Burak Koca ile evlenmiş lakin 2012 yılında boşanmıştır. Uzun soluklu NTV kariyerinde halen daha başarı ile spor haberleri sunmaktadır.

Birbirinden başarılı NTV Haber Kadın Spikerleri ve sunucularını bir araya getirdik, eksik yada yanlış yazdıklarımız var ise bize yorum olarak bildiriniz. NTV ekranlarında erkek spiker ve sunucularını da bir başka yazımızda yayınlayacağız. Bayanlara pozitif ayrımcılık olarak öncelik verdik. Bir başka yazımızda görüşmek dileğiyle…

Yorum yapın