Geçici Dövme Nedir? Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

Popüler kültürde trendler çok hızlı değişmekte, son yıllarda ortaya çıkan dövme trendi ise ortalığı kasıp kavurmakta. Aslına bakarsanız bir çok isimle adlandırılmakta, geçici dövme, sticker dövme, yapışkan dövme, yapıştırma dövme gibi…

Konuya detaylıca giriş yapmadan önce geçici dövme nedir açıklamak istersek, beyaz bir transfer kağıdı üzerine dövme deseninin olduğu, onun da üstünde jelatin bir tabaka olduğu, hepsinin de üzerine nylon bir şeffaf tabakadan oluşan su ile ıslatılarak deri üzerine yapıştırılan dövme olarak adlandırabiliriz.

Geçici dövmenin popüler olmasına gelirsek, ilk olarak adından da belli olduğu gibi geçici bir süre vücudunuzda kalıyor olması, bu süreyi dövmeyi yaptığınız yere göre değişim göstermektedir. Örnek olarak hazırlamış resimde görülebileceği gibi…

Geçici Dövme Vücutta Ne Kadar Kalır
Geçici Dövme Vücutta Ne Kadar Kalır

Görsel Kaynak: https://www.newobsessions.com/gecici-dovme

New Obsessions firması tarafından hazırlanmış bu görsel de görülebileceği gibi en kısa sürede el bölgesinde kalmakta, bununda sebebi, ellerin sürekli su ve sabun ile temasından kaynaklı geçici dövmenin silinmeye başlamasıdır.

Geçici dövmenin tercih sebeplerine gelirsek; ilk olarak hayatına renk katmak isteyenler için eğlenceli bir tarafı olması, sonra bekarlığa veda partisi kutlamalarında sıkça yapılan bir uygulama olması ve son olarak ta dövme yaptırmak isteyip ama hayatı boyunca onu üzerinde taşımak istemeyenlerin tercih ettikleri, geçici olarak dövme heveslerini aldıkları bir yeni nesil trend.

Geçici dövme nasıl yapılacağını dair aşağıdaki video sizlere yardımcı olacaktır…

Geçici dövmeler neden bu kadar çok sevildi konusuna biraz değinmek istiyorum. İlk olarak gerçek dövmeler ile arasında tasarım olarak hiç bir fark yok, eğer gerçek bir akrep dövmesi yaptırmak isterseniz ve bu dövmenin vücudunuzda nasıl duracağını merak ediyorsanız, geçici bir akrep dövmesi alarak 2 dakika içerisinde pratik bir şekilde yapıp, sonucu görmeniz oldukça kolay. Çünkü dövme sildirme hem acılı bir işlem hem de uzun zamana dayalı üstelik oldukça da fiyatı pahalı bir durum. Bu yüzden hangi dövme yapmaya karar veremiyorsanız başlangıç olarak geçici dövme modellerini denemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Geçici dövmeler hangi kategorilerde olabiliyor diye bir soru gelirse aklınıza kısacası normal gerçek dövmeler hangi kategorilerde var ise geçici dövmelerde de o kategoriler mevcut.Örnek vermek gerekirsek; hayvan geçici dövmeleri, tribal geçici dövmeler, minimal dövmeler, omuz, sırt, kol, el üstü dövmeleri gibi bir çok çeşitte, kategoride ve boyutta olabilmekte.

Yazımıza son vermeden önce geçici dövmeleri acil çıkarmanız gerekirse neler yapmanız gerekir sorusuna cevap olarak, bebe yağı, aseton gibi malzemeler ile hızlı bir şekilde çıkarmanız mümkün olacaktır.

Geçici dövmeyi nereden satın alabilir, nerede bulunur diye merak ediyorsanız, internet üzerinde bir çok alış veriş sitesinde satışı yapılmakta. Bizlerinde kaynak olarak kullandığı New Obsessions firması ürünlerini online alış veriş sitesi üzerinden satmakta.

Kafanızda canlanması açısından geçici dövme modelleri ve fiyatları hakkında bilgi vermek istersek;

El üstüne kuş desenli geçici dövme
El üstüne kuş desenli geçici dövme
Bayan kol flamingo motifli geçici dövme
Bayan kol flamingo motifli geçici dövme
Kadın kol geçici çiçek dövmesi modeli
Kadın kol geçici çiçek dövmesi modeli

Örnek olarak koyduğumuz geçici dövme modellerinin satış fiyatları 10 TL ile 15 TL arasında değişmekte, model sayısı, paket büyüklüğü gibi faktörler geçici dövme fiyatlarını etkileyen unsurlar olmaktadır.

Geçici dövme hakkında öğrenmek istediğiniz konu olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

Son olarak geçici dövme abdeste engel olmaktadır. Çünkü derinin üzerinde tabak oluşturduğu için suyun deri ile temasına engel olmakta, bu yüzden geçici dövme ile abdest alamazsınız, bu da ek bilgi olsun…

Kaynakça: Görsel ve gerekli bilgiler için newobsessions.com sitesinden faydalanılmıştır.

Yorum yapın