Çukur 3.Sezon İlk Bölümde Neler Oldu

Çukur dizisi, 16 Eylül Pazartesi akşamı 3. Sezon İlk Bölümüyle izleyicilerin karşısına çıktı. Uzun bir aranın ardından sevilen fenomen dizi, sezona bomba gibi bir giriş yaptı.

“Dikkat yoğun spoiler içerir”

Dizi 2.sezon son bölümde Yamaç ve babası İdris Koçovalı ile bir labirentin içindeydiler ve son sahnede bir silah patlama sesiyle bitmişti. 3. Sezon da tetiği çeken Yamaç Koçovalı oldu ve İdris Baba diziye bu bölümde veda etti. Klasik Yamaç Koçovalı kafayı yeme sahnesi ortaya çıktı ve Yamaç, Aliço gibi konuşmaya başladı.

Bu sırada hain tuzağı kuran Yücel ve Timsah birbirlerini övgülere boğarken bir apartmanın terasında Azer ile Baykal’ın kızı Efsun aralarında konuşurlar.

3.Sezonda diziye yeni oyuncular katıldı, 2.sezonun son bölümünde kadınların yükselişi olurken, bu yükseliş düşman tarafta da iki yeni karakter ile güçlendirildi.

Cumali Koçovalı, hapishanede babasının ölümünü alınca kendinden geçer ve gardiyanlar Cumali’yi zor zaptederler. Koğuşta Cumali’nin haykırışını duyan Vartolu Sadettin (Salih) çocukluğuna döner ve annesinin kaybını hatırlar. Cumali’nin haykırışları tüm koğuşları inletir ve diğer koğuştaki tüm Çukur’un çocukları yasa boğulur.Çılgına dönen Cumali ancak doktor’un yaptığı sakinleştirici iğne ile bayılır ve sakinleşir.

Kahvehane ise Medet’e kalmıştır. Çukur ahalisi, Medet’e doğru mu diye sorarlar ve acı haber tez yayılır misali, racon gereği herkes elinde ki tespihi kahvehane deki masanın üzerine bırakır ve bir delikanlı daha böylece yad edilmiş olur. Aslında bu tespih göndermesi, yıllar önce Kurtlar Vadisin’de Seyfo Dayı’nın intikamı alınınca herkes mezara tespih atmasıyla akıllara kazınmıştı. Bu bölümde de ona gönderme yapılmış.

Dizide bir yanda ölüm acısı yaşanırken, bir yanda da Azer, Timsah, Yücel ve Efsun bir masada yemek yerken, Çukur’un gelecek planlarını konuşurlar. Azer ve Efsun, Çukur’u ele geçirme planları yaparken gözlerinde 15 bin kişiyi oldukça küçümsemektedirler.

Bu sırada Yamaç kafayı yemiş bir halde Aliço’nun kopyası olarak sokaklarda avare gibi dolaşmaktadır.Bir kafede kolonya satarken insanları rahatsız etmesi üzerine gelen sağlık görevlileri sonrasında Yamaç akıl hastanesine yatırılır.

Akıl hastanesinde epey bir süre kalır, hastanenin doktoru çalan şarkıya ritm tutan Yamaç’ı görür ve onu müzikle hayata döndürmeye çalışır. Yamaç’a elektro gitar alan doktor onu hayata döndürür ve taburcu eder.

Yamaç’ta şeytan tüyü vardır ki akıl hastanesinde bile kendisine sevgili yapar.

Damla Sönmez’in Efsun karakteri ile kötü karakter sayısında bir artış olur ve Efsun, babası Baykal’ın yarım bıraktığı işi tamamlamaya kararlıdır.

Akın Koçovalı ise bu hengame arasında Yücel ile yaptığı anlaşmanın olayların sonrasında tutmadığını görür ve durumu lehine çevirmek için fikirler yürütür. Azer ise Akın’ı etkisi altına almak ister ve güç gösterisi yapar.

Hazal Subaşı ve Damla Sönmez‘in katılımıyla Çukur’un havası bir anda değişti.

 

Yorum yapın