Yol Arkadaşım Filmi İncelemesi

Yol hikayesi filmlerinden hoşlanıyorsanız o zaman Yol Arkadaşım filmi bu tarz filmler arasında fena bir yerde sayılmaz. Filmin başrol oyuncuları arasında Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibinden Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak yer almakta.

Yol Arkadaşım filminin konusuna gelirsek, Oğuz Koç (Onur), bir kimya şirketinde satış temsilcisi olarak çalışmakta, lakin hayat pek istediği gibi gitmemekte. İstenilen satış rakamlarını tutturamadığı için işten kovulan Onur, kız arkadaşının ailesiyle tanışmak ve o çok hazırlandığı sunum için Ayvalık’a gitmeye kafayı koyar. Lakin yaşadığı olumsuz durumlar peşini bırakmaz, lise arkadaşlarıyla buluştukları gecenin tüm hesabı şanssızlık dolayısıyla kendisine kalır ve gece evine mutsuz bir şekilde döner. Parası oldukça azalmıştır ve gitmek istediği Ayvalık için arayış içindedir.

Tam bu sırada televizyon reklamında Acun Ilıcalı belirir ve Yol Arkadaşım adlı bir uygulamanın reklamını yapıyordur. Onur’da azalan parasıyla bu uygulamayı indirip şansını dener ve Ayvalık’a giden birini bulur ve yol masrafını yarı yarıya kırışacağı için mutludur. Ertesi gün söylenen yere gelir ve daha önceden garip bir şekilde denk geldiği Şeref (İbrahim Büyükak) artık onun yeni yol arkadaşıdır.

Şeref, hayatı boyunca şansı pek yaver gitmeyen, girdiği işlerde dikiş tutturamayan, kalbi temiz ama başı beladan kurtulmayan bir tiptir. İstanbul’dan çıkılan Ayvalık yolculuğu, 6 saat sürmesi gerekirken 3 günden fazla sürer ve yolda bir kişiye daha rastlanır.

Yolculuk boyunca başlarına gelen olumsuz durumlar yüzünden paraları azalır ve uygulama ile bir kişi daha bulabilir miyiz diye bakarlar ve Bahar (Aslı Bekiroğlu) ile tanışırlar. Bahar tam bir aktivisttir ve nerede bir doğa katliamı yada çevre sorunu olsa, soluğu orada alır. Onur, Bahar’ı görünce biraz etkilenir ve bu üçlü bir miktar beraber yol alır ve ilginç olaylar peşlerini bırakmaz.

Yol Arkadaşım filmini burada her şeyiyle anlatıp sizlere spoiler vermek istemiyoruz. Bu yüzden tadında bırakıp biraz da film hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Yol Arkadaşım filmi kaç saat?

Yol Arkadaşım filmi 1 saat 50 dakika’dır.

Yol Arkadaşım filmi kaç yaş üstü?

7 yaş ve üzeri ailesi ile, 13 yaş ve üzeri izleyiciye uygundur.

Yol Arkadaşım filminde küfür ve sevişme sahneleri var mı?

Yol arkadaşım filminde az da olsa bir miktar küfür bulunmakta ama sevişme sahnesi yoktur.

Yol Arkadaşım filmi imdb puanı kaç?

IMDB sitesinde kullanılan 4458 oy kullanılarak elde ettiği puan 6,1 dir.

Yol Arkadaşım filmi için genel yorum nedir?

Yol Arkadaşım filmi oyuncuları televizyon ekranlarından bilindik yüzler, eğer Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak oyunculuğunu seviyorsanız bu filmi de sevebilirsiniz. Film gündüz çekimi ve insanın ruhunu daraltmıyor. Komik sahneleri bulunmakta, sürpriz oyuncular bulunmakta. Sonuç olarak öncesi ile sonrası ile 2 saatinizi keyifle geçirebilirsiniz.

Aile ile izlenebilecek film olarak değerlendirmek istersek bir kaç ufak küfür dışında öyle çok fazla çocuk ruh sağlığını bozacak bir durum yok.

Filmin içinde, önce çöküş, sonra umut, sonra talihsizlik, sonra tekrar çöküş, sonra tekrar umut, hüsran, talihsizlik, umut ve mutlu son.

Mutlu son filmleri, içinde aşkta olsun istiyorsanız Yol Arkadaşım sizi tatmin edecektir.

Yol Arkadaşım Filmi Fragmanı

 

Yorum yapın