Ahsen Eroğlu Kimdir? Menajerimi Ara Dicle Hakkında Herşey

Startv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Menajerimi Ara dizisinin başrol oyuncu Dicle rolünde ki Ahsen Eroğlu, dizi yayına girer girmez en çok aranılan oyuncular arasına girmeye başladı. Sevimli, hırslı ve de toy halleri ile seyircileri ilk bölümden yakalayan Ahsen Eroğlu kimdir, boyu kaç cm, sevgilisi kim, nerelidir gibi merak ettiğiniz tüm sorulara bu yazımızda yanıt bulacaksınız…

Ahsen Eroğlu
Ahsen Eroğlu

Ahsen Eroğlu Kimdir

Ahsen Eroğlu, 27 Ekim 1994 yılında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde doğmuş Türk oyuncudur. Şuan günümüzde oyuncu olarak bildiğimiz Ahsen Eroğlu, çocukluk ve lise çağlarını Çorlu’da geçirmiş ve aslında Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Voleybol Antrenörlüğü bölümünü dereceyle bitirmiş ve sonrasında ise oyunculuk eğitimini Sahne 3MOTA’da alarak hayalini kurduğu oyunculuğa adım atmıştır.

Ahsen Eroğlu Hayat Hikayesi
Ahsen Eroğlu Hayat Hikayesi

Oyunculuk kariyerine 2015 yılında Modern Habil Kabil dizisi ile başlayan Eroğlu, Zehra isimli karakteri canlandırdıktan sonra sırasıyla Muhteşem Yüzyıl Köse, Anne, Kızlarım İçin, İstanbullu Gelin adlı dizilerde yan rollerde oynayarak tecrübe kazanmıştır.

Ahsen Eroğlu nerelidir
Ahsen Eroğlu nerelidir

Barış Arduç‘un oynadığı 2019 yapımı Kuzgun adlı dizide ilk başrolünü oynayarak televizyon dünyasında dikkatleri üzerine çekmiştir. 2020 yılında yaz dönemi dizisi olarak başlayan ve Fransız Dix Pour Cent isimli diziden uyarlanan Call My Agent yani Menajerimi Ara dizisinde Dicle karakteriyle başrol oynamaktadır.

Oyuncu Ahsen Eroğlu
Oyuncu Ahsen Eroğlu

Ahsen Eroğlu nasıl bir karakterdedir

Ahsen Eroğlu, çocuk yaşlardan itibaren sporla iç içe olması onu disiplinli bir kişilik yapmıştır, aynı zamanda çok yönlü birisi olan Eroğlu spordan kalan zamanlarında ise çizim yaparak kariyerine ya spor ya resim diyerek devam ederken, üniversite de tanıştığı üniversite tv’si sayesinde televizyonculuğun mutfağında yer alarak oyunculuğa olan ilgisini arttırmıştır. Daha sonra içinde hep istediği olan oyunculuk için bir kaç denemeden sonra yer aldığı reklam filmleri sonrası dizilerden gelen oyunculuk teklifleri ile kariyerine adımını atmıştır.

Ahsen Eroğlu Kimdir
Ahsen Eroğlu Kimdir

Ahsen Eroğlu, bu hayatta en çok değer verdiği kişi olarak Annesini görmektedir, yine kendisinden 8 yaş büyük olan abisi ile de ilişkisi oldukça iyidir. 12 yıl boyunca yaptığı voleybol sporu ve eğitim kariyerinde ki başarılardan dolayı etrafından güzel olarak nitelendirilmek yerine saygı duyulan biri olmak isteyen Ahsen Eroğlu şöhretin en fazla yolda yürürken tatlı bakışmalar ve küçük sohbetlere vesile olduğunu söyleyerek değişmediğini söylemiştir.

Oyuncu koçu olarak Çetin Sarıkartal ile devam eden Ahsen Eroğlu, kariyerinde emin adımlarla gitmek için sürekli kendini geliştirdiğini ifade etmektedir.

Ahsen Eroğlu Reklam
Ahsen Eroğlu Reklam

Ahsen Eroğlu’nun rol aldığı diziler ve filmler

2020 – Menajerimi Ara (Dicle) (TV Dizisi)
2019 – Kuzgun (Kumru) (TV Dizisi)2018 – İstanbullu Gelin (Yaz) (TV Dizisi)
2018 – Zomerbroeders (Burcu) (Sinema Filmi)
2017 – Kızlarım İçin (Suna) (TV Dizisi)
2016-2017 – Anne (Duru) (TV Dizisi)
2016 – Muhteşem Yüzyıl Kösem (Meleki) (TV Dizisi)
2015 – Bir Modern Habil Kabil Hikayesi (TV Dizisi)

Ahsen Eroğlu hakkında merak edilen sorular

En beğendiği oyuncular kimdir?

Ahsen Eroğlu’nun en beğendiği Türk oyuncular arasında Fikret Kuşkan, idol olarak ise Zerrin Tekindor, yabancı oyunculardan ise Meryl Streep‘tir.

Tiyatro için ne düşünüyor?

Ahsen Eroğlu için tiyatro hem en büyük tutku hem de en büyük korku. Tiyatro’da olmak için gereken tüm özveriyi yaptığını ve güzel projelerde yer almak istediğini belirtiyor.

En büyük hayali nedir?

Ahsen Eroğlu’nun en büyük hayali, spor, sanat, bilim ve doğanın iç içe olduğu bir okul açmak.

Sporla arası nasıl?

Ahsen Eroğlu setten kalan zamanlarda pilates ve kardiyo olarak sporuna devam etmekte.Ayrıca yeni bir ilgi alanı olarak maraton koşmaya başlayan Ahsen Eroğlu, koşu yarışmalarına katılarak kendisini hazırlamakta.

Ahsen Eroğlu ne burcudur hangi burçtandır?

Ahsen Eroğlu 27 Ekim’de doğduğu için Akrep burcudur.

Ahsen Eroğlu boyu kaç cm?

Ahsen Eroğlu’nun boyu 160 cm’dir.

Ahsen Eroğlu kaç kilodur, kilosu ne kadardır?

Ahsen Eroğlu 49 kilogram ağırlığındadır.

Ahsen Eroğlu’nun sevgilisi kimdir?

Ahsen Eroğlu şuana kadar basına yansıyan herhangi bir birlikteliği ile söz konusu olmamıştır.

Altta yer alan fotoğraf Ahsen Eroğlu’nun instagram hesabında yer almaktadır ve gelen yorumlara göre resimdeki beyfendinin Ahsen Eroğlu’nun Sevgilisi olduğu düşünülmekte.

Ahsen Eroğlu ve Sevgilisi
Ahsen Eroğlu ve Sevgilisi

Ahsen Eroğlu’nun annesi kimdir?

Ahsen Eroğlu’nun annesi hakkında bilgilere ulaşınca burayı güncelleyeceğiz.

Ahsen Eroğlunun abisi kimdir?

Ahsen Eroğlu kendisinden 8 yaş büyük abisini bulunca burayı güncelleyeğiz.

Ahsen Eroğlu kaç yaşındadır?

Ahsen Eroğlu 1994 doğumludur ve 2020 yılını baz alırsak 26 yaşındadır.

Yorum yapın