Masterchef Somer Sivrioğlu Kimdir? En Kapsamlı Biyografisi

2020 yılında 4. sezonunu yayınlanan Masterchef Türkiye adlı yarışmada üç jüri üyesinden biri olan Somer Sivrioğlu efendi kişiliği ve olayları ele alış biçimiyle herkesin gönlünü kazanmış usta bir şeftir. Bu yazımızda Şef Somer Sivrioğlu hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için bir araya getirdik. Hiç vakit kaybetmeden Somer Sivrioğlu kimdir, nerelidir, hayat mücadelesinde neler yaşadı, başarısının sırrı nedir gibi tüm merak ettiğiniz konulara cevap bulacaksınız…

Somer Sivrioğlu Kimdir

Somer Sivrioğlu 25 Mayıs 1971 yılında Eskişehir’de doğmuştur ve tahmin ettiğiniz gibi kendisi Tatar kökenlidir. Eğitim hayatı olarak Bilkent Turizmi İşletmeciliğinden mezun olmuştur ve annesinin Bodrum’da ki meyhanesinde ara sıra yemek yapsa da bu yazımızın konusu olmasına neden olan şef olmasını 25 yaşında iken yüksek lisans için gittiği Avustralya’da karar verir ve master yaptığı sırada otellerin mutfağında da çalışmaya başlayan Somer Sivrioğlu’nun hayat hikayesi de bu şekilde çizilmeye başlamıştır.

Somer Sivrioğlu
Somer Sivrioğlu

Masterchef Türkiye yarışmasında sık sık kendi yaşadıklarından örnekler veren Şef Somer Sivrioğlu, bugün Efendy ve Anason adlı iki restoranında modern Türk mutfağını ve geleneksel yemeklerimizin de yer aldığı mönüler hazırlar ve çok kısa bir sürede Sidney’in en iyi restoranları arasında yerini alır. Türk mutfağını elinden geldiğince tanıtmaya çalışan Somer Sivrioğlu, yine Masterchef bölümleri arasında Türkiye’den sipariş ettiği malzemeler ile Avustralya da ki restoranlarında leziz yemekler hazırlamakta, hatta 2012 yılında Ali Nazik Kebabı ile bir etkinlikte Avustralya’da yılın yemeği seçilmiştir.

Somer Sivrioğlu ve Anason
Somer Sivrioğlu ve Anason

2018 yılından beri yayınlanan ve bu sene 4. sezonu olan Masterchef Türkiye adlı yarışmanın 3 ana jüri üyesinden biri olan ve yine Masterchef Avustralya’da da misafir jüri üyeliği yapan Şef Somer Sivrioğlu 2015 yılında David Dale ile birlikte Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera adında bir kitapta yazmıştır.

Somer Sivrioğlu Efendy
Somer Sivrioğlu Efendy

Özel hayatında ise 2001 yılında Aslı Sivrioğlu ile evlenen Somer Şef, bu evlilikten bir kız bir de erkek evlat sahibi olmuştur. 2019 yılında Aslı Sivrioğlu ile boşanan Somer Şef, o günlerde adının aldatma iddialarına karıştığı Pınar adlı bir editörle adı aşk dedikodularına karışmıştır.

Somer Sivrioğlu’nun zevkleri arasında Veliefendi Hipodrom’unda at yarışı izlemekte yer almaktadır.

Somer Sivrioğlu Veliefendi Hipodromu
Somer Sivrioğlu Veliefendi Hipodromu

Somer Sivrioğlu aynı zamanda bir hayvansever ve köpeği Ciko ile zaman zaman instagram hesabından da fotolar paylaşmakta.

Somer Sivrioğlu ve Köpeği Çiko
Somer Sivrioğlu ve Köpeği Çiko

Somer Sivrioğlu’nun Ödülleri

  • 2010 İç Batı’nın En iyi Türk Restoranı Ödülü
  • 2010 ve 2011 RCNSW Mükemmellik Ödülü
  • İç Batı’nın En İyi Restoranı 2012 En İyi Lezzet Ödülü
  • 2013 Yerel İşletme Ödülü
  • GQ Türkiye Ödül Töreni – Yılın Şefi Ödülü (2018)

Somer Sivrioğlu hakkında merak edilen konular ve sorular

-Somer Sivrioğlu’nun annesi kimdir?

Somer Sivrioğlu ve Annesi
Somer Sivrioğlu ve Annesi

Mutfakla tanışması ve ilk yemeklerini yaptığı yerin sahibi olan Ülkü Pınar Malkoç, Somer Sivrioğlu’nun annesidir.

-Somer Sivrioğlu eşi kimdir?

Somer Sivrioğlu 2001 yılında Aslı Sivrioğlu ile evlenmiştir ve maalesef 2019 yılında adı bazı aşk dedikodularına karıştığı için boşanmışlardır.

Somer Sivrioğlu Eşi Aslı Sivrioğlu
Somer Sivrioğlu Eşi Aslı Sivrioğlu

-Somer Sivrioğlu boyu ve kilosu kaçtır?

Somer Sivrioğlu ekranlardan da görüldüğü gibi oldukça kilolu ve boyu uzun birisidir. Somer Sivrioğlu 190 cm boyunda ve 124 kilogram ağırlığındadır.

-Somer Sivrioğlu burcu nedir?

En çok merak edilen konulardan birisi olan Somer Sivrioğlu hangi burçtur sorusunun cevabı İkizler burcudur.

-Somer Sivrioğlu hangi takımlıdır?

Somer Sivrioğlu sıkı bir Fenerbahçe hayranıdır ve sadece futbol ile değil basketbol ve diğer branşlarla birlikte oldukça koyu bir Fenerbahçe Spor Kulubü taraftarıdır.

-Somer Sivrioğlu’nun kaç çocuğu var?

Somer Sivrioğlu Derin ve Deniz Sivrioğlu
Somer Sivrioğlu Derin ve Deniz Sivrioğlu

Somer Sivrioğlu eski eşi Aslı Sivrioğlu‘ndan biri kız biri erkek Derin ve Deniz Sivrioğlu adlarında iki çocuk sahibidir.

-Somer Sivrioğlu Masterchef programından kaç para alıyor?

Somer Sivrioğlu ve diğer jüri üyeleri olan Şef Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna‘nın TV8’den bölüm başına ne kadar aldıklarına dair internet ortamında hiç bir bilgi bulunmamaktadır. Bizzat tüm siteleri araştırdık ama maalesef ki hiç bir yerde kaç para ücret aldıklarına dair gerçek bir bilgi bulunmamaktadır.

-Somer Sivrioğlu nereden giyiniyor?

Somer Sivrioğlu ve Setenay Uçar
Somer Sivrioğlu ve Setenay Uçar

Özellikle Masterchef Türkiye adlı yarışma programında giydiği kıyafetler ile tam bir tarz olan Somer Sivrioğlu’nun nereden giyindiği oldukça merak konusu olmakta. Bu fotoğrafta yer alan Setenay Uçar ise Somer Sivrioğlu’nun ne giyeceğine nasıl giyeceğine karar veren kişidir. Setenay Uçar’ın zevkli seçimleri sayesinde Somer Sivrioğlu tam bir karizma olmaktadır.

Yorum yapın