Ahmet Tansu Taşanlar Kimdir? En Kapsamlı Ahmet Tansu Taşanlar Biyografisi

Bazı diziler vardır belirli bir kitleye hitap eder ve o kitle içerisinde oldukça iyi bilinirsin, sonra bir gün başka bir proje çıkar ve bambaşka bir kitle seni izler ve işte o zaman herkes tarafından bilinir hale gelirsin… İşte böyle herkes tarafından bilinen kişilerden birisi de Ahmet Tansu Taşanlar

En kapsamlı biyografilerin yer aldığı sitemizde bu sefer ki konuğumuz Ahmet Tansu Taşanlar… Bu yazımızda Ahmet Tansu Taşanlar kimdir, nerelidir, hayatı, dizileri, filmleri, evli mi gibi merak ettiğiniz ne kadar soru var ise hepsine yanıt bulacaksınız.

Ahmet Tansu Taşanlar kimdir? Hayatı, Oyunculuğu ve Biyografisi

Ahmet Tansu Taşanlar 31 Mayıs 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Genel olarak Tansu Taşanlar dense de kendisi instagram adresinde Ahmet Tansu Taşanlar olarak kullanmaktadır. Babası, bir zamanlar Metin Göktepe isimli gazetecinin ölümü konusunda açıklamalarda bulunan Emniyet Müdürü Orhan Taşanlar‘dır. Babasının mesleği polis olmasından ötürü bir çok şehirde yaşama fırsatı bulan Ahmet Tansu Taşanlar, tiyatro ile ilk defa lise zamanlarında tanışmıştır.

Ahmet Tansu Taşanlar
Ahmet Tansu Taşanlar

Tiyatro ile tanışmasından sonra ilk olarak Osmangazi Kültür Evi’nde tiyatro eğitimi alan Ahmet Tansu Taşanlar, üniversite eğitimi için Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı‘nı tercih etmiştir ve buradan mezun olmuştur. Üniversitede eğitim görürken bir yandan da Konya Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaya başlayan Tansu Taşanlar, daha sonrasında ise Bursa ve Ankara Devlet Tiyatrolarında da oyun oynamıştır.

Tiyatro oyunlarından sonra İstanbul’a gelir ve burada hem fiziki görünümü hem de oyunculuğu ile dikkat çeker ve ilk dizi projesi olan 2008 yılında yayınlanmaya başlayan Küçük Kadınlar adlı dizi de Özge Borak, Hande Soral, Fulya Zenginer, Elit İşcan, Selin Ilgar, Kıvanç Kasabalı gibi oyuncularla başrolleri paylaşmış ve bu dizide Ceyhun karakterini canlandırmıştır.

Daha sonrasında ise Bir Bulut Olsam, Yalancı Bahar, İzmir Çetesi gibi çeşitli dizilerde rol alan Tansu Taşanlar, dönem dizilerinin ilklerinden olan Muhteşem Yüzyıl kadrosuna 2011 yılında heykeltraş karakterini canlandırarak katılmıştır. Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün’ün başrollerini paylaştığı 2014 yapımı Kara Para Aşk adlı dizi de Arda Çakır karakteri ile epey dikkatleri üzerine çekmiştir.

Kara Para Aşk dizisinden sonra Analar ve Anneler dizisinde yer alan sonrasında dizinin erken final yapmasıyla bir müddet oyunculuğa ara vermiş ve sonrasında ise Vatanım Sensin adlı dizi ile tekrardan ekranlara geri dönüş yapmıştır.

Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Kara Yazı dizi kadrosuna dahil olan Ahmet Tansu Taşanlar, 2017 yılında bu sefer de Çukur dizisinin kadrosuna dahil olmuş ve oynadığı Avukat Nazım karakteri ile farklı bir seyirci grubu tarafından da tanınmaya başlamıştır.

Çukur dizisinden ki rolünden sonra Atv ekranlarında yayınlanan Hercai dizisinde rol almaya başlayan Ahmet Tansu Taşanlar, bu dizide Azat Şadoğlu karakterine can vermiştir.

Özel hayatında ise 2015 yılında İzmir Çetesi dizisinde rol arkadaşı Oya Unustası ile bir ilişki yaşamış ve 2016 yılında bu ilişki resmiyete dökülerek ikili nişan yapmıştır. Fakat ikili ilişkiyi yürütememiş ve nişandan kısa bir süre sonra ayrılmışlardır. Medeni bir çift olarak daha sonralarında ise çeşitli oyunlarda ve dizilerde de yer almışlardır.

Ahmet Tansu Taşanlar‘ın oyunculuğu yanı sıra fiziği de dikkat çekmektedir ve kendisi 190 cm boyunda ve 85 kilogram ağırlığındadır. Ayrıca ikizler burcudur.

Ahmet Tansu Taşanların Rol Aldığı Dizi ve Filmler

 • 2019 – Hercai – Azat Şadoğlu (Tv Dizisi)
 • 2018 – 2019 Mehmetçik Kut’ül Amare – Zafir (Tv Dizisi)
 • 2017 – 2018 Çukur – Avukat Nazım (Tv Dizisi)
 • 2017 – Kara Yazı – Kadir (Tv Dizisi)
 • 2016 – 2017 – Vatanım Sensin – Hasan Basri (Tv Dizisi)
 • 2015 – Analar ve Anneler – Halil (Tv Dizisi)
 • 2014 – Kara Para Aşk – Arda Çakır (Tv Dizisi)
 • 2013 – Küçük Kıyamet – Konuk Oyuncu (Tv Dizisi)
 • 2012 – Veda – Sinan (TV Dizisi)
 • 2011 – İzmir Çetesi – Rıfat (Tv Dizisi)
 • 2011 – Yalancı Bahar – Aras (Tv Dizisi)
 • 2011 – Muhteşem Yüzyıl – Heykeltıraş Antuan (Tv Dizisi)
 • 2009 – Hırçın Kız Kadife – Süleyman (Film)
 • 2009 – Bir Bu Bulut Olsam – Salih (Tv Dizisi)
 • 2008 – 2010 – Küçük Kadınlar – Ceyhun (Tv Dizisi)

Ahmet Tansu Taşanlar’ın Rol Aldığı Tiyatro Oyunları

 • Vur Emri
 • Tepe Göz (2004)
 • Sevgili Doktor
 • Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz
 • Sonbaharı Beklerken
 • Çok Satanlar

Ahmet Tansu Taşanlar Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ahmet Tansu Taşanlar’ın sevgilisi var mı, kimdir?

Ahmet Tansu Taşanlar özel hayatı ile sürekli gündeme gelen bir oyuncu olmamakla birlikte magazin dünyasınca bilinen en son birlikteliği dizide ki rol arkadaşı Oya Unustası iledir. İkili bir zamanlar nişanlanmış sonrasında ise ayrılmışlardır. 7 Mart 2021 tarihli Ahmet Tansu Taşanlar’ın instagram paylaşımından görüleceği üzere, Ahmet Tansu Taşanlar ve Oya Unustası halen daha birlikteler ve birbirlerine çok aşıklar. Sonuç olarak Ahmet Tansu Taşanlar’ın sevgilisi Oya Unustası‘dır.

Ahmet Tansu Taşanlar ve Oya Unustası
Ahmet Tansu Taşanlar ve Oya Unustası

Ahmet Tansu Taşanlar evli midir, eşi kimdir?

Ahmet Tansu Taşanlar evli değildir, bir zamanlar Oya Unustası ile nişanlanmış sonrasında ise ayrılmışlardır.

Ahmet Tansu Taşanlar’ın boyu ve kilosu kaçtır?

Ahmet Tansu Taşanlar 190 cm boyunda ve 85 kilogram ağırlığındadır.

Ahmet Tansu Taşanlar aslen nerelidir?

Ahmet Tansu Taşanlar aslen Ankara’lıdır, hatta Angara bebesi lafını çok sıkça internet ortamında dile getirirler.

Ahmet Tansu Taşanlar hangi takımlıdır?

Ahmet Tansu Taşanlar fanatik derecede Fenerbahçe Spor Kulübü taraftarıdır, instagram adresi ve twitter adresleri bile 1907 rakamının yazılışlarından oluşmaktadır.

Ahmet Tansu Taşanlar kaç kardeştir?

Tansu Taşanlar’ın bilinen bir tane erkek kardeşi bir de ablası bulunmaktadır ve adı Tansel Taşanlar‘dır.

Ahmet Tansu Taşanlar ve Ablası
Ahmet Tansu Taşanlar ve Ablası

Ahmet Tansu Taşanlar’ın babası kimdir?

Ahmet Tansu Taşanlar’ın babası Polis, Emniyet Müdürü ve Valilik görevlerinde bulunmuş Orhan Taşanlar’dır.

Ahmet Tansu Taşanlar - Annesi ve Babası Orhan Taşanlar
Ahmet Tansu Taşanlar – Annesi ve Babası Orhan Taşanlar

Ahmet Tansu Taşanlar ve La Casa De Papel nedir?

Ahmet Tansu Taşanlar, efsane dizi La Casa De Papel dizisinde ki Profesör karakterine bir çok kişi tarafından çok benzetilmektedir. Bu yüzden bu tabir kullanılmaktadır.

Yorum yapın