Gemini Man – İkizler Projesi 2019 Film İncelemesi

Gemini Man filminin konusu, son derece başarılı hatta bir numaralı bir suikastçi olan Will Smith, teşkilattan emekli olmak ister (klasik hikaye…) lakin son görevinde saatte 238 km hızla giden bir trendeki yolcuyu öldürme görevini başarıyla tamamlamasına rağmen sonradan öğrenir ki işin iç yüzü öyle değildir.

Hedefin dosyasında bilgiler değiştirilmiş ve teşkilatta bazı hainler kendi çıkarları doğrultusunda iş yapmaktadırlar. Durumu anlaması uzun sürmeyen Will Smith bu işin peşinde düşer. Yalnız karşısına öyle bir tetikçi çıkar ki aynı kendisinin gençliği…

Karşısına çıkan kişiden alınan dna örnekleri sonucunda kendisinin 23 yaşında ki bir kopyası olduğunu öğrenir. Meşhur kopya koyun Dolly‘den bir sene önce kendini kopyalanmıştır. Klonunun Will Smith’i öldürmeye gönderilmesine sebep, ancak onun gibi yetenekli, onun gibi düşünebilen birisinin Will Smith’i öldürebilecek olmasından kaynaklanmaktadır.

Film bu konu üzerinde intikam almaya yönelik gelişen olayları içermekte, malum filmin son kısımlarında eski İlyas Salman ve Şener Şen‘in Banker Bilo filminde, yaptım ama bir sor neden yaptım tadında bir açıklama ve devam eden olaylar.

Filmin genel yorumu olarak, aman aman çok bir şey beklemeyin, Will Smith tarzını seviyorsanız ve de Jason Bourne türü filmlerden hoşlanıyorsanız sizi 2 saat kadar oyalar ama dediğim gibi aman aman bir film değil.

Film Süresi: 1 saat 57 dakika

Imdb Puanı: 5,7

Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram

Gemini Man İkizler Projesi Fragman

Yorum yapın