Alperen Duymaz Kimdir? En Kapsamlı Alperen Duymaz Biyografisi

2021 yılında Fox Tv’de yayınlanmaya başlayan Son Yaz adlı dizide Akgün Gökalp karakterini canlandıran Alperen Duymaz, en çok merak edilenler arasına girdi. Genç ve yakışıklı oyuncu, rol aldığı diğer dizilerden elde ettiği başarıyı Son Yaz dizisinde de sürdürmekte ve Prusa Haber olarak Alperen Duymaz kimdir, nerelidir, ne iş yapar, evli midir gibi merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt vereceğimiz en kapsamlı Alperen Duymaz biyografimiz ile sizleri baş başa bırakıyoruz…

Alperen Duymaz Kimdir? Hayatı, Dizileri ve Tüm Biyografisi

Alperen Duymaz, 3 Kasım 1992 (03.11.1992) yılında Ankara‘da doğmuştur, aslen Kırıkkale‘li olduğu da söylenmektedir. Mesleği oyunculuk ve mankenlik olan Alperen Duymaz, lise yıllarında başlayan müzik ve modellik hayalleri Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü‘nü kazanmasını sağladı. İlk oyunculuk deneyimini Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide gerçekleştiren Alperen Duymaz, Acı Aşk ve Bodrum Masalı dizileriyle oyunculuk kariyerine devam etti. Oyunculuk hayatında 2018 yılında Direniş Karatay filminde Kutay karakterine hayat vermesi ile de ilk sinema filmine imza atmış oldu. Fenomen dizi Çukur’a Emrah Amir adlı polis amiri karakteriyle bambaşka bir tarz ve karizma ile giriş yapması, Bodrum Masalı dizisiyle başlayan dikkatleri çekme yolculuğunda büyük bir sıçrama noktası oluşturdu.

Alperen Duymaz
Alperen Duymaz

Çukur dizisinden sonra Çarpışma adlı dizide “Kerem Korkmaz” karakterini sonrasında ise Zemheri dizisinde “Ayaz” karakterini canlandırdı. Henüz çok yeni bir dizi olan Son Yaz dizisinde ise “Akgün Gökalp” adlı karakteri canlandırmaktadır.

Özel hayatında ise uzun zamandır sevgili olduğu öğretmen Kübra Kelkit ile 22 Ocak 2020 yılında gizlice evlenmiştir.

Dizi ve film oyunculuklarının yanı sıra reklamlarda da yer alan Alperen Duymaz, finansal özgürlük adında yeni bir ödeme sistemi reklamında da yer alarak popülerliğini katlamıştır.

Alperen Duymaz, özel hayatında en değer verdiği şeylerden birisi de sevimli köpekleri ve can dostları. Instagram hesabından sıkça can dostları ile fotoğraflar paylaşan Alperen Duymaz, aynı zamanda spor tutkunu ve bir de motosiklet kullanıcısı. Alperen Duymaz 7 sene basketbol oynamış ve en sevdiği aktivitelerden birisi de bilardoymuş.

Alperen Duymaz ve motorsiklet
Alperen Duymaz ve motorsiklet

Alper Duymaz bir çok kişiye benzetilmekle birlikte Game of Thrones karakterlerinden John Snow karakterine fazlasıyla benzetilmektedir. Kime benziyor sorusuna herkesin kendince bir fikri olduğu genç oyuncu.

En çok eleştiri aldığı konulardan bir tanesi ise Seul’de ödül törenin de aşırı heyecan yapması sonrasında bir kaç cümlelik İngilizce metni okurken zorlanması, sosyal medyada ve internet camiasında keşke tercüman tutsalardı yada dil bilseydi gibi yorumlara neden oldu.

Alperen Duymaz’ın Rol Aldığı Oynadığı Dizi ve Filmler

  • Son Yaz – (Fox Tv) – Akgün Gökalp (Başrol Oyuncu) – 2021 (Dizi)
  • Zemheri – (Show Tv) – Ayaz – (Başrol Oyuncu) – 2020 (Dizi)
  • Çarpışma – (Show Tv) – Kerem Korkmaz – (Başrol Oyuncu) – 2018 – 2019 (Dizi)
  • Çukur – (Show TV) – Emrah Amir – (Başrol Oyuncu) – 2018 (Dizi)
  • Direniş Karatay – Kutay – (Başrol Oyuncu) – 2018 – (Film)
  • Bodrum Masalı – (Kanal D) – Ateş Ergüven – (Başrol Oyuncu) – 2016 – 2017 (Dizi)
  • Acı Aşk – (Show Tv) – Ali Köklükaya – (Başrol Oyuncu) – 2015 – (Dizi)
  • Tatlı Küçük Yalancılar – (Star Tv) – Cesur – (Yardımcı Oyuncu) – 2015 – (Dizi)

Alperen Duymaz Hakkında Merak Edilen Sık Sorulan Sorular

Alperen Duymaz’ın sevgilisi kimdir, evli midir, eşi kimdir, kimle evlidir?

Alperen Duymaz, uzun bir süre sevgili olduğu Kübra Kelkit ile 22 Ocak 2020 yılında gizlice evlenmiştir. Alperen Duymaz “aldığın her nefese şükürler olsun” diyerek aşkını ilan ettiği Kübra Kelkit ile mutlu bir evlilik sürdürmektedir.

Alperen Duymaz eşi Kübra Kelkit Duymaz
Alperen Duymaz eşi Kübra Kelkit Duymaz

Alperen Duymaz boyu, kilosu kaçtır, kaç kilodur?

Alperen Durmaz 184 cm boyunda ve 73 kilogram ağırlığındadır.

Alperen Duymaz sevgilisi kimdir?

Alperen Duymaz özel hayatında son derece gizemli olurken ilk defa instagram hesabından Kübra Kelkit ile olan fotoğrafını paylaştı ve hayranları tarafından sevgilisi varmış yorumları yapıldı. Bu fotoğraftan 3 hafta sonra da basından gizli evlenerek dünya evine girdiler.

Alperen Duymaz sevgilisi Kübra Kelkit
Alperen Duymaz sevgilisi Kübra Kelkit

Alperen Duymaz annesi ve babası kimdir?

Alperen Duymaz, anneler günü için annesinin ve sevimli köpeğinin yer aldığı bir fotoğraf paylaştı, annesinin adını öğrendiğimiz zaman burayı güncelleyeceğiz. Babası ile ilgili henüz elimizde bir görsel bulunmamaktadır.

Alperen Duymaz Annesi
Alperen Duymaz Annesi

Alperen Duymaz kaç yaşında ve hangi burç, burcu nedir?

Alperen Duymaz 3 Kasım 1992 doğumlu olması sebebiyle 2021 yılını baz alırsak 28 yaşındadır. 3 Kasım da doğduğu için Akrep burcudur.

Alperen Duymaz hangi takımlı?

Yakışıklı oyuncu koyu bir Beşiktaş hayranı.

Alperen Duymaz hangi ajansa bağlı?

Alperen Duymaz, Cem Tatlıtuğ ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

Yorum yapın