Bursa’da ThuFLEP Yöntemi İle Prostat Ameliyatları Acıbadem’de Başladı

Erkeklerin en büyük sıkıntılarından biri olan prostat ameliyatlarında son teknoloji tedavi yöntemleri artık Bursa’da uygulanmaya başladı. Daha önce HoLEP ve Robotik Prostat Ameliyatlarındaki başarıları ile öne çıkan Bursa Acıbadem Hastanesi, iyi huylu prostat (Bening Prostat Hiperplazisi – BPH) tedavisinde ThuFLEP – Thulium Fiber Lazer ile prostat tedavisi yönteminin Bursa’da ilk kullanacak hastane olması sebebiyle büyük önem taşımakta.

Prof. Dr. Bülent Oktay ve ekibinin, prostat ameliyatlarında ThuFLEP yöntemi ile diğer tedavi yöntemlerine göre çok daha hızlı toparlanma sağlaması ve hem hasta hem de hekim için daha konforlu bir tedavi yöntemi sunuyor olması nedeniyle prostat ameliyatlarında tercihlerinin thuflep yöntemi olacağı bildirildi.

Bursa ThuFLEP Prostat Tedavisi
Bursa ThuFLEP Prostat Tedavisi

En son teknoloji thulium fiber lazer yöntemi olan ThuFLEP, diğer cerrahi yöntemlere göre prostatın tamamını çıkartabiliyor olması, lazer enerjisinin diğer yöntemlere göre dokulara çok daha az etkiyor olması sebebiyle, cerrahi operasyon sonrasında hastalarda oluşabilecek, ağrı, sızı sorunlarının azlığı, idrar kaçırma problemleri ve cinsel işlev bozukluğu gibi sorunları ortadan kaldıracak bir tedavi yöntemi olması hastalar için büyük bir sevinçle karşılandı.

Ameliyatları gerçekleştiren ekibin başında Prof. Dr. Bülent Oktay’ın bilgi, kabiliyet ve tecrübesiyle prostat ameliyatları artık bir sorun olmaktan çıkıyor. ThuFLEP yöntemi ile prostat tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili yazıya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın