Her Yönüyle İnternetten Para Kazanmanın Yolları 2020

Günümüzün ekonomik şartları yada daha güzel bir hayat, daha güzel bir ev, son model spor bir araba için elbette çok para gerekiyor. Herkes zengin olmak istiyor ama kimse nasıl zengin olunabileceğini bilmiyor. Yada çalıştıkları sabit bir iş haricinde ek iş yaparak, en bilinen haliyle internetten para kazanarak bu hayallerine kavuşmak isteyen milyonlarca kişi için en kapsamlı internetten para kazanma rehberini hazırladık. Bu yazımızda internetten nasıl para kazanılır, kısa yoldan para kazanmak, kolay yoldan para kazanma taktikleri, video veya reklam izleyerek para kazanma yöntemlerini öğreneceksiniz.

Daha fazla sizleri bekletmeden internetten para kazanmanın yollarını öğrenmeye başlayalım…

İnternet Sitesi (Web sitesi) Yaparak Para Kazanma

Websitesi yaparak para kazanma
Websitesi yaparak para kazanma

İnternetten para kazanmanın bir çok yolu var, siz bu yollar içerisinde biraz daha sağlam yollardan gitmek isterseniz, ilk yapmanız gereken bir web sitesi nasıl yapılır bunu öğrenmek. Günümüz de wordpress altyapısını kullanarak yapılan bir websitesini kurumsal firmalara, eşe, dosta, kısacası ihtiyacı olan kişilere yaparak, site başına en az 500 TL ile 1500 TL para kazanmanız mümkün. Üstelik çok ta fazla vaktiniz almadan. Dediğimiz gibi sağlamcı ve sonrasında oturmuş bir işiniz olsun istiyorsanız web sitesi yapmaya bir an evvel başlasanız iyi olur.

Freelance Tercümanlık Yaparak Para Kazanmak

Herhangi bir yabancı dil bilginiz varsa ve evinizden para kazanmak istiyorsanız freelance tercümanlık yapmayı düşünebilirsiniz. Para kazanabileceğiniz çeviri işleri arasında kitap, makale çevirisi ya da web sitesi çevirisi gibi birçok farklı çeviri hizmeti bulunuyor. Günümüzde çevirmenlik hizmetleri kolay ve hızlı ulaşıldığı için online tercümanlar tarafından sağlanıyor. Bu nedenle çevirmenlik başvurusu yapabileceğiniz online tercümanlık hizmeti veren birçok web sitesi ve freelance tercüman iş ilanları bulunuyor. Siz de internet üzerinden freelance çeviri sitelerini takip ederek kendinize uygun çeviri iş ilanları bulabilir, online tercüme bürolarında çalışmak için başvuru yapabilirsiniz. Online çeviri işleri tamamen internet siteleri üzerinden ilerlediği için kendi belirlediğiniz saatlerde evinizden çıkmadan para kazanabilirsiniz. Evden çeviri yaparak tercüme ettiğiniz kelime sayısına göre düzenli ödeme alırsınız. Kaliteli ve hızlı çeviri hizmeti sunarak aranan bir tercüman haline gelebilir, gelirinizi arttırabilirsiniz.

Makale (Yazı) Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanmak
Makale Yazarak Para Kazanmak

Okuyan, araştıran ve de yazı yazmayı seven biri iseniz, yazı yazarak ayda binlerce lira para kazanmanız mümkün. Nasıl mı diyorsanız çok basit. Günümüzde web sitelerinin arama motorlarında yani Google’da üst sıralarda yer alması için düzenli içerik girilmesi yani, yazı, haber gibi içeriklerin üretilmesi gerekiyor. Ama herkesin bu kadar zamanı yok, bu yüzden dışarıda kalemi kuvvetli olan kişilere makale yani yazı yazdırılıyor. Yukarıda bu tür yazı yazılarak para kazanmanızın mümkün olduğu bir siteden ilanları koyduk. Yazı yazarak para kazanmak için gerekli olan müşteri bulmak için kullanabileceğiniz sitelerin en popülerleri arasında r10.net sitesi gelir. Bu siteye üye olarak, yukarıda ki ilanlar vererek yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Örnek olarak 100 kelime içeren bir makale ortalama 2 liradan yazılıyor. Sadece gündüz bir işte çalışarak akşamları da 300 kelimelik bir makaleden en az 4 tane çok kolay bir şekilde yazabilirsiniz ki günde 10 tane yazanları biliyoruz, 300 kelimelik bir makale 6 lira, 4 tane yazdığınız için 24 lira, bir ayda en az 750 lira kazanmanız mümkün. Hafta sonları sayıyı daha da arttırarak binlerce lira kazanmanız mümkün.

Logo, İntro ve Grafik İşleri Yaparak Para Kazanma

Logo, İntro, Grafik İşleri Yaparak Para Kazanma
Logo, İntro, Grafik İşleri Yaparak Para Kazanma

Günümüzde altın bilezik nedir diye sorarsanız, grafik tasarım kabiliyeti diyebiliriz. Grafikerler, normal iş hayatları dışında akşamları, evlerinden çalışarak, müşterilerine logo, kartvizit tasarımı, instagram sayfaları için paylaşım görselleri, banner, video düzenleme, intro hazırlama gibi bir çok iş yapabilmekte ve yukarıda görselini koyduğumuz, bionluk, sadeceon gibi sitelerde ilan açarak oldukça çok müşteri elde edebilmektedirler. Bir logo yapmanın bedeli, grafikerin kabiliyetine göre 50 liradan başlayarak 250 liraya, hatta büyük firmalara logo dizaynları yaparak çok daha fazlasını kazanmanız mümkün. Grafik işleri yapabilmeniz için photoshop, coreldraw gibi programları öğrenmeye hemen başlasanız iyi olur.

Stok Fotoğrafı Satarak Para Kazanmak

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanma
Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanma

Stok fotoğrafçılığı nedir derseniz, mesela yukarıda ki görsel gibi aklınıza gelecek her türlü konuda fotoğraf çekerek, stock image satan websitelerine yükleyerek, indirilen fotoğraf başına para kazanmanız mümkün. Fotoğraflarınız indirilme başına 0,25$, 0,33$, 0,36$ ve 0,38$ dolar gibi para kazanmanız mümkün. Ne kadar çok ilgi çekici fotoğraf yüklerseniz o kadar çok görsel satma şansınız artacak ve geliriniz de o derece artacaktır.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak
Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazmakta nedir dediğiniz duyar gibiyim, blog yazmak, istediğiniz bir konuda veya istediğiniz her konuda, sahip olduğunuz bilgileri yada araştırarak elde ettiğiniz bilgileri, özgün cümlelerinizle makale haline getirip bir web sitesi yada ücretsiz blog platformları üzerinden yayınlayarak para kazanmaktır. Diyorsunuz ki hadi yazıyı yazdıkta parayı kim verecek, nasıl verecek derseniz, bunun bir çok yolu var.

Google Adsense; üzerinden blog sitenizden para kazanabilirsiniz. Kaliteli bir web siteniz orijinal içerikleriniz ve ziyaretçi sayınız çok ise, google adsense reklamlarını blog siteniz üzerinden yayınlayarak tıklama başına gelir elde etmeniz mümkün.

İkinci bir alternatif olarak, tek bir konuda mesela balıkçılık üzerine bir blog sitenizin olduğunu düşünelim, yazdığınız yazılar geniş bir kitle tarafından okunuyor ise, balıkçılık sektöründe hizmet veren firmalar mesela, olta markaları, sahte yem üreticileri blog sitenizde reklam yayınlayarak sahip olduğunuz ziyaretçi kitlesinden faydalanmak isterler, tabi sizde bu durumdan aylık reklam ücreti alarak blog sitenizden para kazanabilirsiniz.

Sponsorlu içerik yayınlayarak yada başka sitelerin linklerini web sitenizde yayınlayarak blog siteniz üzerinden para kazanabilirsiniz. Günümüzde kaliteli bir blog sitesinden tek bir makale yayınlama ücreti en az 25 liradan başlamakta. Eğer blog siteniz kaliteli ise ayda yüzlerce sponsorlu makale yayınlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde blog sitenizden link satarak aylık güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bu konuda kaç paraya satabiliriz gibi merak ettiğiniz konular var ise, yorum olarak bizlere yazabilirsiniz.

Youtube Video Yayınlayarak Para Kazanma

Youtube Kanalı Açarak Para Kazanmak
Youtube Kanalı Açarak Para Kazanmak

Bir zamanlar çılgınlar gibi youtube için videolar üretilirken yavaş yavaş insanlar bu tür videolardan sıkılmaya başladılar. Birbirinin kopyası ve yaratıcılıktan uzak videolar insanları fazlasıyla doyurdu ve artık eskisi kadar youtube fenomenliğine prim verilmemekte. Lakin youtube yine de kaliteli videolar üretenler için güzel bir para kazanma platformu. Youtube’ta videolarınızın 1000 defa izlenmesine karşılık ortamala 1$, 2$ bazı zamanlar 10$’a kadar para kazanmanız mümkün. Burada önemli olan, abone sayınızın çok olması ve insanlar için bir değer üretebiliyor olmanızdır. Çünkü aksi halde aynısının benzeri yüzlerce video arasından sizin izlenmeniz pek mümkün olmayacaktır.

Sosyal Medya Fenomeni Olarak Para Kazanma

Instagram Fenomeni Olarak Para Kazanma
Instagram Fenomeni Olarak Para Kazanma

Hayatımıza fenomen kavramının girmesi çok uzun yıllar önce olmadı, 3-5 sene öncesine kadar böyle bir kavram yokken, şimdilerde gençlerden tutun, her yaş grubuna kadar herkesin en kolay para kazanma yöntemi olarak gördüğü bir durum oldu. Fenomenlik nedir derseniz, sosyal medya kanallarında, örneğin instagram, facebook, twitter, youtube gibi kanallarda takipçi sayısı çok, etkileme gücü çok olan kişilerin ücret karşılığında markalarla iş birliği yapmasına denmektedir. Yani sizin 60 bin takipçiniz var ise instagramda ve de sahip olduğunuz takipçiler sizin tanıtımını yaptığınız markaya, size güvenerek giriş yapıyorlarsa o zaman para kazanmanın en kolay ve kısa yolu size açılmış oluyor. Öyle ki instagram takipçisi çok olan fenomenler, bir paylaşım başına 5 bin, 10 bin, 40 bin tl gibi ücretler talep etmekte. Kısa yoldan para kazanmak isteyenler için alternatif bir yol olarak fenomenliği tavsiye ederiz.

Günlük Dolar, Euro (Döviz), Gram Altın Al Sat Yaparak Para Kazanma

Günlük Dolar, Euro, Altın Al Sat Yaparak Para Kazanma
Günlük Dolar, Euro, Altın Al Sat Yaparak Para Kazanma

Para kazanmanın bir çok yolu olduğunu söylemiştik, işte bu yollardan birisi de dolar, altın, euro gibi para ve kıymetli madenlerin alım satım işlerinden para kazanmak. Burada bir çok farklı yolu seçebilirsiniz. İlk yolu, günlük kazanç elde etmek istiyorsanız, döviz kurları arasında ki dalgalı kur farklarından yararlanarak al sat yapmak olacaktır. Örnek olarak, bugünler de dolar 5,70 tl civarlarında dolaşmak, Amerika ile gerilim tırmandığında dolar artış göstermek, sular durulduğunda ise dolar kuru gerilemekte. Doların düşebileceği alt limitlere bakarak tahmin yürütüp mesela, 5,60 tl gibi taban bir fiyat belirleyip satın aldığınız örnek 100 dolar gibi bir parayı, 5,65 gibi bir alış fiyatı üzerinden satarak 5 tl gibi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Elinizde ki döviz ne kadar çok ise dalgalı kurdan o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Aynı şekilde gram altın al sat yaparakta yukarıda verdiğimiz örnek nispetinde günlük kazanç sağlayabilirsiniz. Eğer sağlamcı bir kişiliğiniz var ise o zaman gram altın yatırımı yaparak uzun vadede daha çok ve stressiz bir kazanç elde edebilirsiniz. Tabi bu tür bir kazanç için biraz bilgi ve para piyasalarından anlıyor olmak gerekmekte. Yada yatırdığınız parayı unutup yıllar sonra paranızın 2-3 katına çıktığını görebilirsiniz.

Instagram Butiği veya Takı Mağazası Açarak Para Kazanmak

Instagram Butiği Açarak Para Kazanmak
Instagram Butiği Açarak Para Kazanmak

Eskiden bir giyim mağazası açmak ve para kazanmak oldukça rağbet gören bir işti. Şimdilerde ise, satılacak ürünleri instagram sayfasına yükleyerek, takipçilere ürün satmak oldukça favori ve kolay yoldan para kazanmanın diğer bir çeşidi olmakta. Burada önemli olan, ürünlerin fotoğraflarını açmış olduğunuz bir instagram hesabına yüklemek ve oldukça çok sayıda takipçi toplamaktan ibarettir. Instagram üzerinde ürünlerinizi görenler size dm yoluyla fiyat ve beden soracaklar, sizde onlara gerekli bilgilendirmeyi yaptıktan sonra hesabınıza havale yada kapıda ödeme koşullarıyla satışı gerçekleştirmiş olacaksınız. Aynı butik mağazalar gibi, el işi toka, kolye, küpe gibi takı ve aksesuar ürünlerinin de bu yolla satışı yapılarak hızlı bir şekilde para kazanmak mümkün olacaktır.

Bitcoin ve Türevleri Coin Madenciliği Yaparak Para Kazanma

Bitcoin madenciliği yaparak para kazanmak
Bitcoin madenciliği yaparak para kazanmak

Bitcoin, etherium, ripple gibi kelimeler size yabancı gelmiyorsa, o zaman dijital yada cripto para madenciliği yaparak para kazanmanız mümkün olacaktır. Cripto para madenciliği nedir derseniz, özel uydu alıcısı boyutlarında bir cihazla, gece gündüz çalışması sonucunda üretmiş olduğu dijital para. Biraz teknik bir konu lakin, evinize bu bitcoin yada diğer kripto paralardan üretecek cihazları aldığınızda günlük üretim sonucunda hesabınıza günlük kazanç yansıtabileceğiniz bir iş olmakta. Lakin bu iş gittikçe zorlaşmakta ve harcanılan elektrik parası ve cihazların parası hesaba girdiğinde karlı olmadığı gerekçesiyle bireysel kişilerin vazgeçtiği ama halen daha çok büyük şirketlerin bu işin peşinden koştuğu bir kazanç kapısı olmakta.

Yorum yapın