Murat Övüç Kimdir? Hangi Ünlülerle Polemik Yaşadı?

Günümüz de ünlü olma yolları epey değişmiş durumda, bugün Youtube, Instagram, Twitter gibi sosyal medya kanallarında yüzbinler düzeyinde takipçisi olan sosyal medya fenomeni (ünlüsü) olarak tabir edilmekte ve bu zincirin halkalarından birini bugün sizlere her yönüyle tanıtacağız. Daha çok ünlülerle yaşadığı polemiklerle gündeme gelen Murat Övüç hakkında bugüne kadar yazılmış en kapsamlı biyografi yazısını sizlere takdim ediyoruz. Bu yazımızda, Murat Övüç kimdir, sevgilisi kimdir, ailesi var mıdır, çocuğu var mıdır, kiminle evlidir, kaç para kazanıyor gibi aklınıza gelen bütün sorulara cevap bulacaksınız. Bizlere destek olmak için sosyal medya platformlarında yazımızı paylaşmayı unutmayınız…

Murat Övüç kimdir?

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç 31 Aralık 1968 yılında dünyaya gelmiştir. Liseyi Pertevniyal’de okuduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesinde İşletme Bölümünü bitirmiştir (kendisi lise mezunu olduğunu söyledi..). 5 çocuklu bir ailede büyüyen Murat Övüç’ün üç ablası ve bir de abisi bulunmaktadır. 7 yıllık bir evlilik yaşayan Murat Övüç’ün bu evlilikten 20 yaşında bir oğlu bulunmaktadır. Bugünlerde sosyal medya fenomenliği yanı sıra Beyoğlu’nda otel ve restoran işletmektedir.

Murat Övüç aslen Siirt’lidir, yıllarca tarot falı bakmış ve yaşam koçluğu yapmıştır. Armağan Çağlayan’ın Murat Övüç ile yaptığı röportajda kendisine sorulan Murat Övüç ne iş yapıyor sorusuna, Murat Övüç ise “Ben, çok eskiden İstiklal Caddesin de ki kafeler de fal bakıyordum, ondan önce ise Babam’ın halde sebze-meyve dükkanı vardı orada çalışıyordum” diye cevap vermiştir.

Hayatının dönüm noktası…

6 sene fal bakan Murat Övüç, bir gün yine bir kafede fal bakarken bu sefer aynı kafeye Stelyo Pipis, Mehmet Ali Erbil ve Nur Yerlitaş gelmiştir. O zamanlarda Cihangir’de bodrum katında oturan Murat Övüç’ün üst katında ise Stelyo Pipis’in annesi kalmaktadır ve bu şekilde bir tanışıklık sonrasında Stelyo Pipis, Murat Övüç’ü çağırarak Nur Yerlitaş’a fal bakmasını rica etmiştir.

Nur Yerlitaş’a fal bakan Murat Övüç, Nur Yerlitaş’ın bu faldan çok etkilenmesi üzerine ertesi gün Murat’ı da yanına alarak Kıbrıs’a götürmüştür. Orada kendisine 1 hafta muhteşem bir tatil ve tüm çevresine tavsiye ederek fal baktırmıştır. Bu Kıbrıs tatilinde Murat Övüç çok güzel paralar kazanmıştır ve çevresi bir anda değişmiştir. Nur Yerlitaş, Murat Övüç’ün oğlunu da bildiği için ona bir çok kez güzellikler de yapmıştır.

Daha sonrasında Mehmet Ali Erbil’in sunduğu Çarkıfelek programına önceleri konuk olarak katılmıştır, klasik olarak Mali’nin takıldığı konuklardan biriyken bir gün programda yarışmacı olur ve 3000 TL kazanır.

Murat Övüç
Murat Övüç

Yine bir gün Ayta Sözeri‘yi dinlemeye giden Murat Övüç, Ayta Sözeri’nin kendisini sahneye davet etmesi sonrasında mekanın sahipleri tarafından kendisine iş teklif edilmesi, daha sonrasında ise beğenilerek bu tür işlerin, matinelerin devamı gelmesi ile iş gittikçe büyümüştür. Toplamda 94 tane kadınlar matinesi yapan Murat Övüç, her matinesine en az 500 tane kadının geldiğini söylemiştir ve Murat Övüç’ü Murat Övüç yapanın, Nur Yerlitaş, Mehmet Ali Erbil gibi kişilerin sayesinde olduğunu söylemiştir.

Murat Övüç’ün hayatının dönüm noktalarından birisi de evlenmesidir. Ablasına “Abla, ben Gay’im” demesine rağmen, ablası ise hadi ben anlarım ama Annem, Babam anlamaz demiş ve aile baskısı ile evlenen Murat Övüç, bu evlilikten 20 yaşında bir erkek çocuk olduğu için binlerce kez şükür etmiştir.

Kendisine sorulan en zor günleriniz ne zamandı sorusuna ise, 5 aylık kirasını ödeyemediği zamanlarda kuru ekmeğin üzerine McDonald’s tan aldığı ketçabı sürüp yediğim günlerdi diyen Murat Övüç, serveti hakkında da ufak bir ipucu vererek, bugün “12 tane evim 4 tane arabam var” diyerek ne kadar servet sahibi olduğu hakkında az çok fikir vermiştir.

Zor günlerini unutmadığını söyleyen Murat Övüç, korona günlerinde tam 780 aileye yardım ettiğini dile getirmiştir. Instagram reklamlarından kaç para kazandığı konusuna da açıklık getiren Murat Övüç, bir reklam alıyorum 20 bin TL diyerek te yine bir sırrını ifade etmiştir.

Her Cuma, şehitliği gittiğini ve Mehmet Emin Tokadi hazretlerine ziyaret yaptığını dile getiren Murat Övüç, o yerlerin kendisine huzur verdiğini tek dileğinin bir rezidansının olmasını söyleyen Murat Övüç, şimdilerde ise Rezidansı, villası, dairesi olduğunu söylüyor.

Murat Övüç’ün Ünlülerle Yaşadığı Polemikler

Kim Kardashian ile Yaşadığı Polemik

Murat Övüç’ün en çok tepki gördüğü olaylardan birisi de Ermeni asıllı şov yıldızı Kim Kardashian’a instagram hesabından yaptığı söylemler olmuştur. Olayın özünde ise, Kim Kardashian‘ın sözde Ermeni soykırımını ifade eden paylaşımı sonrasında Murat Övüç’ün Kim Kardashian’a şu sözleri söylemiştir “Seni pislik seni, sen veledi zinasın, pi* Erm*nisin… ” ve benzeri sözleri sarfetmesinden sonra Ermeni tebasından tepkiler gelmesi üzerine özür dilemiştir. İnternette Murat Övüç’ün bu paylaşımını şu videoda da izleyebilirsiniz.

Murat Övüç ve Yeşim Salkım Polemiği

Murat Övüç öldürülen Pınar Gültekin‘in ardından kadınları aşağılayıcı sözler sarf etmişti. Bu sözlere en sert tepkilerden birisi de şarkıcı Yeşim Salkım‘dan gelmişti. Bu tepki sonrasında ise Murat Övüç yapmış olduğu bir kadınlar matinesinde Yeşim Salkım’a ağza alınmayacak sözler sarf etmesi üzerine Yeşim Salkım bu olayı mahkemeye taşımış ve bir anda hem kadınlardan hem de sanat camiasından büyük tepki almıştır.

Murat Övüç’ün Yeşim Salkım’a ne dediğini öğrenmek istiyorsanız bu videoyu izlemenizi öneririz…

Girdikleri polemiklerle gündeme gelmesinden hariç yönetmenliğini Sedat Kapurtu’nun yaptığı Benim Adım Osman isimli komedi filminde rol almıştır.

Murat Övüç hakkında sık sorulan sorular bilinmeyen konular

Murat Övüç kaç yaşındadır, hangi burçtur, burcu nedir?

31 Aralık 1968 tarihinde doğan Murat Övüç 2020 yılını baz alırsak 51 yaşındadır ve oğlak burcudur.

Murat Övüç’ün kaç çocuğu vardır?

Murat Övüç’ün 7 yıl süren evliliğinden şuanda 20 yaşında olan bir oğlu bulunmaktadır.

Murat Övüç’ün sevgilisi kim, Ermeni mi?

Murat Övüç’ün 13 yıldır beraberlik yaşadığı sevgilisi kapalıçarşı’da pırlanta işiyle uğraştığı iddia edilen Ermeni bir işadamıdır. Magazin basınında farklı fotoğraflar olmasına rağmen Murat Övüç’ün facebook’un da paylaştığı bu fotoğrafların sevgilisi olduğu iddia edilmektedir.

Murat Övüç ve Ermeni Sevgilisi
Murat Övüç ve Ermeni Sevgilisi
Murat Övüç Sevgilisi
Murat Övüç Sevgilisi

Murat Övüç nasıl zengin oldu? Nasıl para kazanıyor? Nasıl meşhur oldu?

Murat Övüç, İstiklal kafelerinde tarot falı bakarken, bir gün Nur Yerlitaş ile tanışır ve onun çevresinde fal bakarak güzel paralar kazanmaya başlar daha sonra Ayta Sözeri’nin sahne aldığı mekanda rica üzerine sahneye çıkar ve o sahne sonrasında kendisine program yapması teklifi gelir ve sonrasında binlerce kadının katıldığı kadın matineleri düzenler. Daha sonrasında instagram hesabında takipçi sayısının artmasıyla aldığı reklam başına 20 bin Türk Lirası gibi rakamlarla bugün 12 ev ve 4 adet araba sahibi olmuştur.

Murat Övüç eşinden neden ayrıldı?

Murat Övüç gay olmasına rağmen ataerkil bir ailede büyümesi ve 5 kardelin en küçüğü olması sebebiyle bir çok sosyal ve mahalle baskısına yenik düşerek evlenmiştir. Babasının akciğer kanserine yakalanması ve sonrasında vefatı ile kabuğundan çıkmak ve özgür olmak istemiştir. O zamanlar üç yaşında olan oğlunu annesine bırakarak evi terketmiştir.

Murat Övüç’ün boyu ve kilosu kaçtır?

Murat Övüç 181 cm boyunda ve 89 kilogram ağırlığındadır.

Murat Övüç aslen nerelidir?

Bir çok internet sitesinde Van’lı olduğu söylenen Murat Övüç aslen Siirt’lidir.

Murat Övüç’ün instagramda kaç takipçisi vardır?

Murat Övüç’ün bu yazının yayınlandığı tarih itibariyle instagram da 2,3 milyon adet takipçisi vardır.

Murat Övüç’ün oğlu kimdir?

Murat Övüç’ün oğlu Burakcan 20 yaşında bir delikanlıdır ve fotoğrafı altta ki gibidir. Hem mercedes hem bmw marka arabaya sahiptir.

Murat Övüç'ün oğlu Burakcan
Murat Övüç’ün oğlu Burakcan

Yorum yapın