Asfaltın Kralları – Ford v Ferrari Filmi Konusu ve İncelemesi

Arabalardan hoşlanın yada hoşlanmayın hiç fark etmez, bu film sizi alıp götürecek ve kıyasıya bir heyecanın ve merak duygusunun içine bırakacak. Arabaları az çok severim, ama öylesine tutku dolu biri değilimdir. Bugüne kadar araba konusu etrafında yapılmış filmler arasında Hızlı ve Öfkeli serisi, Transporter, Death Race (Ölüm Yarışı) gibi filmleri beğendiyseniz ve gerçek olayları anlatan filmleri seviyorsanız bu film tam sizlik.

Asfaltın Kralları filminin kısa özeti, konusu nedir derseniz, Ford otomobil fabrikası azalan satışlar için işe yarar fikri olmayana kapıya gösteren bir duruma girmiştir ve yeni bir fikir getiren işini elinde tutacaktır. Bu durum üzerine pazarlama birimi Ferrari‘yi örnek göstererek kazandığı yarışlardan elde ettiği zafere, arabasını sattıkları kişilerin de ortak olma hissiyatına sahip olduklarını söyler ve Ford’un da yarışlara girmesinin gerektiğini söyler.

Bunun üzerine pazarlama direktörü Ferrari ile anlaşma yapmak ister ama Enzo Ferrari, uyanık davranır ve bu durumu reklama dönüştürür. Buna sinirlenen Henry Ford’un oğlu ne pahasına olursa olsun yarışlara girmeyi ve Ferrari’yi geçmek ister. Ve olaylar başlar…

Bu konuda en yetenekli hem sürücü hem de teknik adam olan Ken Miles ( Christian Bale) ile eski bir yarışçı olan Carroll Shelby (Matt Damon) ve Ford Motors iş birliğine girer ve heyecanın bir saniye bile düşmediği, azmin, politikanın, dramın ve zaferin kısacası tüm duyguların bir arada yaşandığı bir film ortaya çıkar.

15 Kasım 2019 tarihinde Türkiye sinemalarında gösterime giren filmi kesinlikle sinemalarda izleyiniz. Google’da asfaltın kralları izle, ford v ferrari izle gibi sözcükler yazarak karşınıza çıkan filmlerin hepsi sinema çekimi görüntüye sahip, harika bir filmi maalesef berbat etmekteler. Sinemada HD görüntü kalitesinde ve seste izlemek, bu film için gerçekten değer.

Otomobil, hız, başarı, dram, zafer gibi konulardan, türlerden hoşlanıyorsanız bu film tam sizlik. İki efsane oyuncu Christian Bale ve Matt Damon’da filme apayrı bir lezzet katmakta.

Filmin Türü: Dram – Spor – Biyografik

Filmin Süresi: 2 Saat 32 Dakika ( Asla sıkılmayacaksınız)

Imdb Puanı: 8,3

Asfaltın Kralları – Ford v Ferrari Film Fragmanı

Yorum yapın