Hekimoğlu Dr. Zeynep Damla Colbay Kimdir? En Kapsamlı Biyografisi

Kanal D ekranlarında yayınlanan Hekimoğlu dizisinde Doktor Zeynep Can karakterini oynayan Damla Colbay, yıllar içindeki değişimi ve oyunculukta ki ilerlemesi ile bir çok kişinin dikkatini çekmekte. En kapsamlı içeriklerin sitesi olan Prusa Haber sitemizde bu sefer ki konuğumuz Damla Colbay…

Damla Colbay Kimdir? Oyunculuğu, Hayatı ve Biyografisi

Damla Colbay, 14 Ocak 1993 (14.01.1993) yılında İzmir’de doğmuştur. Damla Colbay’ın annesi Ayten Colbay, babası ise Erhan Colbay‘dır. Damla Colbay’ın birde Duygu Colbay adında ablası bulunmaktadır. Çocukluğu İzmir, Karşıyaka’da geçen güzel oyuncu 2015 yılında İstanbul’a taşınmıştır. Lisedeyken okul tiyatrosunda yer alan Damla, üniversite sınavında ilk girişte oyunculuk bölümünü kazanmıştır. Damla Colbay kimdir sorusunun yanıtı olarak üniversite stajı için gelmiş olduğu İstanbul’da oyunculuk kariyerine adım atan güzel oyuncumuz, ilk olarak Kara Para Aşk dizisinde yardımcı olarak ekran karşısına çıktı. Ardından Hayat Mucizelere Gebe isimli dizide “İnci” karakterini canlandırarak ilk başrol oyunculuğunu yapan Damla Colbay en büyük çıkışını ise “İçerde” adlı efsane dizide “Eylem” karakterini oynayarak herkes tarafından bilinir hale gelmiştir. Oyunculukta ki başarılı kariyerine adım adım devam eden Damla Colbay, Zengin ve Yoksul adlı dizide “Aysel Taştan” karakterini oynadıktan kısa bir süre sonra yine başka bir fenomen dizi olan “Hekimoğlu” dizisine geçmiştir ve dizide ki Doktor Zeynep Can karakteri ile her hafta televizyon ekranlarında izleyici ile buluşmaktadır.

Damla Colbay kimdir
Damla Colbay kimdir

Damla Colbay hakkında ilginç bir bilgi vermek gerekirse Sailor Moon adlı çizgi filmi ve yönetmen Pedro Almodovar‘ın hayranı olması oldukça dikkat çekicidir. Eğitim hayatına ise Dokuz Eylül Üniversitesi’nde oyunculuk öğrenimine devam etmektedir ve büyük ihtimalle Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü’nden mezun olduğunu düşünüyoruz.

Damla Colbay
Damla Colbay

Damla Colbay, hakkında bilinmesi gereken noktalardan birisi de kendisinin sigara kullanmaması, alkolden uzak durması ve günde 3 litre su içmesi gösterilebilir. Güzelliğini ve şuan ki halini suya borçlu olduğunu düşünmekte.

Damla Colbay, Sailor Moon adlı çizgi film karakterini çok sevdiği için ve de soyadın daki Colbay’ın C harfini Ay’a benzetmesi ve bunu da göğüslerinin altında ay dövmesi olarak yaptırması, sanırım Sailor Moon’u ve kendi markasını neden bu şekil yaptığını özetlemektedir.

Damla Colbay dövmesi
Damla Colbay dövmesi

Damla Colbay’ın Oynadığı Dizi ve Filmler

  • 2019 – 2020 – 2021 – Hekimoğlu – Zeynep Can – Başrol Oyuncu
  • 2019 – Zengin ve Yoksul – Aysel Taştan – Başrol Oyuncu
  • 2016 – 2017 – İçerde – Eylem Aydın – Başrol Oyuncu
  • 2015 – 2016 – Hayat Mucizelere Gebe – İnci Temizyürek – Başrol Oyuncu
  • 2014 – 2015 – Kara Para Aşk – Demet Demir – Yardımcı Oyuncu

Damla Colbay Hakkında Sık Sorulan Sorular

Damla Colbay’ın boyu kaç cm’dir ve kilosu?

Damla Colbay, uzun boylu oyuncularımızdan birisidir ve boyu tam 173 cm uzunluğundadır. Kilosu hakkında ise net bir bilgi yoktur.

Damla Colbay kaç yaşındadır?

Damla Colbay 14 Ocak 1993 yılında doğmuştur ve 2021 yılını esas alırsak 28 yaşındadır.

Damla Colbay’ın annesi ve babası kimdir?

Damla Colbay’ın annesinin adı Ayten Colbay babasının adı ise Erhan Colbay’dır.

Damla Colbay'ın Annesi ve Babası Ayten ve Erhan Colbay
Damla Colbay’ın Annesi ve Babası Ayten ve Erhan Colbay

Damla Colbay kaç kardeştir?

Damla Colbay’ın Duygu Colbay adında bir ablası bulunmaktadır.

Damla Colbay ablası Duygu Colbay
Damla Colbay ablası Duygu Colbay

Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz sevgili midir?

Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz, Hekimoğlu dizisinde bir ara sevgili olmuş, bu yazının yayınlandığı tarihlerde dizide yine yakınlaşmış iki oyuncudur. Fakat özel hayatlarında Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz sevgili değildir.

Damla Colbay’ın sevgilisi var mıdır, kimdir?

Damla Colbay özel hayatı konusunda pek renk vermeyen oyunculardandır, ta ki sevgilisi Dr. Ali Osman Çiçek ile fotoğraflarının instagram adresinden yayınlanasaya kadar. Damla Colbay’ın sevgilisi Doktor Ali Osman Çiçek İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi / Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde çalışmaktadır.

Damla Colbay ve Sevgilisi Doktor Ali Osman Çiçek
Damla Colbay ve Sevgilisi Doktor Ali Osman Çiçek

Damla Colbay hangi takımlıdır, hangi takımın taraftarıdır?

Damla Colbay, İzmir Karşıyaka doğumludur ve Karşıyaka’da doğupta Karşıyaka Spor Kulübünü tutmamak olmaz. Yine Damla Colbay’ın oynadığı dizilerden birisi olan İçerde dizisinde ise Beşiktaş takımını tutan birisi rolündeydi.

Damla Colbay kiminle evli, evli mi?

Damla Colbay henüz hiç kimse ile evlenmemiştir bu yüzden evli değildir.

Damla Colbay ne kadar kazanıyor?

Damla Colbay’ın en son olarak oynadığı Hekimoğlu adlı dizinden bölüm başına ne kadar aldığı yada kazandığı konusunda net bir açıklama yoktur. İnternet ortamlarında öğreneceğiniz bilgiler büyük ihtimal uydurma olacaktır.

Damla Colbay hangi ajansa bağlı, menajeri kimdir?

Damla Colbay’ın menajerliğini Yasemin Özbudun yapmaktadır.

Yorum yapın