Sia Kimdir? Hayatı, Biyografisi ve Maddie Ziegler

Dünyaca ünlü şarkıcı olan Sia, hayatı, hastalığı ve kliplerinde oynayan Maddie Ziegler ile pop kültürde oldukça farklı bir konumda olmaya devam edecektir. Şarkıları, bazen yersiz çıkışları ile gündemde olan Sia’nın biyografisini sizler için hazırladık.

Asıl adı Sia Kate Isobelle Furler olan Sia, 18 Aralık 1975 tarihinde Adelaide, Avustralya’da doğmuştur.Babası Phil Colson müzisyen, annesi Leone Furler ise sanat öğretmenidir. Şarkıcı ve söz yazarı olan Sia, müzik kariyerine 17 yaşında caz-funk türünde şarkılar söyleyen Crisp grubuna katılarak başlamıştır. Crisp ile beraber iki albüm yapan Sia, 1997 yılında gruptan ayrılır ve o yıl OnlySee adında ilk solo albümünü yayınlar. Daha sonrasında Londra’ya yerleşen Sia, 2001 yılında ikinci albümü olan Healing is Difficult’ı yapar. Yapmış olduğu “Taken for Granted” adlı single çalışması ile İngiltere listelerinde ilk 10 arasında girmeyi başarır.

Daha sonraki yıllarda Zero 7 grubu ile de çalışmalar yapan Sia, 2004 yılında üçüncü albümü olan Colour the Small One ve 2007 yılında ise konser albümü olan Lady Croissant’ı yayınlar. 2008 yılında Some People Have Real Problems adlı albümüyle Amerikan Billboard 200 listesinde ilk 30’a girer. Daha sonrasında 2010 yılında We Are Born albümünü yayınladı. Aynı yıl Christina Aguilera’nın Bionic albümünde dört adet bestesiyle yer aldı.

Tarihler 2011 yılını gösterdiğinde David Guetta’nın Titanium ve Flo Rida’nın Wild Ones şarkılarında vokal olarak yer aldı ve ünü katlanarak arttı. Bu iki şarkıyla Amerikan listelerinde ilk 10’a girmeyi başardı. Wild Ones şarkısı 2013 Grammy Ödülleri’nde En İyi Rap/Sung İş Birliği dalında aday gösterildi. Sene 2014 olduğunda çıkardığı Chandelier adlı şarkısıyla Youtube’ta, 1 milyarın üzerinde izlenme aldı ve klibinde oynayan Maddie Ziegler ise klipteki performansıyla uzun süre konuşuldu.

Chandelier şarkısıyla ünü tüm dünyaya ulaşan Sia, daha sonra çıkardığı Elastic Heart şarkısının klibinde Maddie Ziegler ve Transformers serisinden tanıdığımız Shia LaBeouf oynamasıyla yine izlenme rekorları kırdı. Klibinde pedofili olduğu iddialarına açıklama getirmek zorunda kalan Sia, klipte pedofili olmadığı sadece bazı insanların yanlış anladığını ileri sürdü.

Söz yazarı kimliğiyle de ön planda olan Sia, Rihanna, Ne-Yo, Rita Ora, Celine Dion, Jessie J, Katy Perry, Britney Spears, Beyonce, Kylie Minogue gibi ünlü sanatçılara şarkı sözleri yazdı.

Sia Müzikal Yolculuğu

  • Word and The Deal (1996) – Crisp Grubu ile
  • Delirium (1997) – Crisp Grubu ile
  • OnlySee (1997) – Solo Albüm – Sadece 1200 adet sattı
  • Jamiroquai (İngiliz Müzik Grubuna Geri Vokal Yaptı)
  • Zero 7

Sia İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Sia kaç yaşında?

18 Aralık 1975 yılında doğan Sia, 2019 yılı bitimiyle beraber 44 yaşında olmuş olacaktır.

Sia boyu kaç cm’dir?

Sia’nın 164 cm’dir.

Sia çıkış şarkısı hangisidir?

Sia’nın ilk solo albümü OnlySee’dir.

Sia’nın kliplerinde oynayan dansçı kimdir?

Sia’nın dansçısı olarak ünlenen kişi Maddie Ziegler’dir.

Sia’nın eşi, kocası kimdir?

Sia’nın eski eşi, boşandığı kocasının ismi Erik Anders Lang’tır.

Sia ne zaman boşandı?

20 Aralık 2016 yılında boşanmıştır.

Sia evli mi?

Hayır, Sia 2016 yılında boşandıktan sonra bir daha evlenmemiştir.

Sia gerçek adı nedir?

Sia’nın gerçek adı Sia Kate Isobelle Furler’dır.

Sia kaç kilodur, kilosu kaçtır?

Şarkıcı Sia, 62 kilogram ağırlığındadır.

Sia’nın çocuğu var mı, çocuğu kim?

Sia’nın 2 yıl süren evliliğinden herhangi bir çocuğu bulunmamaktadır. Sia’nın çocuğu yoktur.

Maddie Ziegler kaç yaşında?

30 Eylül 2002 yılında doğan Maddie Ziegler, 2019 yılı itibariyle 17 yaşındadır.

Sia Fotoğrafları

Sia Furler
Sia Furler
Sia Furler
Sia Furler
Sia Furler
Sia Furler
Sia Furler
Sia Furler
Sia Furler
Sia Furler
Sia Furler
Sia Furler – Maddie Ziegler
Sia Furler
Sia Furler
Sia Furler - Denna Thomsen
Sia Furler – Denna Thomsen
Maddie Ziegler
Maddie Ziegler

Yorum yapın